1. Anasayfa
  2. Uygulamalar

Yaay Nedir? Yeni Sosyal Medya Yaay Nasıl İndirilir?

Yaay Nedir? Yeni Sosyal Medya Yaay Nasıl İndirilir?
0

İçindekiler

Türkiye’nin yeni yerli sosyal medya uygulaması Yaay, sosyal medya platformuna yeni bir soluk kazandırmak istiyor. Yeni yapısıyla herkesin dikkatini çeken Yaay nedir? Yaay uygulamasına nasıl giriliş yapılır? Nasıl Kullanılır? Yaay uygulaması kimin? Yeni Yerli sosyal medya uygulaması Yaay’ın özellikleri nelerdir? konularını sizler için ele aldık.

Yaay Nedir?

Yaay, müzik, teknoloji, spor, gençlik, çocuk, haber, mizah, magazin, kültür, siyaset gibi pek çok kategoriden ilginizin olduğu bölümleri seçip gündemi takip edebildiğiniz bir sosyal medya platformudur.

Geçtiğimiz aylarda Türkiye’de internet ağına getirilen bazı kısıtlamalar nedeniyle Türkiye’de şartlar sosyal medya uygulamaları için zorlu bir süreç haline gelmiş durumda. Temmuz ayı sonunda TBMM Adalet Komisyonu tarafından kabul edilen İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi mecliste kabul edildi. Bu yeni yasa sosyal medya mecrasını da baya yakından olumsuz bir şekilde etkilemiş durumda.

Yasa nedeniyle günlük erişimi 1 milyondan fazla olan yurt dışı kaynaklı sosyal medya siteleri Türkiye’de bir temsilci bulundurmak zorunda. Fakat şu anda bu platformların yöneticileri bu karara sıcak bakmamakta. Bu da yakın gelecekte bu platformların akıbetinin ne olacağını bulanıklaştırıyor diyebiliriz. Bu olayları fırsat olarak gören ve Türk Telekom çatısı altında bulunan TT Ventures tarafından Yaay adlı bir sosyal medya uygulaması geliştirildi ve kullanıma sunuldu.

Yaay Yerli Twitter mı?

Yaay, için şu anda “Yerli Twitter” diyebiliriz. Platforma üye olurken kullanıcılardan isim-soyisim, e-posta adresi ve telefon numarası gibi bilgiler isteniyor. Sonrasında ise kullanıcı adı ve şifre belirlenerek Yaay platformuna kayıt işleminizi tamamlamış oluyorsunuz. Uygulamada müzik, teknoloji, spor, gençlik, çocuk, haber, mizah, magazin, kültür, siyaset gibi pek çok kategoriden içerik bulunuyor ve bunları seçip gündemi takip edebiliyorsunuz. İçerikler kategorilerin hemen altında herkesin görebileceği bir biçimde paylaşılıyor ve tüm kullanıcılar görebiliyor. Takip ettiğiniz kişilerin paylaştığı içerikler ve takip ettiğiniz kategoriler de tek bir sayfada önünüze çıkıyor. Ayrıca Twitter’da olduğu gibi gündem ve hashtag özelliği de mevcut.

Yaay Puanlama Sistemi Nedir? Nasıl Çalışır?

Yerli sosyal medya uygulaması Yaay, diğer uygulamalardan farklı olarak kullanıcılara çok farklı şeyler sunmuyor fakat ne kadar paylaşım yapılırsa o kadar puan toplanan bir sistem mevcut. Hatta gönderilerinizde aldığınız beğenilerden, yaptığınız yorumlardan, alıntılamalardan da puan topluyorsunuz. Açıkçası bu özellik diğer uygulamalara göre bariz bir fark elde etmiyor ve sadelik isteyenler için pek de hoş bir tasarımda değil.

Yaay Geliştirilmesi Gereken Bir Uygulama

Yaay, büyük ihtimalle daha da geliştirilecek bir uygulama olmakla beraber şu anda bazı sıkıntıları bünyesinde bulunduruyor. Uygulamada tasarım açısından sıkıntı bulunuyor ve bazı anlarda yazılar birbirinin üstüne kayıyor. Açıkçası Yaay, şu anda iddialı olduğu kadar da geliştirilmeye açık ve geliştirilmesi gereken bir uygulama olarak gözüküyor.

Yaay Reklam Filmi İzle

Yeni sosyal medya uygulaması Yaay renkli reklam filmleriyle Yaay Nedir? sorusuna yanıt vermeye açlışmış. Bu reklam filmleri şu anda televizyonda yayında. Reklam filmlerini aşağıdan izleyebilirsiniz.

hd porno

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir