1. Anasayfa
 2. Genel

Gaziantep Kart Bakiye Sorgulama

Gaziantep Kart Bakiye Sorgulama
0

İçindekiler

Gaziantep kart bakiye sorgulama nasıl yapılır? Sorusu ilk defa Gaziantep kartı kullanan kişiler tarafından sıkça merak edilmektedir. Gaziantep’te bulunan şehir içi ulaşım toplu taşıma araçlarında kullanılan bu kartlar sayesinde daha hızlı ve güvenli aynı zamanda kaliteli ulaşım sağlamak mümkündür.

Yeni nesil temassız kart olan Gaziantep kart aynı zamanda kart 27 olarak da adlandırılmaktadır. son yıllarda özellikle büyük şehirlerde yaygın hale gelen akıllı ulaşım sistemi kapsamında kullanılmakta olan akıllı kartlar Gaziantep’te de kullanılmaya başlamıştır. Ancak Gaziantep kartın diğer ulaşım kartlarından en önemli farkı sadece ulaşım olarak değil farklı hizmet alanlarında da kullanılabilir olmasıdır.

Gaziantep Kart Bakiye Sorgulama

Gaziantep kart ile tarihi ve kültürel alanlarda gezi yapmak mümkündür. Gaziantep kartın kullanılabileceği tarihi ve kültür alanları şöyle sıralanabilir;

 • Gaziantep Kalesi
 • Gezegen Evi
 • Oyuncak Müzesi
 • Atatürk Anı Müzesi
 • Hayvanat Bahçesi
 • Gazibiş
 • Bayazhan
 • Emine Göğüş Mutfak Müzesi
 • Hamam Müzesi
 • Botanik Bahçesi

Gaziantep’te bulunan tüm bu alanlara Gaziantep kart ile giriş yapmak mümkündür. Ancak kartı yeni kullanmaya başlayan kişiler özellikle kartın içerisinde ne kadar bakiye kaldığını merak etmekte olup kolay bir şekilde Gaziantep kart bakiye sorgulama nasıl yapabilirler diye araştırmaktadırlar.

Gaziantep Kart Bakiye Sorgulama

Bu hususta Gaziantep kart bakiyesi sorgulamak için kişiler mobil uygulamayı kullanabilecekleri gibi aynı zamanda kart okuma cihazları üzerinden, gaziantep.com tr online işlemler menüsü üzerinden, gaziulas.com internet adresi üzerinden veya NFC ile Gaziantep kart bakiye sorgulama işlemi yapmaları mümkündür.

Gaziulaş Bakiye Sorgulama

Gaziulaş bakiye sorgulama için kişilerin ilk olarak gaziulas.com internet sitesine giriş yapmaları ve burada yer alan online işlemler menüsü üzerinden bakiye sorgulama işlemi gerçekleştirmeleri mümkündür.

sitede yer alan bakiye sorgulama işlemi için gerekli olan adımların doğru şekilde takip edilmesi ile kolay bir şekilde kartın içerisinde kalan bakiye sorgulanabilir.

Kart Okuma Cihazı İle Gaziantep Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kart okuma cihazı ile Gaziantep kart bakiye sorgulama işlemi ise ulaşım sırasında otobüslerin giriş kısmında yer alan kart okuma cihazlarına ödeme yaparken ekranda beliren kalan bakiye kısmından bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirebilirler.

Gaziantep Kart Bakiye Sorgulama

Gaziantep.Com.tr Online İşlemler Menüsü Üzerinden Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kart27 bakiye sorgulama işlemi için gaziantep.com.tr internet sitesine giriş yaparak burada yine online işlemler menüsüne tıklayıp çıkan sayfa üzerinden bakiye sorgulama işlemi hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Gaziantep Kart Nasıl Kullanılır?

İlk defa Gaziantep’te bulunan kişiler veya yeni yeni Gaziantep kart kullanmaya başlayan kişiler tarafından sıkça araştırılan konular arasında Gaziantep kart nasıl kullanılır? Sorusu yer almaktadır. Bu hususta kişiler Gaziantep kart tabelası yer alan tüm bayilerden bu kartları kolayca satın alabilir ve aynı zamanda yine aynı bayilerden içerisine yükleme yapabilirler.

Kartların kullanımı ise araçlarda veya istasyonlarda bulunan kart okuyucu cihazlara yaklaştırarak kullanılmakta olup uyarı sesi gel diye takdirde ödeme gerçekleştirilmiş olmaktadır. Bu sırada ödeme gerçekleştirilirken aynı zamanda kişiler kalan bakiyelerini de rahatça cihazlardan görebilmektedir.

Gaziantep Kart Bakiye Sorgulama

Gaziantep Kart Bakiye Yükleme

Gaziantep kart bakiye yükleme işlemleri için bu bölgede yaşayan kişilere 4 farklı alternatif sunulmaktadır. Şehir içi ulaşımlar da kullanılmakta olan Gaziantep kart veya kart 27 ile içerisine bakiye yükleme işlemi yaparak seyahat etmek oldukça kolaydır. Gaziantep kart bakiye yükleme işlemleri için kullanılmakta olan yöntemler şöyledir;

 • Kart işlem merkezleri
 • Kart satış-dolum noktaları
 • Saha ödeme cihazları
 • Online ödeme

Gaziantep kart online yükleme ile kişiler kart içerisinde en fazla 2000 TL bakiye yüklemesi yapabilmekte olup bu kart ile tüm halk otobüsleri ile seyahat etme imkânı sağlamaktadır. Gaziantep kart ile şehir içinde yer alan birçok noktaya oldukça rahat bir şekilde ulaşım sağlamak mümkün olup aynı zamanda uygun fiyatlar ile seyahat etmekte söz konusu olmaktadır.

Gaziantep kart 27 online yükleme işlemi için kişilerin uygulama üzerinden veya internet sitesi üzerinden online işlemler menüsüne giriş yaparak kartlarına istedikleri miktar bakiye yüklemeleri mümkündür.

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir