1. Anasayfa
  2. Uygulamalar

Android Emülatör Nedir ? En İyi Emülatör Programları 2020

Android Emülatör Nedir ? En İyi Emülatör Programları 2020
windows için en iyi ücretsiz android emülatörleri
3

İçindekiler

En iyi emülatör hangisi diye günde birçok arama yapıyoruz. Çünkü en iyi emülatör hangisi sorusu günden güne yeni emülatörler eklenmesi ve mevcut olan emülatörlerin de yeni sürümlerinde yeni özellikler sağlaması ve hata düzeltmeleri yapmasıyla sürekli değişkenlik gösteriyor.

Bu yazımızda size en iyi emülatör programı hangisi bunu anlatacağız fakat bundan önce, Android Emülatör Nedir ? Android Emülatör Ne İşe Yarar ? Bu konularda biraz bilgi edinelim.

windows için en iyi android emülatörleri
Windows İçin En İyi Android Emülatörleri

Android Emülatör Nedir ?

Android emülatör, Windows işletim sistemi başta olmak üzere diğer tüm bilgisayar işletim sistemlerine sanal bir cihaz kurmanıza yarar. Android emülatörler sayesinde, android cihazlı bir cep telefonu ya da android cihazlı bir tablet sanki bilgisayarınızdaymış gibi işlem yapabilirsiniz.

Android Emülatör Ne İşe Yarar ?

Bilgisayarınızın içerisine kurduğunuz android emülatör sayesinde, cep telefonunuza yüklemeye çekindiğiniz bir uygulama varsa bunu yükleyebilir, denemek istediğiniz bir şey varsa deneyebilirsiniz ya da her cihazda 1 tane çalışan bazı programlar vardır, bu programları android emülatörler kurarak farklı farklı cihazlarda çalışıyormuş gibi birçok defa çalıştırabilirsiniz.

Android emülatörlerin ne iş yaradığını hakkında bilgi edindiysek, şimdi gelelim, en iyi android emülatör 2020 programlarını incelemeye.

En İyi Emülatör Programları

En iyi emülatör programlarını ararken bazı konular çok önemli hal alabiliyor. Mesela son günlerde piyasayı kasıp kavuran PUBG oyunu artık hepimizin adını duyduğu bir oyun haline geldi. Dolayısıyla PUBG oyuncuları da emülatör ararken en iyi emülatör pubg diye arama yaparak emülatör arayışına giriyorlar. Bunun nedeni birçok cep telefonunda PUBG oyununda kasma sorunu yaşanması, dolayısıyla indirilecek olan emülatörde de aynı sorunun yaşanmaması adına bu şekilde arama gerçekleştiriliyor.

Öyleyse siz değerleri oyun severlerimize oyun oynarken problem yaşatmayacak kasmayan android emülatörlerini tanıtalım.

Kasmayan Android Emülatör İndir 2020

Kasmayan android emülatörlerini bu başlık altında tek tek inceleyeceğiz. Birçok emülatör tanıtacağız, hepsinin birbirine göre farklı farklı avantajları var. Seçim sizin.

1- Ko Player

Klasik bir emülatörün size sağlayabileceği her özelliği sağlayan bir emülatör. Ko player’ı en iyi emülatör 2020 listemize koymamızdaki bir neden, bu emülatörde, diğer emülatörlere göre daha az reklam gösterilmesi. Tabii ki bu sadece bir nedeni değil, diğer bir nedeni ise kullanıcılardan gelen geri bildirimler doğrultusunda hızlı bir şekilde geliştirmeler yapılması da en iyi emülatör programları arasında yer almasını hak ettiğini gösteriyor. Örneğin, Ko Player’ın ilk sürümlerinde biraz grafik sorunları yaşanıyorken, yapılan geliştirmelerle bu sorun aşıldı.

windows için en iyi android emülatörleri
Ko Player Emülatör

2- MeMu Player

Klasik bir emülatörle daha karşı karşıyayız. Emülatörler görev tanımı olarak aynı işleri yapsa da, artıları ve eksileri olabiliyor. Bu emülatörün artıları, AMD ve Nvidia çiplerini desteklemesinin yanı sıra, Jelly Bean, Kit Kat ve Lollipop gibi farklı android sürümlerini kurmanıza müsaade etmesi. Eksilerine bakayacak olursak, hız anlamında sorun yaşatmayan bu emülatör, grafik performansı Ko Player ve Blue Stack emülatörlerine göre biraz zayıf kalıyor. Ko Player gibi oyunlardan gelen geri bildirimleri de çok önemsemiyor gibi. Orta seviye bir grafik sizin için yeterliyse performans yönünden herhangi bir sorun yaşatmayacak bu emülatörü de tercih edebilirsiniz.

3- BlueStacks

Bilinen en eski ve en iyi emülatörlerden biridir. Her ne kadar en eski emülatörlerden biri olsa da kullanıcılardan gelen bildirimler yönünde çok fazla geliştirme yapmıyor diyebiliriz. Bu emülatörün artıları, oyun için en iyi optimize ayarları kendisi yaparak size performans sunması. Eksileri ise, can sıkan sponsorlu reklam sayısının fazla olması ve sadece Android 7 Nougat tabanlı kuruluma müsaade etmesi.

BlueStacks Emülatör
BlueStacks Emülatör

4- Nox Player

Nox Player’ı diğer emülatörlerden ayıran en büyük özellik, diğer emülatörler Justice League ve PUBG Mobile gibi yüksek boyutlu oyunların bilgisayardan oynanmasında sıkıntı çıkarırken, Nox Player bu konuda sorunsuz bir şekilde, bu oyunların oynanmasına destek vermektedir.

Ayrıca bir diğer artısı reklam barındırmaması ve bilgisayarınızın CPU ve RAM kullanımlarını ayarlayarak emülatörü çalıştırabilmeniz. Bu sayede bilgisayarınıza ne kadar yük bineceği tamamen sizin kontrolünüzde. Nox Player CPU ve RAM ayarlanması nedeniyle, kasmayan en iyi emülatörlerden biri olma ünvânını koruyor.

twitter beğeni

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir