1. Anasayfa
 2. Uygulamalar

Ücretsiz Uygulama İndirme Programı Android

Ücretsiz Uygulama İndirme Programı Android
Ücretsiz Uygulama İndirme Programı Android
0

Android cihazlar için çeşitli uygulama indirme programları bulunuyor. Bu programlar sayesinde aradığınız pek çok uygulamaya kolay ve ücretsiz bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Özellikle ücretli uygulamaları herhangi bir ücret ödemeden indirmek istiyorsanız sizler için tavsiye edeceğimiz Free Store programını kullanabilirsiniz. Ücretsiz uygulama indirme programı android için şu aşamaları takip etmelisiniz:

 • Öncelikle Free Store uygulamasının kurulumunu android cihazınızda gerçekleştirin.
 • Daha sonra Google Play uygulamasına girişinizi gerçekleştirin.
 • Arama butonuna cihazınıza ücretsiz olarak indirmek istediğiniz uygulamanın adını yazın.
 • Çıkan seçenekler arasından indirmek istediğiniz programın üstüne dokunun.
 • İndirme ekranının sağ üst köşesinde bulunan üst üste üç nokta biçiminde bulunan işarete dokunun.
 • Ekrana gelecek seçenekler arasından ‘Paylaş’ yazan seçeneğe dokunun.
 • Uygulamanın bağlantısını paylaşabilmeniz için cihazınızda yüklü programların sıralandığı bir ekran karşınıza çıkacaktır. Bu seçenekler arasından Free Store uygulamasını seçin.
 • Bu adımda Free Store uygulaması açılacak ve sizi ücretsiz olarak indirmek istediğiniz uygulamanın bulunduğu bağlantıya yönlendirecek.
 • Download seçeneğine dokunun. Uygulama sahip olduğu boyuta göre kısa sürede cihazınıza indirilecektir.

Free Store ücretsiz uygulama indirme programı android cihazlarda kullanılan son dönemlerin popüler programları arasında yer almaktadır. Pek çok ücretli uygulamaya bu program sayesinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Android TV Uygulama Tavsiye

Android cihazlarda kullanılabilecek pek çok TV uygulaması bulunuyor. Bu uygulamalar sayesinde pek çok dizi, film ve habere erişebilirsiniz. Android cihazlar için ücretli veya ücretsiz pek çok android TV uygulaması bulunuyor. Sizler için android TV uygulama tavsiyeleri hazırladık. Tavsiye ettiğimiz uygulamaları kolaylıkla android cihazınıza kurabilir ve sınırsız şekilde faydalanabilirsiniz.

Başlıca programları listelemek gerekirse;

 • PBS Kids
 • Plex
 • VLC
 • iHeartRadio

PBS Kids: Küçük çocuklar için yararlı ve eğlenceli yayınlara ihtiyaç duyuyorsanız PBS Kids tam da aradığınız uygulama. İçeriğinde binlerce şov ve eğitici videolar barındırıyor. Bu şovlara ve eğitici videolara hem canlı olarak hem de kaydedilmiş şekilde erişmeniz mümkün. Ancak, yayınlanan içeriklerin tüm bölümleri her zaman mevcut olmayabiliyor.

Plex: Son dönemlerin yaygın ve popüler android TV uygulamaları arasında yer alıyor. Çekici ve kolay kontrol edilebilen ara yüzü sayesinde eğlenceli bir seyir keyfi sunuyor. Ayrıca farklı android cihazlardan da giriş yapmak oldukça kolay. Pek çok özelliğine erişim ücretsiz. Ancak bazı özellikleri için ek ücret ödemeniz gerekebiliyor.

VLC: Pek bilinmeyen android TV uygulamalarından. Ancak tamamen ücretsiz şekilde kullanımınıza sunuluyor. Uygulamanın bir güzel ve avantajlı yanıysa reklamsız olması. Daha çok bir video oynatıcı görevini sunuyor. İhtiyaç duyduğunuz gereklilikleri yeterince sağlıyor.

iHeartRadio: Ücretsiz müzik akışı sağlayan bu uygulama Spotify kullanmak istemeyenler için alternatif görevi görüyor. Spotify uygulamasıyla aynı performansı sağlamasa da büyük oranda isteklerinizi karşılayabilecek bir uygulama. Ücretsiz müzik akışının yanı sıra mevcut postcastlere de kolay erişim sağlıyor.

Android Uygulama Silme

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi android cihazlarınıza indirebileceğiniz onlarca uygulama bulunuyor. Ancak bazı durumlarda bu uygulamalara ihtiyaç kalmıyor ya da cihazınızda yeterli alan açmak için silmeniz gerekebiliyor. Android uygulama silme işlemiyse oldukça kolay. İstediğiniz programları silebilmek için takip etmeniz gereken android uygulama silme adımlarını sırasıyla anlattık.

 • Android cihazınızdan ayarlar kısmına erişim sağlayın.
 • Ayarlar kısmından ‘Uygulamalar’ yazan kısmı bulun. Uygulamalar kısmının bulunduğu yer cihazdan cihaza değişiklik gösterebilir,
 • Uygulamalar kısmına dokunun. Ekranınıza, android cihazınızda bulunan uygulamaların tamamının olduğu bir kısım gelecektir. Bu uygulamalar arasından cihazınızdan silmek istediğiniz uygulamanın üzerine basılı tutun,
 • Ekrana gelecek seçenekler arasından ‘Kaldır’ ya da ‘Sil’ yazan seçenekler birini seçin ardında n Böylelikle seçtiğiniz uygulama silinmiş olacaktır.

Yukarıda bahsettiğimiz aşamalar android cihazınıza sonradan yüklemiş olduğunuz uygulamaları silmeniz için geçerli. Ancak cihazınızda kendiliğinden bulunan uygulamaları silmeniz için başka bir yol izlemeniz gerekiyor.

 • Benzer şekilde android cihazınızdan önce ayarlar kısmına, daha sonraysa ‘Uygulamalar’ kısmına erişim sağlayın.
 • Mevcut olan uygulamalar arasından, cihazınızda kendiliğinden yüklü olan ve kaldırmak istediğiniz uygulamaya basılı tutun.
 • Ekrana gelecek seçenekler arasından ‘Devre dışı bırak’ seçeneğine dokunun. Böylelikle seçmiş olduğunuz uygulama devre dışı kalacaktır.

Android cihazınızda daha önce den yüklenmiş olan uygulamaları tamamen kaldırmak veya silmek söz konusu değildir. Bu gibi uygulamaları cihazınızdan kaldırmak istediğiniz yukarıda bahsettiğimiz adımları uygulamalı ve devre dışı bırakmalısınız. Daha sonra, aynı uygulamayı tekrar kullanmak istediğinizde etkinleştirebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir