1. Anasayfa
 2. Uygulamalar

Kulaklık Takınca Google Asistan Açılıyor ve Google Asistan Devre Dışı Bırakma

Kulaklık Takınca Google Asistan Açılıyor ve Google Asistan Devre Dışı Bırakma
Kulaklık Takınca Google Asistan Açılıyor
0

Kulaklık Takınca Google Asistan Açılıyor ve Google Asistan Devre Dışı Bırakma, Google asistan Android kullanıcıları için önemli bir yere sahiptir. Daima kullanılan ve rağbet gören bir Android özelliğidir. Fakat kulaklık takınca google asistanın açılması veya aktif edilmediğinde kendiliğinden açılması bir sorundur. Cihazlarda bir uygulama aktif edilmediği halde kendi kendine açılıyorsa bu bir problemdir.

Uygulamanın normalde cihazın ekran düğmesine basılı tutulduğunda aktif olması gerekmektedir. Yalnız bazen tuşa basmasanız bile ekrana geldiği görülüyor. Bu gibi durum yaşıyorsanız, problemi nasıl çözeceğinizi paylaşacağız.

Kulaklık Takınca Google Asistan Açılıyor

Kulaklık Takınca Google Asistan Açılıyor hatası Google yardımcı uygulaması olan asistan uygulamasının yalnızca aktif edildiğinden açılması gerekmektedir. Kulaklık takınca google asistan açılıyor problemi Android kullanıcıları içerisinde yaygın bir problemdir. Bununla birlikte farklı problemler sebebiyle de uygulama kendiliğinden açılabilmektedir. Fakat bazı yöntemlerin denenmesiyle uygulamanın bu sorununu çözme ihtimaliniz bulunmaktadır.

Kulaklık takınca google asistan açılıyor problemi için uygulanması gereken çeşitli yöntemler mevcuttur. Her cihaza göre uygulanması gereken adımlar ve yöntemler değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle cihazınız için doğru ayar ve yöntemlerin uygulandığından emin olun. Bu gibi durumlarda ilk yapılması gereken google asistan uygulamasının devre dışı bırakılmasıdır.

Google Asistan Devre Dışı Bırakma

 • Telefonda google uygulamasına gidilmeli ve en altta yer alan diğer alanına girilmelidir.
 • Burada yer alan ‘’ Ayarlar ‘’ ardından Google Asistanın seçilmesi gerekiyor.
 • Asistan alanına girildikten sonra aşağı kaydırma yapılıp telefon seçeneği açılmalıdır.
 • Asistan’ın yer alan alanda anahtarının kapatılması gerekmektedir.

Google asistan devre dışı bırakma yönteminde en çok kullanılan klasik yöntemdir. Aynı yöntemle uygulamanın kapatılması ve açılması sağlanmaktadır.

2. Bir yöntem ise ‘’ Ses Kapatma ‘’ yöntemidir. Sesin kapatılmasıyla uygulama bir ses girdisi alamayacaktır. Olası kendiliğinden açılma durumlarının bu şekilde önüne geçildiği bilinmektedir,

 • Ayarlar – Uygulamalar ve Bildirimler
 • Bu alanda varsayılan uygulamalar alanına girilmelidir.
 • Varsayılan uygulama alanında asistan uygulaması görünecektir. Asistan ses girişi alanı açılmalıdır.
 • Asistan uygulamasının ayarlar butonuna basıldığında ‘’ Voice Match ‘’ isimli bir öğenin bulunduğu görülecektir.
 • Ses eşleme alanındaki anahtarın kapatılmasıyla, uygulamanın kendi kendine açılma problemi ortadan kalkmaktadır.

Google asistanın devre dışı bırakma yöntemleri içerisinde ikincil denenen yöntemdir. Bir çok problemi voice match alanının kapatılmasıyla çözüme kavuşturabilirsiniz.

 

Telefonunuzda rahat rahat story paylaşın diye sizler için herkesin merak ettiği YouTube Videonun Bir Kısmını İndirme başlıklı makalemizi yayınladık, isterseniz bir göz atın :) Her Zaman I love Google

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir