1. Anasayfa
  2. Oyun

Fortnite Kaç Gb?

Fortnite Kaç Gb?
0

İçindekiler

Fortnite kaç GB? Sorusu, Epic Games tarafından piyasa sürülen Battle Royale oyun türündeki Fortnite oyununu indirerek oynamak isteyen ve bunun için de özellikle bilgisayarında veya mobil cihazında bu oyunun ne kadar yer kaplayacağı ve ne kadar boş alana sahip olması gerektiğini merak eden kişiler tarafından sıkça sorulmaktadır.

Öncelikle Fortnite, oyun severlerin severek oynadığı oyunlardan biri olarak önemli bir oyuncu kitlesine sahiptir. İlk önce bilgisayar oyunu olarak piyasa çıkan ancak günümüzde mobil oyunu da çıkan Fortnite konusunda bu soruya yanıt verirken her iki oyun için de bir açıklama yapmak doğru olacaktır.

Ancak özellikle online oyunlarda, bu oyunların bilgisayar veya mobil cihazlarda kapladığı alan sürekli olarak değişebilmektedir. Oyuna sürekli olarak gelen güncellemeler ve yenilikler sebebiyle bu oyunların kapladıkları alan da eklenen özellikler ve yenilikler sebebiyle artış göstermektedir.

Fortnite Kaç Gb?

Bu nedenle de özellikle en son güncel halinin ne kadar yer kapladığını söylemek en doğru bilgiyi vermek adına önemlidir. Ancak bu verilen değerler de ileride yeni güncellemeler ile değişeceği için sürekli olarak takip edilmesi gerekmektedir.

Fortnite kaç GB? 2022 yılında en çok merak edilen sorulardan biri olarak bu oyunu oynamak isteyen kişiler tarafından sıkça sorulmaktadır. Bu hususta hem mobil oyunu hem PC oyunu için en güncel depolama alanını sizlere sunuyor olacağız.

Fortnite Kaç GB? PC

Fortnite kaç GB? PC oyunu için cevaplanacak olursa; Fortnite oyunu, sürekli olarak güncellenen ve yenilenen bir oyun olduğu için bilgisayarda kapladığı alan da zamanla artış göstermektedir. Ancak hali hazırda bu oyun yaklaşık 30 GB’lık bir boyuta sahiptir.

Bu boyut aynı zamanda oyunu indirebilmek için kişilerin bilgisayarlarında bulunması gereken minimum boş depolama alanı olurken, kişilerin yeni güncellemeler ile oyun boyutunun artacağını göze alarak her ihtimale karşı 35 GB’lık bir boş depolama alanına sahip olması tavsiye edilmektedir.

Fortnite Kaç Gb?

Fortnite Kaç GB? Mobil

Fortnite kaç GB? Mobil oyununu telefonuna indirmek ve oynamak isteyen kişiler tarafından, telefonunda ne kadar boş alana sahip olması gerektiği konusunda oldukça merak edilmektedir. Öncelikle bu oyun, Android ve İOS işletim sistemleri için farklı boyutlara sahiptir.

Öncelikle Fortnite Mobil’i Android işletim sistemine sahip bir cihaza yüklemek ve oynamak isteyen kişiler için bu oyun, Android cihazlarda 3,3 GB yer kaplamakta ve bu nedenle gelecek güncellemeler ile bu kapladığı alan artacağı için kişilerin en az 3,7 GB’lık boş alana sahip olmaları gerekmektedir.

İOS işletim sistemine sahip bir cihaza bu oyunu indirmek isteyen kişilerin ise cihazlarında en az 2 GB’lık boş hafıza alanına sahip olması gerekmektedir. Android cihazlara göre İOS’da çok daha az yer kaplayan bu oyun, yaklaşık 1,5 GB’lık bir boyuta yani kaplama alanına sahiptir.

Fortnite Kaç GB RAM İstiyor?

Fortnite oyunu sahip olduğu bilgisayarda oynayıp oynayamayacağını merak eden kişiler, özellikle Fortnite kaç GB RAM istiyor? Sorusun cevabını oldukça merak etmekte ve araştırmaktadır. Özellikle online oyunlar için bilgisayarların RAM boyutu oldukça önemli olurken, Fortnite’ı oynayabilmek ve sorunsuz oynayabilmek için belirli bir RAM boyutuna ihtiyaç duyulmaktadır.

Fortnite Kaç Gb?

Fortnite oyununu oynayabilmek için, kişilerin bilgisayarlarında en az 4GB RAM bulunması gerekmektedir. Ancak önerilen RAM ise 8 GB’dır. 16GB RAM’e sahip bilgisayarlarda ise ultra ayarlarla bu oyun oynanabilmektedir.

Fortnite Kaç TL?

Fortnite kaç TL? Sorusu, bu oyunu ilk defa duyan kişiler tarafından merak edilirken bu oyun tamamen ücretsiz bir oyundur. Ücretsiz bir şekilde kişiler bu oyunu indirebilmektedir.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir