1. Anasayfa
  2. Uygulamalar

Whatsapp Gizlenen Durumları Görme

Whatsapp Gizlenen Durumları Görme
0

İçindekiler

Whatsapp gizlenen durumları görme genel olarak bu uygulamada durum güncellemesi gibi bir seçenek çıktığından beri merak edilen bir konudur. Whatsapp üzerinden fotoğraf ya da ruh halinizi belli eden bir yazı paylaşabilirsiniz. Bu durumu tıpkı Instagram, Facebook ve Snappchat gibi diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi 24 saatlik bir süre için durum güncellemenizde sergileyebilirsiniz. Ve sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi bu durum güncellemelerini kimlerin gördüğünü görme şansınız vardır.

Whatsapp durum güncellemesi nasıl yapılır? Whatsapp durum güncellemesi nasıl görülür ve Whatsapp durum güncellemeli nasıl gizlenir? Ya da whatsapp üzerinden paylaşmış olunan gizlenmiş durum güncellemeleri nasıl izlenir? Konularıyla ilgili olarak hazırlamış olduğumuz bu yazımızda bu konu için merak ettiğiniz her bir detayı sizlerle paylaştık.

Whatsapp Gizlenen Durumları Görme

Whatsapp Durum Güncellemesi

Whatsapp durum güncellemesi, günümüzde sosyal medya uygulamalarının birbiriyle bir rekabet halinde olduğundan söz etmek mümkündür. Durum güncellemesi, yani hesabınızda sadece bir gün için kalacak olan 24 saatlik bir zaman diliminin ardından kendi kendine yok olan fotoğraf ya da yazılardır. Günlük olarak ilgilendiğiniz konular, çektiğiniz fotoğraflar ya da yazdığınız kısa yazılar burada sergilenir. Bunun yanı sıra bu platform üzerinden ayrıca bir link paylaşımı yaparak da takipçilerinizi yönlendirme gibi bir durum da söz konusu olacaktır.

Aslına bakacak olursak bu durum güncellemesi uygulaması ilk başta snappchat adı verilen sosyal medya uygulaması tarafından ortaya çıkmış bir uygulamaydı. Ancak daha sonra bu uygulama Instagram’a da geçti. İnstagram, Facebook ile birleşince yani her iki büyük platformu Meta şirketi aldıktan sonra Instagram hesabı ile Facebook hesabı da birleşmiş oldu. Sonuç olarak İnstagram ve Facebook üzerinden yapılan paylaşımlar da otomatik olarak her iki platformda da ayrı ayrı uğraşmaya gerek kalmadan paylaşma olanağı oldu. Son olarak Whatsapp üzerinden de böyle bir paylaşım yapma şansı ortaya çıkmış oldu.

Whatsapp Gizlenen Durumları Görme

Whatsapp Durum Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Whatsapp durum güncellemesi nasıl yapılır konusuna gelecek olursak bu son derece basit bir işlemdir. Çektiğiniz herhangi bir fotoğrafı paylaşıma açarak tıpkı bu uygulama üzerinden birine fotoğraf gönderir gibi durum kısmına atarak paylaşım yapabilirsiniz. Aynı zamanda Whatsapp uygulamasınız durum sekmesine dokunarak yazı yazma seçeneğinden istediğiniz şeyi yazabilirsiniz. Link paylaşımı yapmak için ise yine durum sekmesine dokunarak önceden kopyalamış olduğunuz linki duruma yapıştırabilirsiniz.

Whatsapp Durumunu Kimler Görebilir?

Whatsapp durumunu kimler görebilir ayarlamasını kendiniz düzenleyebilirsiniz. Durumunuzu Whatsappta kişi listenize kaydettiğiniz kişiler görebilir.

Whatsapp’ta Durum Nasıl Gizlenir?

Whatsapp’ta durum nasıl gizlenir? Whatsapp kişi listenizde yer alan kişiler arasından bu alanda paylaşmış olduğunuz bir fotoğraf, yazı ya da linki kimlerin görüp görmemesine kendiniz karar verebilirsiniz. Bu işlem son derece kolay olacaktır. Whatsapp durum gizlilik ayarları bölümü vardır. Ekranı durum kısmına kaydırdığınız zaman sağ üst köşeden seçeneklerin yer aldığı yere girerek durum olarak yapacağınız paylaşımları görmesini istemediğiniz kişi veya kişileri, telefona kaydetmiş olduğunuz numaralar arasından seçebilirsiniz. Durum gizlilik ayarı olarak seçmiş olduğunuz kişiler siz tekrar izin verene kadar durumunuzu göremez.

Whatsapp Gizlenen Durumları Görme

Whatsapp Gizli Durumları Görme Hilesi 2022

Whatsapp gizli durum görme hilesi 2022 şeklinde bir araştırma yaparak Whatsapp’ta sizden gizlenmiş olan durumları görmek için bir uygulama indirebilirsiniz. Whatsapp için indireceğiniz bir uygulama ile gizlenmiş olan durum paylaşımlarını görme ayrıcalığından yararlanmak için Google Play Store ya da Apple Store gibi platformlar üzerinden araştırma yapabilirsiniz. Böylece merak ettiğiniz her paylaşımı görme şansı bulabilirsiniz. Görüldü ayarı yaparak da bu durumları gördüğünüzü belli etmeden de bu durum güncellemelerini görme şansınız olur. Bu konuda mobilgeyik.com’dan detaylı bilgi alabilirsiniz.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir