1. Anasayfa
 2. Uygulamalar

Spotify Sanatçı Hesabı Nasıl Açılır ?

Spotify Sanatçı Hesabı Nasıl Açılır ?
Spotify sanatçı hesabı nasıl açılır ?
0

Popüler müzik dinleme uygulaması Spotify sanatçı hesabı nasıl açılır ? Ücretsiz profil oluşturma ve sanatçı hesabının ne sürede açıldığından bahsedeceğiz. Özellikle bilmeniz gereken bir şey var ki sanatçı hesapları farklı müzik şirketleri tarafından desteklenmektedir. Bu işi yapan onlarca müzik firması kolayca müziklerinizi Spotify uygulamasına yüklüyorlar.

Bunu küçük bir ücret karşılığında çeşitli firmalarla yapabileceğiniz gibi Spotify üzerinden de yapmanız sağlanmaktadır. Spotify üzerinden sanatçı hesabı açma için yapmanız gereken adımlara sizlere anlatacağız.

Spotify Sanatçı Hesabı Nasıl Açılır ?

Teknolojinin gelişmesi müzik dinleme alışkanlıklarını değiştiren çeşitli uygulamaların hayatımıza girmesine neden oldu. Özellikle Spotify son dönemlerde en çok tercih edilen uygulama olması nedeniyle, sanatçılar için tercih edilmektedir. Spotify sanatçı hesabı nasıl açılır ? Sorusuna maddeler halinde basit yanıtlarla anlatacağız.

 • Sanatçılar Spotify hesabı açmak için artists.spotify.com uzantısından başvuru yapmalıdır.

 • Sayfada birinci öncelik özellikle sanatçının Spotify linkinin doğrulanmasıdır. Linki hatta servis sağlayıcı üzerinden de talep edebilirsiniz.

 • İkinci adımda Spotify hesap onaylama için çeşitli bilgiler talep edilecektir. Sanatçının adı soyadı, şirket ismi ve mail adresi gibi bilgiler talep edilmektedir.

 • Spotify belirtilen süre içinde hesabı onaylamaya gayret gösterecektir. Onaylama işlemli sonrası sosyal medya hesaplarını Spotify üzerinden bağlamanız sağlanacaktır.

 • Spotify hesabı açmak için sanatçıların çeşitli servis sağlayıcılardan destek alması gerekiyor.

 • Çünkü servis sağlayıcılar vasıtasıyla, şarkıların yüklenmesi ve çeşitli işlemlerin yapılması mümkün hale geliyor.

 • Bu alanda bir çok firmanın aktif bir şekilde sanatçılara destek verdiği bilinmektedir. Küçük ücretler karşılığında bu işi yapıyorlar.

 • Seçeceğiniz onlarca firma içinden güvenli bir firma ile işlem yapılması gerekmektedir. Haklarınız ve Spotify yönergeleriniz onlar tarafından takip edilecektir. Bu nedenle yüz yüze bir görüşmenin yapılması artist hesabı açarken önem taşımaktadır.

Spotify sanatçı hesabı nasıl açılır ? Sorusu için yanıtlar vermeye çalıştık. Sanatçı hesabı için Spotify bir ücret talep etmese de çeşitli servis sağlayıcıları ufak giderler alıyorlar. Fakat daha iyi performans yakalayabilmeniz içinde sizi yönlendiriyorlar. Bir çok aktiviteyi daha kolay yapmanızı sağlıyor ve istatistiklerinizi yükseltmeyi amaçlıyorlar. Profesyonel bir destek alınması önemli oranda dinlenme oranlarını yükseltmektedir. 

Arabanızda müzik dinlemeyi seviyorsanız sizler için yazdığımız “Araba İçin Klipli Müzik Nasıl İndirilir?” makaleyi buraya bırakıyoruz.

Her zaman Kalbimizdesin Google

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir