1. Anasayfa
 2. Huawei
Trendlerdeki Yazı

Huawei Share Nasıl Kullanılır?

Huawei Share Nasıl Kullanılır?
Huawei Share Nasıl Kullanılır?
0

İçindekiler

Huawei Share, son zamanlarda tanıtılan ve adından oldukça fazla söz ettirmeyi başarmış yeni bir dosya paylaşım servisidir. Bu servis sayesinde insanlar tek dokunuşla telefon veya bilgisayar fark etmeksizin dosya paylaşımı yapabilecek. Oldukça etkili olan bu teknolojik gelişme günümüze uyarlanabilir ve iş alanında güzel bir çığır açmaya yarayabilir. Günümüzde sıkça kullanılan dosyalar ve bunları paylaşma yolları arama serüveni işe yaramışa benziyor.

Huawei Share Nedir?

Huawei Share OneHop adı verilen NFC etiketi yardımı ile teknolojik araçlar arasında yüksek hızlı veri aktarımı sağlayabilen teknolojik bir araç olma özelliği taşımaktadır. 30 MBps hızla desteklenen bu araçla tek dokunuşla bilgisayar ya da telefon fark etmeden verilerinizi istediğiniz dosyaya aktarabilecek ve böylelikle dosyalarınızı güvenle korumuş olacaksınız. Bunun yanında telefonların Huawei marka dizüstü bilgisayarların anlık görüntülerine 60 saniyeye kadar erişebildiğini söylemek mümkün.

Huawei Share Nedir?
Huawei Share Nedir?

Huawei Share’in Faydaları

Oldukça fazla faydası olan bu teknolojik araç, günümüze uyarlandığında son derece hızlı ve kaliteli iş çıkarmaya yardımcı olacak gibi görünüyor.

Birkaç faydası şunlar:

 • Önemli dosyaların korunmasında yardımcı olur.
 • Dosya aktarımı yapıldığında erken zamanlamayla birlikte zamandan tasarruf edilmiş olur.
 • Bilinen diğer android cihazlar gibi verilen korunması politikası izlenir böylece gizli tutulan dosyalar hiçbir şekilde kimseyle paylaşılmaz.
 • Kullanım kolaylığı sunar.

Tüm bunlar Huawei Share kullanıcılarının oldukça yararına olacak gibi gözüküyor. Bunun yanında hızının ve erişim kolaylığının olması son derece akılcı ve mantıkçı bir çözüm. Kullandığımız diğer cihazlara göre veriler daha kolay ve hızlı bir sürede indiriliyor ve indirilmesi dahilinde herhangi bir problemle karşılaşılmıyor.

Huawei Share Kullanımı

Son zamanlarda oldukça sık sorulan biri de Huawei’nin yeni çıkartacağı bu teknolojik aracın kullanımının diğerlerine göre daha zor mu kolay mı olacağı sorusuydu. Elbette Huawei buna bir açıklık getirdi ve nasıl kullanılacağıyla ilgili bir yazı yayımladı.

Kullanımının oldukça basit olduğu bu dosya paylaşım aracında talimatlar şu şekilde belirtiliyor:

 • Ayarlar bölümünden telefonunuzun Cihaz bağlantısı > Huawei Share kısmına dokunun. Bilgisayarlarda görülen ad öğesini kaydedin çünkü bunu diğer adımda kullanacaksınız.
 • Bilgisayarınızda da Finder bölümünü açıp Bilgisayarlarda görülen ad öğesine tıklayın.
 • Yeni bir kullanıcı kaydedip kullanıcı adını ve şifreyi girin.
 • Albümlerinizi veya diğer veri unsurlarınızı görüntüleyin.

Bütün bu adımlar günümüzde gelişen teknolojik gelişmeler sayesinde yaşadığımız dünyadaki sorunların çözülmesinde oldukça faydalı işlemler gerektiriyor. Bu mühendislik harikası teknolojik araç sayesinde istediğimiz dosyanın ve verinin saklanması eskisine nazaran oldukça yeni ve sıcak bir gelişme olarak görülebilir.

Neden Huawei Share Kullanmalıyız?

Huawei Share, kişilere son derece yeni ve aperitif bir gelecek vadediyor. Bununla beraber verilerin gizli kalması, tam performanslı bir bağlantı noktası oluşturması, çift yönlü aktarımı sunması gibi özellikler bakımından görmediğimiz kadar çok niteliğin bir araçta toplanmasının şaşkınlığını yaşıyoruz.

Hem kullanıcının isteklerini göz ardı etmeden hem de nitelik bakımından böylesine diğer ürünlere benzemeyen bir teknolojik gelişme yüzleri oldukça güldüren bir gelişme. Bunun yanı sıra EMUI 8.0 ve daha üstü arayüzlerde çalışabilen Huawei Share sisteminin günümüzde fazlasıyla adından söz ettireceğini ve maliyet bakımından kişilere oldukça olumlu imkanlar sunabileceğini düşünüyoruz.

Huawei Share’in Diğer Ürünlerden Farkı Nedir?

Telefonunuzla çektiğiniz fotoğrafları düzenlemek için bilgisayarınıza aktarmanız gerektiğinde kimi zaman verimli bir yerde olmadığınızdan bunu kablolu araçlarınızla yapmak zorunda kalıyorsunuz. Huawei Share diğer ürünlerden farklı olarak evde, işte, arabada nerede olduğunuz fark etmeden verilerinizi aktarma fırsatı yaratıyor.

Huawei Share tarafından Çok Ekranlı İş Birliği özelliği de kullanılabildiği için diğer cihazlar arasında veri paylaşımı özelliği sunabiliyor. Diğer bir yandan kullanım erişiminin kısıtlı olmaması, her türlü dosyayı indirebilmek hatta paylaşabilmek oldukça faydalı bir özellik. Herhangi bir dosyayı indirdiğinizde bilgisayar veya tabletinizde küçük bir pencere olarak görünür ve bu dosyayı indir kısmından artık verilerinizi bilgisayarınıza güvenle geçirebilirsiniz. Tıpkı telefonunuz veya bilgisayarınız gibi kullanılabilir ve kablo gerektirmez.

Huawei Share
Huawei Share

Önerilerimiz

Öncelikle günümüzde kullandığımız birçok araç ve gerecin ihtiyaçlarımız doğrultusunda hazırlanıp hizmetimize sunulduğu bilinen bir gerçek. Bunun yanı sıra gelişmeleri ne kadar yakından takip etmeye çalışsak da hepsine birden yetişemiyoruz. Bu gelişmeleri bizim yerimize takip edecek araçların geliştirilmesi elbette günlük hayatımızı daha kolay bir hale getirebilir. Örneğin Huawei Share sayesinde indirilmesi gereken evden, okuldan ve işten bazı dosyaları gönül rahatlığıyla indirebilir hatta depolayabiliriz. Bu dosyalar biz nerede olursak olalım kaydedileceğinden iznimiz doğrultusunda saklanır ve korunur.

Bu aleti kullanmanız için çok iyi bir teknoloji ustası olmanıza gerek yok. Yalnızca birkaç tuş ile saklanması gereken dosyalarınızı saklayabilirsiniz. En büyük önerimiz tabii ki telefon arayüzü PC’de görüntülenirken veya dosya yedeklenirken telefonunuzdaki bir uygulamayı açıp dilediğinizce internet ortamında takılmanız ve rahatınıza bakmanız. Bu sayede yedekleme işlemi yapılırken herhangi bir şeyi bekler gibi beklemenize gerek kalmayacak ve siz de bu sürede işlerinizi halledeceksiniz. Üstelik kablo gibi bir dertle uğraşmadan.

Huawei Share Özellikleri

Son derece kolay ve prensipli çalışan Huawei, oldukça yoğun bir şekilde adından söz ettirmeyi başaracak çalışmalarda bulunuyor.

Bahsettiğimiz gibi Huawei Share birçok özelliğe sahip bunlardan birkaçı şunlar:

 • Kullanım kolaylığıyla ve boyutuyla önemli bir işiniz çıktığında bile yanınızda götürebileceğiniz bir araç olma özelliği taşımakta.
 • Görünüş bakımından oldukça estetik. Bu sayede herhangi bir değişiklik yapmanız gerekmiyor.
 • Diğer cihazlarda olduğu gibi kablo problemi yok.
 • Dosyalar hızlı ve güvenle aktarılıyor ve yedekleniyor.
 • Son derece yeni ve pratik.

Bu gibi özellikleri bakımından Huawei oldukça faydalı bir kullanım aranı yaratmakla kalmıyor bunun yanı sıra bireylerin dikkatini çekmeyi başarıyor da. Huawei Share, kullananlar tarafından oldukça sevilmeye başlandı bile.

twitter retweet

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir