1. Anasayfa
  2. Uygulamalar

İngilizce Öğrenme Uygulamaları 2020 – Telefondan İngilizce Öğren!

İngilizce Öğrenme Uygulamaları 2020 – Telefondan İngilizce Öğren!
Mobil İngilizce Öğrenme Uygulamaları
0

Yabancı dil öğrenmek hepimizin hayali. Yabancı dil denilince akla, yabancı dillerin en meşhur ve yaygın olanı İngilizce geliyor. Hepimiz öğrenim gördüğümüz okullarda belli bir düzeyde İngilizce öğreniyoruz fakat tekrar edilmeyen ve ilerletilmeyen her şey unutulup gitmeye mâhkum.  Bu yüzden özellikle pandemi süresince evde kaldığımız / kalmaya çalıştığımız hem de boş vakitlerimizi değerlendirmek için iyi fırsatlarımız oluyor. İşte bu dönemlerde akıllara şu soru geliyor İngilizce öğrenme uygulamaları nelerdir? bu sorunun cevabını yazımızda birlikte inceleyeceğiz.

İngilizce Öğrenmek
İngilizce Öğrenmek

İngilizce Öğrenme Uygulamaları

İngilizce öğrenmek için program ve uygulamalar yeterli olmayabilir. Bu yüzden İngilizce sözlük almanızı da tavsiye ediyoruz. Bol bol okuma yapıp, telaffuz etme çalışması yapmanız gerekiyor. 

Artık eskisi gibi her şey kitaplarda değil, hepimizin evinde iş yerinde kısacası gittiği her yerde internet denen uçsuz bucaksız bir dünya var. Böyle düşündüğümüz zaman bulunduğumuz her yerden aklımıza takılan merak ettiğimiz şeyleri araştırabiliyoruz. Durum böyle olunca, İngilizce öğrenmek isteyen bir kişinin de online sözlüğü internette rahatlıkla bulabildiğini görüyoruz.

Ayrıca pek çok İngilizce öğrenmek isteyen kişinin İngilizce kelimeler öğrenip, sözlükten bu kelimelerin yazılışını öğrenip, okunuşu yönünde de telaffuzu ilerlettikten sonra, İngilizce alt yazılı film ve diziler izleyerek İngilizcesini öğrettiğini görebiliyoruz.

Demiştik ya internet sonsuz bir dünya diye. İşte bu dünyada İngilizce öğrenmek isteyenler için yazılmış olan birçok İngilizce öğrenme program ve uygulamalar var. 

Telefondan İngilizce Öğrenmek

İngilizce öğrenme programlarından en popüler ve en çok tercih edilenlere gelin birlikte göz gezdirelim.

  1. Duolingo

Dualingo, 2013 yılında Google Play en iyisi ödülünü alan almıştır. Dualingo İngilizce öğrenmek isteyenler için, basit ara yüzü ve eğlenceli oyunlarıyla güzel teşvik sistemlerine sahip bir uygulama.

Ücretsiz bir uygulama olan Dualingo, verdiğiniz cevaplara göre sizlere XP denilen puanlar veriyor. Yanlış cevaplarınızı ise bir oyuna dönüştürerek o yanlışı eğlenceli bir şekilde size hatırlatarak , doğruyu bulmanız yönünde yardımcı oluyor.

Telefondan İngilizce Öğrenmek
Telefondan İngilizce Öğrenmek

2. Cambly

Cambly uygulaması da sizlerin İngilizce öğrenmesi için tasarlanmış âdeta bir İngilizce öğretmeni diyebiliriz. Diğer İngilizce öğrenme uygulamlarının aksine farklı bir öğrenme methodu sunan Cambly, ana dili İngilizce olan ( farklı bir dil öğrenmek istiyorsanız o dili de seçebilirsiniz ) kişilerle iletişime geçerek, sizlerin o kişilerle sohbet ederek öğrenmenizi sağlıyor.

Seviyenize göre sizi karşıdaki kişiyle eşleştiren Cambly hızlı , etkin ve sağlıklı bir öğrenme sağlıyor. İngilizce öğreneceksen, ana dili İngilizce olan biriyle sürekli konuşacaksın “ diyenleri âdeta sesini duyarak tasarlanmış bir program olan Cambly  ücretsiz olmasıyla popüler İngilizce öğrenme uygulamaları arasından yerini almış gözüküyor.

İngilizce Öğrenme Uygulamaları
İngilizce Öğrenme Uygulamaları

3-  İngilizce Öğren – 15.000 Kelime

Uygulama adını yapısından alıyor. İngilizce öğrenmek her ne kadar gramer yapısından geçse de İngilizce kelime bilmeden tek başına gramer yapısının bir önemi kalmıyor. Sonuçta cümlelerde kelimelerden oluşuyor. Lafı daha fazla uzatmadan uygulamaya göz gezdirelim.

51 Mb boyutunda olan bu uygulama, sizlere görselleri de bulunan Türkçe – İngilizce kelimeler sunuyor. Ayrıca bu kelimelerin nasıl okunacağını da söyleyen uygulama, İngilizcenizi geliştirmeniz aşamasında öğrenmeniz gereken temel yapı taşı olan kelimeleri sizlere eğlenceli bir şekilde sunarak âdeta İngilizce eğitim danışmanınız oluyor.

İngilizce Kelime Öğren
İngilizce Kelime Öğren

Yazımızın başında da kısaca belirttiğimiz gibi İngilizce öğrenmeyi destekleyici bu İngilizce öğrenme programlarını her boş vaktimizde aktif bir şekilde kullanıp, ingilizce öğrenme programını destekleyici yazı, makale, dizi , film gibi öğelerle ingilizce öğrenimimizi hızlandırmalıyız.

adult porno

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir