1. Anasayfa
  2. Uygulamalar

Telefon RAM Nasıl Yükseltilir?

Telefon RAM Nasıl Yükseltilir?
Telefon RAM Nasıl Yükseltilir
0

Telefon RAM Nasıl Yükseltilir? Akıllı cep telefonları günlük işlemlerimizi gerçekleştirmemizde, yeni şeyler öğrenmemizde ve eğlenceli vakit geçirmemizde oldukça etkili. Pek çok işimizi kolaylıkla gerçekleştirmemizi sağlayan akıllı telefonlar artık çağımızın vazgeçilmezleri arasında. Ancak akıllı telefonları bizim için vazgeçilmez kılan esas özellikler hızlı ve kolay olmaları. Bazı durumlardaysa kullandığımız cep telefonlarının hızları düşebiliyor. Akıllı cep telefonlarının hızlarını etkileyen en önemli faktörlerden bir tanesiyse RAM kullanımı. Günümüzde standart akıllı mobil cihazlarının pek çoğu 4 GB RAM hafızasına sahiptir. RAM ise telefonların çalışma hızlarını direkt olarak etkileyen, cihazlardaki uygulama bilgilerini hızlı, ancak kısa süreli depolayabilen hafızalardır. 4 GB RAM hafızası genel olarak kullanıcılara yeterli gelse de hala bazı cep telefonu modelleri 1 GB ya da 2GB RAM hafızasına sahip. Bu durumsa belirli bir süre performans düşüklüğüne sebep olmakta. Cihazın hızını arttırmak içinse kullanıcılar RAM arttırma yollarını araştırmakta. Telefon ram nasıl yükseltilir sorusununsa 3 cevabı bulunuyor. Bunlar;

l RAM yükseltme uygulamaları,

l MicroSD kartları,

l Root atmak,

Telefon RAM Yükseltme Rootsuz

Telefon ram yükseltme yöntemleri arasında en etkili ve en fazla tercih edileni genellikle root atma işlemini gerçekleştirmektir. Ancak her akıllı telefon modeline root atma işlemi uygulanamaz. Telefon ram yükseltme rootsuz şekilde gerçekleştirmekse bu durumda mümkün olmuyor. Bunun yerine mevcut ram hafızası daha verimli ve tasarruflu kullanılabilir. RAM hafızasını daha verimli kullanmanın yollarını ise şu şekilde açıklayabiliriz:

  • Telefonunuza yüklemiş olduğunuz gereksiz uygulamaları kaldırın. Pek çok kullanıcı telefonuna sayısız uygulama yüklüyor. Bu uygulamaların pek çoğuysa belirli bir süre sonra kullanılmıyor. Ancak sizin kullanmayı bıraktığınız uygulamalar arka planda RAM hafızasında gereksiz yer kaplamaya devam ediyor. Bu uygulamaları silerek hafızada yer açabilirsiniz.
  • Akıllı telefonların pek çoğunda kendiliğinden yüklü olan uygulamalar bulunuyor. Bu uygulamaları pek çok kullanıcı kullanmıyor. Ancak kaldırma seçeneği bulunmadığı için silmeleri mümkün olmuyor. Bunun yerine bu uygulamaları devre dışı bırakabilirsiniz.
  • Ön belleği temizleme işlemini pek çok kullanıcı es geçiyor. Ancak ram belleğinde yer açmanın en kolay yollarından bir tanesi ön belleği temizlemektir. Bu sayede ram hafızasında tutulan gereksiz uygulama bilgileri silinerek bellekte yer açılması sağlanabilir.

 

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir