1. Anasayfa
 2. Samsung

Samsung Telefonda Pin Kodu Kaldırma

Samsung Telefonda Pin Kodu Kaldırma
Samsung Telefonda Pin Kodu Kaldırma
0

Samsung Telefonda Pin Kodu Kaldırma Samsung dünyanın dört bir yanında kullanıcıya sahip olan önde gelen akıllı telefon markalarından bir tanesi. Sunduğu sayısız model ve özellik de akıllı cihazlarıyla pek çok kişinin dikkatini çekiyor. Pin koduysa cihazların veri güvenliğini sağlamak için oldukça elzem bir özellik. Cihazınızı ilk açtığınızda ya da ekranını açarken sizden pin kodu isteyerek sizin dışınızda üçüncü şahısların cihazınıza erişimi engelliyor. Ancak bazı durumlarda kullanıcılar mevcut akıllı telefonlarının pin kodunu unutabiliyor. Bu durumla sık sık karşılaşan kullanıcılar telefonlarının pin kodunu kaldırmak isteyebiliyor. Bunun yanı sıra pek çok kullanıcı pin kodunu unuttuktan sonra cihaza erişim sağlayamıyor. Bu durum kullanıcılar için büyük bir problem yaratıyor. Sizler için samsung telefonda pin kodu kaldırma işlemi nasıl gerçekleştirilir ayrıntılı olarak anlattık.

Samsung Telefonda Pin Kodu Kaldırma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Pek çok akıllı cihaz kullanıcıların cihaza erişebilmesi için pin kodu ister. Kullanıcıların veri güvenliğini sağlamak için önemli olan bu özellik zaman zaman problemlere yol açabiliyor. Bu nedenle kullanıcılar telefonlarının pin kodunu kaldırmak isteyebiliyor. Aşağıdaki adımları sırasıyla takip ederek samsung telefonda pin kodu kaldırma işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 • Cihazınızın ayarlar kısmına erişim sağlayın.
 • ‘Güvenlik’ yazan seçeneğe dokunun.
 • Güvenlik seçeneğini seçtikten sonra yeni açılacak olan seçenekler arasından ‘Diğer güvenlik’ yazan seçeneğe dokunun.
 • Açılacak olan seçenekler arasından ‘Sim kart kilidini ayarla’ yazan seçeneğe dokunun.
 • Ekrana gelecek kısımdan cihazınızın mevcut sim kart kilidini kaldırabilirsiniz.

Samsung Telefon Şifresi Kırma

Samsung kullanıcıların karşılaştığı problemlerden bir diğeri de telefon şifresini unutmak. Telefon şifresini unutan kullanıcıların pek çoğu samsung telefon şifresi kırma işlemi nasıl gerçekleştirilir merak ediyor. Aşağıdaki adımları izleyerek telefon şifresi kırması işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 • Öncelikle bilgisayarınızdan Samsung Telefonumu Bul sayfasına erişim sağlayın.
 • Açılan sayfada ‘Sign In’ seçeneğine tıklayın ve Samsung hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini yazın. Eğer mevcut hesabınızı hatırlamıyorsanız ‘Continue with Google’ seçeneğine tıklayın ve telefonunuzda açık olan Google hesabınızın bilgilerini girerek devam edin.
 • Bu işlemlerin ardından ekranın yan tarafında yazan ‘Unlock’ yazısına tıklayın.
 • Bu işlemin ardından uygulama cihazınızın şifresini açmayı deneyecektir. Kısa süre bekledikten sonra cihazınıza erişim sağlayabilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir