1. Anasayfa
  2. Uygulamalar

Instagram Lite Nedir, Özellikleri Nelerdir, Nasıl İndirilir?

Instagram Lite Nedir, Özellikleri Nelerdir, Nasıl İndirilir?
0

İçindekiler

Instagram lite nedir? Sorusunun cevabı şimdiden düşük hafıza akıllı cep telefonuna sahip kullanıcılar tarafından araştırmaya başlanır oldu. Instagram’ın yeni bir sürümü olarak karşımıza çıkan instagram lite uygulamasıyla veri tasarrufu sağlanmış olacak.

Instagram Lite Özellikler Nelerdir?

Şüphesiz ki instagram, dünyada en yaygın kullanılan ve en popüler sosyal medya uygulamalarının başında geliyor. Günümüzde facebook hesabı olmayanların sayısı fazlayken, instagram hesabı olmayanların sayısı yok denecek kadar az. instagram lite nedir? Sorusunun cevabını yanıtladıktan sonra, şimdi gelelim instagram lite uygulamasını, instagram’a göre tercih etme sebeplerimizden bazıları olan özelliklerine.

instagram lite nasıl indirilir

Instagram Lite Özellikleri

  • Instagram lite’ın içerisinde Reels ve IGTV gibi özellikler olmayacak.
  • Fotoğraf, video ve hikâye paylaşımını yapılabilecek olan instagram lite sürümü çıkarılan özellikler sayesinde daha az veri kullanımı yapacak ve daha az yer kaplayacak.
  • Instagram lite çıkarılan özellikler nedeniyle depolama alanında 2 Mb’lık ufak bir yer kaplayacak.

Instagram Lite Nasıl İndirilir?

Instagram lite uygulaması, 2019 yılının Şubat ayından günümüze kadar geliştirilerek devam etti. Instagramı kullanmak isteyen fakat akıllı cep telefonunda yeteri kadar hafızası bulunmayanlar instagram lite yükleyerek, instagram hesabı açarak cep telefonlarında kullanım sağlayabilecekler.

Instagram lite App Store ve instagram lite play store mağazalarında bulunan uygulama, hem iOS hem de Android işletim sistemli cep telefonu kullanan kişilere hitap edecek.

iOS işletim sistemi bakıldığı zaman Android işletim sisteminde göre daha kararlı çalışıyor. Instagram lite iOS işletim sistemine tam uyumlu bir şekilde çalışarak, Apple kullanıcılarının gönlünü kazanmış gibi duruyor.

Google Play Store ve App Store mağazalarında yer alan arama kutucuğu kullanılarak instagram lite kolaylıkla indirilebilir. iOS işletim sisteminin ve instragram lite ‘ın iOS işletim sisteminde ne kadar stabil çalıştığından bahsetmiştik. Android işletim sisteminde ise durumlar biraz değişebiliyor.

Hepimizin bildiği gibi, dönem dönem Android işletim sisteminde yaşanan sorunlar uygulamaları çalışmaz duruma getirdiğini veya uygulamada yaşanan sorunların ise işletim sistemini zor soktuğunu biliyoruz.  Bu nedenle;  Android işletim sistemine sahip kullanıcılar herhangi bir uyumluluk sorunu yaşamaları durumunda; instagram lite’ın eski sürümünü indirmek için;  Google arama motoruna “ Instagram lite apk “ veya “ Instagram lite indir “ yazarak yükleme sağlayabilirler.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir