1. Anasayfa
  2. Haber

Spotify’ı Kullanışlı Hale Getirecek İpuçları

Spotify’ı Kullanışlı Hale Getirecek İpuçları
Spotify'ı Kullanışlı Hale Getirecek İpuçları Neler
0

İçindekiler

Dünya üzerinde en çok tercih edilen müzik uygulaması olan Spotify, her yeni dönemde kullanıcılarına sunduğu özelliklerle dikkat çekmeye devam ediyor. Uygulama ücretsiz kullanıldığında bazı kısıtlamalarla karşılaşılıyor. Ancak Premium üyeliklerde keşfedilmeyi bekleyen önemli özellikler mevcut. Algoritmasını her geçen gün geliştiren uygulama, kullanıcıların müzik zevkine göre öneriler sunabiliyor. Peki, Spotify’ı Kullanışlı Hale Getirecek İpuçları arasında neler var?

Çevrimdışı Müzik Dinleyebilme

Uygulamada cihazın içine doğrudan müzik indirme işlemine izin verilmiyor. Ancak uygulama içinde seçtiğiniz parçaları Spotify hesabına indirebiliyorsunuz. Bu sayede internete gerek kalmadan çevrimdışı müzik dinleme keyfine olanak sağlanıyor. Ortak ağ bulunmayan alanlarda mobil verisini tüketmek istemeyen kullanıcılar için faydalı bir özellik.

Spotify'ı Kullanışlı Hale Getirecek İpuçları
Spotify’ı Kullanışlı Hale Getirecek İpuçları

Ortak Çalma Listeleri Oluşturmak

Arkadaşlarınızla ortak bir çalma listesi oluşturarak favori şarkılarınızı ekleyebiliyorsunuz. Bu listeyi sadece arkadaşlarınız arasında görünür kılabilir veya herkese açık olarak değiştirebilirsiniz.

Sanatçı Radyoları

Herkesin ayrı ilgi gösterdiği bir sanatçı mutlaka vardır. Bu sanatçının müzik standardına benzer isimleri keşfetmek güzel olmaz mıydı? Spotify özellikleri içinde radyo sistemi bu durumu mümkün hale getiriyor. Dinlediğiniz sanatçının profilinde aşağı doğru indiğinizde radyo kısmını görebilirsiniz. Radyodaki şarkılar uygulama algoritması tarafından otomatik oluşturuluyor. Eğer post rock dinlemek istiyorsanız bu listedeki bütün parçalar post rock türünde olacaktır. Yeni keşiflere önem verenler için paha biçilemez bir özellik sunuluyor.

Tavsiye İstasyonları

Bu özellik sanatçı radyolarıyla benzer bir nitelik taşıyor. Uygulamanın algoritması tarafından en çok dinlediğiniz sanatçılar ve şarkılar inceleniyor. Sonrasında istasyonlar içinde severek dinleyebileceğiniz şarkılar tarafınıza sunuluyor. Müzik zevkinizi doğrudan yansıtan istasyonlar, Spotify tarafından belirli aralıklarla güncellenerek sizin için yeniden oluşturuluyor.

Gizli Oturum Modu

Müzik dinlerken mahremiyete önem gösterenler için uygulamada gizli oturum modunu aktif hale getirebiliyorsunuz. Bu sayede dinlediğiniz müziklerin arkadaşlarınız tarafından görülmesi engellenmiş oluyor. Uygulamadaki profil bölümünde gizli oturum seçeneği aktif edilerek gizlilik sağlamak mümkün.

Uyku ZamanlayıcısıSpotify uyku modu, kullanıcıların en çok memnun kaldığı özelliklerden birisi. Bir çalma listesi oluşturduktan sonra uyku zamanlayıcısını aktif hale getirebilirsiniz. Zaman aralıklarını seçmek size kalmış. Uykuya daldıktan sonra listenin otomatik olarak durdurulması sağlanmış oluyor.

bedava porno

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir