1. Anasayfa
  2. Haber

Katlanabilir Ekran Teknolojisinin Hayatımıza Getirecekleri

Katlanabilir Ekran Teknolojisinin Hayatımıza Getirecekleri
Katlanabilir Ekran Teknolojisi
0

Günümüzde katlanabilir ekran teknolojisi sıkça konuşulmaya başlanan bir konu. Birçok marka yeni ekran teknolojileri için akıllı telefonları bu yönde geliştirmeye devam ediyor. Ekranların geçmişten günümüze nasıl bir geliş sergilediği incelendiğinde önce tüplü ekranlar, sonra LCD, LED ve OLED ekranların piyasaya sürülüşü izlendi.

Hem mobil telefonlar için hem de daha büyük ekranlar için yeni bir ekran teknolojisi halen geliştirilme aşamasında. Örneğin Samsung Galaxy Z Flip telefonu 2000’li yılların kapaklı telefonlarını andırıyor. Katlanabilir olmasıyla ön plana çıkan bu model, şu anda satılmaktadır. Katlanabilir telefonlar ile ilgili bu zamana kadar birçok çalışma yapılmış durumda. Ekran teknolojilerinde yeni bir çağ belki de katlanabilir ekranlar ile başlayacak.

Katlanabilir Ekran Teknolojisinin Hayatımıza Getirecekleri
Katlanabilir Ekran Teknolojisinin Hayatımıza Getirecekleri

Katlanabilir Ekran Teknolojilerinin Tarihi

Katlanabilir ekran teknolojileri aslında bu tarihte çıkan yeni bir olay değil. Geçmişte de bu teknoloji ile ilgili çeşitli çalışmalar ortaya koyulmuştu. İlk katlanabilir telefonlar geliştirildiğinde birden fazla ekran paneli kullanıldı. 2000’li yıllarda başlayan katlanabilir ekran teknolojileri ile ilgili çalışmalar 2020 yılında daha da güçlendi.

2006 yılında bu teknoloji ile ilgili atılan bir adımla yeni bir katlanabilir ekran modeli ortaya çıktı. 2011 yılında tanıtılan bir diğer model ise adeta çift ekranlı cihazları andırıyordu. Bu cihaz modellerinin yanı sıra 2020 yılına kadar katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar ile ilgili pek çok modeller üretildi fakat çok rağbet görmedi. Son zamanlarda bu teknolojinin daha da aktif bir şekilde geliştirilmesi bu konuda ciddi adımların atıldığını gösteriyor.

Katlanabilir Ekran Teknolojisi Sağladığı Faydalar

Gelecekte daha fazla kullanılması düşünülen katlanabilir telefonlar bize pek çok fayda sağlayacak. Bu faydalardan birisi bu telefonların daha az yer kaplaması olacak. Örneğin Samsung Galaxy Z Flip ürettiği telefon ile %50 daha az yer kaplıyor. Belki telefonun boyutuna göre çok büyük bir olay olarak görünmeyebilir fakat küçük cebe sahip pantolonlu olan insanlar için büyük bir avantaj sağlayacak. Katlanabilir ekran teknolojileri ile birlikte gelecekte telefonlar daha da küçülebilir. Telefonu elimize aldığımızda telefon kendi kendine açılabilir bir hale gelebilir.

full hd porno

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir