1. Anasayfa
  2. Haber

Windows 11 Ne Zaman Çıkacak?

Windows 11 Ne Zaman Çıkacak?
Windows 11 Ne Zaman Çıkacak?
1

Windows 11 Ne Zaman Çıkacak? Microsoft uzun yılladır bulunduğu sektörde yerini korumaya devam ediyor. Kullanıcı kitlesine sunduğu özelliklerle her türlü işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirmelerine olanak sağlıyor. Sağlam donanım ve yazılımı, güçlü kullanım olanağı ve daha pek çok özelliğiyle rekabetçi piyasada ön plana çıkıyor. Kurulduğu günden bu yana kullanıcılarına sunduğu işletim sistemleriyle üstün performans sağlıyor. Günümüzden yaklaşık olarak 6 yıl önce piyasaya sürmüş olduğu Windows 10 işletim sistemi hala üstün performans ve kalitesiyle kullanıcılar tarafından kullanılmaya devam etmekte. Ancak gelişen teknoloji ve duyulan ihtiyaçlara artık Windows 10 işletim sistemi de yeterli gelmemekte. Bu nedenle Microsoft kısa süre önce yeni işletim sistemi sürümü olan Windows 11’i piyasaya sürmeye hazırlanmaya başladı. Windows kullanıcıların merakla beklemekte olduğu bu yeni sürümünse ne zaman piyasaya sunulacağı merak konusu. Pek çok kullanıcı Windows 11 ne zaman çıkacak sorusunun yanıtını merak ediyor. Uzun zamandır bu konuyla ilgili resmi bir açıklamada bulunmayan Microsoft ise hala sessizliğini korumaya devam ediyor. Ancak sızdırılan bazı bilgiler ve olası tahminler Ekim 2021 tarihi ile 2022’nin başlarını işaret ediyor.

Windows 11 Sürümünü Hangi Cihazlar Destekliyor?

Windows 11 Sürümünü Hangi Cihazlar Destekliyor? Windows 10 işletim sisteminin bir üst sürümü olan Windows 11 kullanıcılara yeni özellikleri sunuyor. Geliştirilmiş sürüm daha üstün performans ve yeni özellikleri kullanıcılarıyla bir araya getiriyor. Piyasaya sürüleceği tarih itibariyle yeni güncellemeyle pek çok kullanıcıya ulaşması hedefleniyor. Peki yeni ve son sürüm işletim sistemi olacak Windows 11 işletim sistemi hangi cihazları destekliyor? Windows 11 işletim sistemi sürümünü destekleyen cihazların özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • 64 bit işlemciye sahip ve 2 ya da daha fazla çekirdekli cihazlar,
  • Depolama alanı 64 GB ya da daha fazla olan cihazlar,
  • 4 GB bellek hafızasına sahip olan cihazlar,
  • DirectX 12 ile WDDM 2.0 sürücüsüyle uyumlu olan grafik kartına sahip olan cihazlar,
  • Her bir renk kanalına karşın 8 bite sahip cihazlar,
  • 720p yani 9 inç veya daha yüksek çözünürlüğe sahip olan cihazlar,

Windows 11 işletim sistemi sürümünü kullanabilecek. Bahsettiğimiz minimum sistem gereksinimlerini karşılamayan cihazlarınsa Windows 11 işletim sistemi sürümünü kaldırması beklenmiyor.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir