1. Anasayfa
  2. Oppo

Oppo AX7 ile Huawei P20 Lite Karşılaştırması

Oppo AX7 ile Huawei P20 Lite Karşılaştırması
Oppo AX7 ile Huawei P20 Lite Karşılaştırması
0

İçindekiler

Akıllı telefon üreticileri devlerinden olan OPPO ile Huawei arasında çekişme elbette vardır. Bu çekişmelerden bir tanesi ise OPPO AX7 ile Huawei P20 Lite çekişmesidir. Bu kıyasıya çekişmede birçok özellik göz önünde bulundurularak hangisinin daha iyi olduğununa karar verilmesi gerekir. Gelin bunları Oppo AX7 ile Huawei P20 Lite Karşılaştırması beraber inceleyelim.

Oppo AX7 ile Huawei P20 Lite Özellik Karşılaştırması

Oppo AX7 ile Huawei P20 Lite telefon modellerini karşılaştırmak gerekirse öncelikle donanım olarak karşılaştırmalıyız. RAM, İşlemci, Depolama, Batarya, Kamera gibi özellikleri kıyaslamamız gerekir. Bunları teker teker karşılaştırmak gerekirse şöyle listeleyebiliriz.

 

RAM Karşılaştırması

Huawei P20 Lite model telefonda LPDDR3 tipi 4GB Ram bulunmaktadır. Oppo AX7 modelinde ise RAM miktarı 3GB olarak tasarlanmıştır. Cihazlar arasında büyük bir RAM boyutu farkı olmasa da bu aralıktaki telefonlar için ram miktarı önemlidir. Oyun performansında etkili olan RAM diğer donanımlar ile cihazın performansında etkilidir. Kısaca Oppo AX7 ile Huawei P20 Lite RAM Karşılaştırması yapmak gerekirse Huawei bu konuda öndedir diyebiliriz.

 

İşlemci Karşılaştırması

Huawei P20 Lite cep telefon modelinde işlemci olarak HiSilicon Kirin 659 işlemci modeli bulunurken Oppo AX7 cep telefon modelinde ise Qualcomm Snapdragon 450 (SDM450) işlemci modeli bulunmaktadır. CPU frekansı karşılaştırması yapmak gerekirse HiSilicon Kirin 659 modeli 2.36 Ghz iken Qualcomm Snapdragon 450 (SDM450) modeli 1.8 Ghz’dir. Her iki işlemci de 8 çekirdek olup Huawei işlemci olarak Oppo ‘ya göre daha öndedir.

 

Depolama Karşılaştırması

Her iki cep telefon modeli de 64 GB depolamaya sahip olup hafıza kart desteği ile beraber ek olarak 256 GB daha depolama destekleyebilir. Ayrıca Oppo AX7 modelinin 32 GB modeli de bulunmaktadır. Sizin tercihinize göre depolama seçeneğinizi belirleyebilirsiniz.

 

Batarya Karşılaştırması

Huawei P20 Lite’ın geride kaldığı batarya özelliğinde Oppo AX7 sizlere 4230 mAh batarya kapasitesi sunarken Huawei P20 Lite sizlere 3000 mAh batarya kapasitesi sunmaktadır. Bu batarya kapasitesi ise Oppo AX7 modeli size daha uzun kullanım süresi sunacaktır.

 

Oppo AX7 ile Huawei P20 Lite Kamera Karşılaştırması

Oppo AX7 ve Huawei P20 Lİte Kamara karşılaştırmasında Huawei P20 Lite’ın yine bir adım önde olduğunu söyleyebiliriz. Kamera özelliği Huawei modelimizde 16 MP iken Oppo Ax7 modelimizde 13 MP’dir. Çok uçuk bir fark olmasa da Huawei daha önde olduğu söylenebilir.

 

Oppo AX7 Hakkında Yorumlar

Bu iki telefondan birini almak isteyen kişiler OPPO AX7 Hakkında yorumlar sorulacaktır. Genel olarak Oppo ax7 batarya kapasitesinden dolayı tercih edilmektedir. Bataryası Huawei’e göre daha fazla olan Oppo kullanıcılarına birçok hizmet sunar. Gelen yorumlar genel olarak şu yöndedir.

  • Parmak izi ve yüz tanıma özelliğinin çok hızlı olduğu söylenir.
  • Ön kamera ve arka kamerası yine beğenilmektedir. MP olarak düşük olsalar da fiyatına göre gayet güzel performansa sahiptirler.
  • Yapılan ödemeye göre performans olarak yüksek deneyim sunulduğu söylenir.
  • Beğenilmeyen özelliklerden biri olan yüz tanıma kilidinin güvenliği. Kullanıcıların yakın akrabaları tarafından açılabildiği iddia edilmektedir.
  • Bir diğer beğenilmeyen özelliklerden birisi ise tasarımdır. Uygulamaların direkt olarak ana sayfada olması kullanıcıları tarafından sevilmeyebilir.

Huawei P20 Lite Alınır mı?

Telefon almak isteyen kişilerin sıklıkla sorduğu sorulardan birisi ise Huawei P20 Lite Alınır mı? Bu soruya cevap vermek gerekirse şunları söyleyebiliriz.

Huawei P20 Lİte güncel olmayan bir telefondur. Bu telefon modeli Huawei in ara mdoellerinden biridir. Ama telefon sizlere fiyat performans olarak hakkını verebilecek bir telefondur. Sizler de bütçenize göre bir telefon arıyorsanız bu telefon sizlere güzel deneyimler sunacaktır. Tabii ki yüksek fiyatlı telefonlar kadar büyük performans beklemeniz doğru olmayacaktır. Huawei P20 Lite alınır mı sorusunun cevabını kısa şöyle verebiliriz. Bütçenizin yettiği bir telefon modeli bu ise almakta çekinmeyin sizlere güzel deneyimler yaşatacaktır. Ancak daha fazla bütçeye sahip iseniz daha üst model telefonları tercih edebilirsiniz. Sizlere tavsiyemiz imkânınız var ise üst model telefonları tercih etmenizdir.

I ♥ Google 

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir