1. Anasayfa
  2. Rehber

Telefonları Uzun Ömürlü Kullanmanın Yolları

Telefonları Uzun Ömürlü Kullanmanın Yolları
Telefonları Uzun Ömürlü Kullanmanın Yolları
0

İçindekiler

Bir telefon aldığınızda bu telefonu uzun uzun kullanmak isteyebilir veya yeni model çıktığında yenisine geçmek isteyebilirsiniz. Bazı kullanıcılar ekonomik durumdan veya tasarruflu olduğundan dolayı aldığı telefonu en iyi şekilde ve en uzun halde kullanmaya çalışmaktadır. Peki telefonları uzun ömürlü kullanmanın yolları nelerdir? Gelin hep beraber inceleyelim.

Akıllı Telefonunuzu Sevin

Bir telefon aldığınızda o telefonu verimli bir şekilde kullanmak gerekir. Telefona nazik davranmak, telefona zarar vermemek ve telefondan en iyi şekilde yararlanmak gerekiyor. Telefonu bozulan kişilerin bir kısmı telefonu düşürdüklerinden, donanımlarına zarar verdiklerinden veya bilerek kırdıklarından dolayı gerçekleşiyor. Bundan dolayı telefona sinirli olsanız dahi iyi bir şekilde davranmalı, ona zarar vermemelisiniz. Bu sayede telefonun kullanım ömrü daha da uzar.

Telefonları Uzun Ömürlü Kullanmanın Yolları Nelerdir
Telefonları Uzun Ömürlü Kullanmanın Yolları Nelerdir

Donanımlardan En İyi Şekilde Yararlanın

Donanımlardan yararlanırken her donanımı düzgün bir şekilde kullanmak gerekir. Bu sayede en iyi verimi alabilirsiniz. Örneğin bir işlemci veya batarya sıcaklığını gereğinden fazla ısıtırsanız telefonunuz bu durumdan etkilenebilir. Telefonun çok ısınmasının sebepleri arasında çok fazla oyun oynamak, güneşin altında bırakmak veya bunun gibi sebepler yer alabilir. Aynı zamanda telefonu oda sıcaklığında tutmak önemli bir durum olmaktadır. Eğer aşırı soğuk bir yerde olur ise veya aşırı sıcak bir ortamda bulunur ise bu da telefonu etkileyen bir faktör olarak karşımıza çıkar.

Akıllı Telefonu Şarjda Kullanmayın

Telefon şarj ederken bazı kullanıcılar telefonu kullanmaktadır. Bu durum kısmen tehlikeli olabilir. Cihaz şarj sırasında daha çok ısınmaktadır. Eğer basit bir işlem için kullanılıyor ise bir sorun olmaz fakat telefon şarjdayken oyun oynamak gibi işlemciyi ve bataryayı daha çok ısıtan bir durum meydana gelirse sıcaklıktan dolayı donanımlar yanabilir veya zarar görebilir. Bu da telefonun kısa sürede sorun yaşamasına sebep olur.

Telefonda Yer Alan Tuşlara Şefkatle Yaklaşın

Akıllı telefonların üzerinde genel olarak güç tuşu ve ses tuşu gibi bazı tuşlar bulunmaktadır. Bu tuşlar zamanla çalışmayabilir veya zor basılabilir. Bu gibi durumlar genellikle çok sık basmaktan, hızlı basmaktan, güçlü basmaktan veya fabrika hatası olarak gerçekleşmektedir. Bundan dolayı telefonu alırken kontrol edilmeli, tuşlara daha şefkatli basılmalı.

fake taxi

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir