1. Anasayfa
  2. Rehber

Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş 2022

Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş 2022
Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş 2022
0

İçindekiler

Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş için kullanılan en etkili çözüm DNS adresinde değişiklik yapmaktır. DNS ayar değişikliği veya VPN kullanımı gerekmektedir. Yine en çok tercih edilen yöntemlerden biri de mobil cihaz kullanımıdır. DNS ayarlarında değişiklik yapıldıktan sonra yasaklı sitelere kolaylıkla giriş yapılabilir. VPN uygulaması kullanımı da oldukça basittir. Tarayıcı üzerinden VPN aratılarak, uygulama indirilmelidir. Uygulama indirildikten sonra yasaklı sitelere kolaylıkla giriş yapabilirsiniz ya da Opera Browser indirerek tarayıcıda gömülü olan ücretsiz VPN hizmetinden yararlanarak yasaklı sitelere giriş imkanınız var. Bilgisayarınıza ücretsiz Proton VPN indirerek ABD Japonya Srilanka gibi lokasyonlarda boş iplerden birini otomatik olarak alabilirsiniz.

Bilgisayardan engellenen Siteler Nasıl Açılır?

Bilgisayardan engellenen sitelerin açılması için VPN ile internete giriş yapılması gerekmektedir. Kendi bilgisayarınızda bunu engellemişseniz bu kez Chrome ayarlarına giriş yapılarak, engellenen sitelere giriş onayı verilmesi gerekmektedir. Erişim izni verildikten sonra tüm sayfalara giriş yapılabilir.  Engellenen siteler kayıtlı olduğu için sistem üzerinden engellenen siteler görülebilir. Chroom gizlilik ve güvenlik bölümünden engellenen siteler kaldırıldıktan sonra erişim izni verilmektedir.

Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş 2022
Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş 2022

Yasak Sitelere Giriş Nasıl Yapılır?

Yasaklı sitelere giriş yapılabilmesi için opera tarayıcı uygulaması işinize yarar. Arama motoru üzerinden opera tarayıcı aratıldıktan sonra indirilmesi gerekmektedir. Yapacağınız iş tarayıcı ayarlarından ücretsiz VPN butonunu açmak; sonra da size 4 seçenek veriliyor. Kuzey ABD, Afrika kıtası ve Avrupa ya da en uygun konum adı altında farklı bir İP ile giriş sağlanabilir. Ancak yüzde 100 gizlilik diye bir kavram yok. O yüzden TOR gibi sizi Dark Web ortamına indirecek yazılımları kullandığınızda, TOR esas iP numaranızı bellekte tutar. İster paralı olsun ister bedava olsun hiçbir zaman yüzde yüz gizlenmeniz mümkün değildir. 

 PC Girilmeyen Sitelere Nasıl Girilir?

PC girilmeyen sitelere giriş yapılmasının en etkili yollardan biride mobil uygulamalardır. Mobil uygulama kullanmakla engelli ve yasaklı sitelere giriş yapmak mümkün. Mobil uygulamalar üzerinden yasaklı sitelere giriş yapmak oldukça basittir. Erişim engelleri ile en çok karşılaşılan alan PC dir.  Engelli sitelere üye iseniz zaten bilgileriniz onlarda olacaktır. Birçok site engellediğinde abonelerini SMS yolu ile bilgilendirerek sitesini başka bir domaine taşır. Bu işlemi genelde kaçak bahis siteleri yapar.

 Engellenen Site Nasıl Açılır?

Engellenen sitelerin açılması oldukça basittir. Chrome üzerinden gizlilik ve güvenlik bölümünden engellenen siteler sekmesine giriş yapılması gerekmektedir. Giriş yapıldıktan sonra engellenen site isimleri ortaya çıkar. Erişime açılması istenilen sitelerin engeli kaldırıldıktan sonra sitelere erişim açılmaktadır. Engelleme Google tarafından yapılıyorsa giriş için VPN gerekmez ve bazı güvenlik ihlalleri nedeni ile Google sizi korumak için böyle bir yol seçiyor. Ancak engelleme mahkeme kararı ile olmuşsa VPN ile giriş mümkün olabiliyor

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir