1. Anasayfa
  2. Rehber

Telefonda Google Hesabını Değiştirmek 2022

Telefonda Google Hesabını Değiştirmek 2022
Telefonda Google Hesabını Değiştirmek
0

Yeni bir telefon aldığımızda kurulum aşamasında aktif olarak kullandığımız mail adresini kullanırız. Ancak bazı durumlarda farklı bir mail adresine geçmemiz gerekebilir. Bu basit ve çoğu kullanıcının başına gelebilecek bir durumdur. Bu yazımızda sizlerle Telefonda Google Hesabını Değiştirmek konuşacağız.

Google Hesabı Nasıl Değiştirilir?

Başlamak için öncelikle telefonunuzun ya da cihazınızın ayarlar menüsüne erişmeniz gerekmektedir. Ayarlar menüsüne eriştikten sonra yapmanız gereken ilk işlem ise Google seçeneğine gelmek.

  • Aşağı kaydırarak eriştiğimizde Google seçeneğine dokunalım. Sekme olarak Google açıldığında telefonunuzda varsayılan olarak bulunan Google hesabı ekranın üst kısmında görüntülenecektir. Telefonunuza eklemiş olduğunuz diğer hesapların listesini ve mail adresini görebilmek için açılır ok simgesine dokunun. Devamında bu cihazdaki hesapları yönet seçeneğine basarak ilerleyin.
  • Girmiş olduğunuz son sekme ile birlikte telefonunuzda oturum açtığınız tüm hesapların bir listesini görüntülüyor olacaksınız. Varsayılan Google hesabınızı bulmalı ve hesabı kaldır seçeneğini seçmelisiniz.
  • Bu seçeneği seçmeniz dahilinde hesaba kayıtlı olan verilerin silineceğini bilmeniz gerekmektedir. Bu verilerin bir kısmı yine aynı mail adresine depolanıyor olsa da işinizi sağlama almak için hesabı kaldırmadan önce yedekleme yapmanızı önerebiliriz.
  • Bu işlemin sonunda varsayılan Google hesabınız listeden kaldırılmış olacaktır. Bu sefer hesapları yönet seçeneğini seçtiğiniz ekrana geri dönerek ‘başka bir hesap ekle’ seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Parmak izi ya da telefonunuzda bulunan mevcut şifreleme sistemini onayladığınızda oturum açma sayfasına yönlendirileceksiniz. Gerekli bilgileri girerek hesabın içeri aktarılmasını bekleyebilirsiniz. Tüm bu adımların sonunda telefonunuzda artık yeni bir varsayılan Google hesabı olacaktır.

Google Hesabı Kaldırma

Yukarıda Google hesabını değiştirme işlemini anlattık. Eğer sadece kaldırma işlemi yapmak istiyorsanız da adımları baştan başlayarak uygulayabilirsiniz. Adımların sonucunda Google hesabınız telefonunuzdan kaldırılmış olacaktır. Ancak yeni bir hesap tanımlamayı unutmamanız gerektiğini söyleyebiliriz. Çünkü telefon dahilinde yapılan güncellemerin büyük bir çoğunluğu Google hesabınız üzerinden yedeklenir. Google hesabınızı kaldırdıktan sonraki süreçteki yedeklemelerin eksik kalması verilerin dağınık bir hal olmasına sebep olabilir.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir