1. Anasayfa
  2. Rehber

Telefon Hızlandırma Yöntemleri 2022

Telefon Hızlandırma Yöntemleri 2022
Telefonu Hızlandırma Yöntemleri
0

İçindekiler

Telefonlar ömürlerini tamamladıkça yavaşlayabilirler. Bir telefon alındığı ilk günkü akıcılığı ve stabilliği ilerleyen günlerde sağlayamayabilir. Bu durum doğal olarak kullanıcıların canını fazlasıyla sıkıyor. Bu sorunla karşılaşan kullanıcılar da soluğu telefon hızlandırma yöntemleri araştırmakta alıyor. Siz de ağırlaşan telefonunuzdan muzdarip iseniz şu an doğru yerdesiniz. Gelin birlikte telefonu hızlandırma yöntemleri yazımıza geçelim.

Telefonlar Neden Yavaşlar?

Yeni nesil tüm telefonların sahip olduğu işlemciler günlük işlemlerin tamamına yetiyor. Ancak bu yeterlilik kendi kapasitesinin üzerindeki işlemlerde telefona yük bindiriyor. Bunun haricinde biraz da ha eski model ve daha uzun süredir kullanılan telefonlarda depolama alanı sorunu da baş göstermeye başlıyor. Kullanıcılar olarak telefonun bize müsaade ettiğinden fazla veriyi telefonlarımızda depolamaya kalktığımızda telefonun zorlanmasına neden oluyoruz. Depolama alanında yarattığımız bu sorun da telefonların neden yavaşladığı sorusuna bir cevap niteliğinde olabilir. Son bir temel sebep olarak da gereksiz uygulama yoğunluğunun altını çizebiliriz. Belki de aylardır bir kere bile giriş yapılmayan uygulamalar telefonlarımızda yer edinmeye devam ediyor. Ancak bu uygulamalar işlemciyi yorarak telefonun yavaşlamasında büyük rol oynuyor. Çünkü uygulamalar siz aktif olarak kullanmıyor olsanız da arka planda faaliyetlerine son hızla devam ediyorlar.

Telefon Hızlandırma Yöntemleri

Bu konuda doğru yöntemi izleyebilmek için telefonunuzun işleti sistemini baz almanız gerekmektedir. Çünkü android ve IOS arasında yöntemler açısından farklılıklar vardır. Sebepler noktasında ne kadar ortaklık görünse de telefon hızlandırma yöntemleri açısından farklılıklar mevcut. Öncelikle telefonunuzu yavaşlatan unsurları tanımlamak gerekir. Bu tespitin ardından gerekli aksiyonları alabilirsiniz. Örneğin telefonunuzda önceden yüklediğiniz onlarca uygulama buldunuz ve bunların büyük çoğunluğunu kullanmıyorsunuz. Sebebinizi artık biliyorsunuz telefonunuzu hızlandırmak adına bu uygulamalardan kurtulabilirsiniz. Diğer bir yöntem olarak da arkaplanda çalışacak uygulama izinlerini düzenlemek olabilir. Bu sayede siz aktif olarak kullanmıyorken arka planda işlemcinizi meşgul edebilecek uygulamalara kendiniz karar vermiş olursunuz. Son telefon hızlandırma yöntemi olarak da depolama alanı aksiyonunu söyleyebiliriz. Eğer telefonun size sunduğu alanın sonuna gelindiyse gereksiz şeyleri silebilirsiniz. Ya da harici bir depolama kullanarak depolama alanını rahatlatabilirsiniz.

Telefon Hızlandırma Programları

Bu programlar zorunluluk değildir. Çünkü telefonlar iyi kullanırsa sizi memnun ettikleri süre de muhakkak uzayacaktır. Ancak telefonunuzda hızlandırma yöntemi ihtiyacınız varsa bu liste işinizi görebilir.

Android İçin En İyi Temizleyici Uygulamalar:

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir