1. Anasayfa
  2. Rehber

Telefon Wi-Fi Bağlanma Sorunu Nasıl Çözülür 2022

Telefon Wi-Fi Bağlanma Sorunu Nasıl Çözülür 2022
Telefon Wi-Fi Bağlanma Sorunu
0

Günümüzde gerek IOS gerek ise Android kullanıcıları sıklıkla wifiye bağlanamama sorunu ile karşılaşıyor. Hayatın bir gerekliliği olarak internet bizim için bu kadar değerliyken telefonun wifiye bağlanma sorunu bir hayli sıkıcı olabiliyor. Bu yazımızda telefon wi-fi bağlanma sorunu ve muhtemel çözümlerden bahsedeceğiz.

iPhone Wifi Bağlanmıyor Sorunu ve Çözümü

Telefonlar da bilgisayarlar gibi bazen yazılımsal hatalara sahip olabiliyor. Yazının devamında sunacağımız yöntemler sonucunda da eğer iPhone wifi bağlanamama sorununuz giderilmemiş olursa yetkili servis ile iletişime geçmek en doğru seçenek olacaktır.

-iPhone Wifiye bağlanıyor ama şifre yanlış diyorsa atılacak adım basittir. Ayarlar-Genel-Sıfırla-Ağ Ayarlarını Sıfırla dizininden sıfırlama gerçekleştirerek sorunu çözebilirsiniz.

-Wifinin açılmadığı ya da bağlandığı ama internetin olmadığı durumlarda da ilk adımdaki dizini takip ederek sıfırlama işlemi yapmanız en muhtemel çözüm yoludur.

  • Kullanıcıları arasında Wifi Ghost olarak adlandırılan bir hata mevcut. Bu hatada iPhone cihazınızın ayarlar kısmında Wifiyi açıyor olduğunuz tuş gri renkte takılı kalır. Bu sorunun çözümü için yetkili servise danışman en doğru hamledir. Çünkü bu hata yazılımsal olmayabilir.
  • Diğer bir çözüm önerisi ile Wifi yardımını kapatmaktır. Wifi yardımı eğer bağlı olduğunuz ağdan gelen sinyal zayıfsa farklı bir ağı kendine hedef seçer. Bu nedenle kendi ağınızdan kopmuş olursunuz. Bunun önüne geçmek için Ayarlar-Hücresel veya Ayarlar-Mobil Veri dizininden değiştirebilirsiniz.

Android Wifi Bağlanmama Sorunu ve Çözümü

Android cihazlarda wifi sorunu oldukça yaygındır. Eğer siz de wifi sorunuyla karşılaştıysanız meraklanmayın, tek değilsiniz. Çoğunluğun mağdur olduğu bu konu için muhtemel çözüm önerileri ile karşınızdayız. Android cihazlarda wifi bağlanmama sorunu ve çözümü

  • İlk olarak kapatıp açma seçeneğini deneyebilirsiniz. Bakıldığında anlamsız görünüyor olsa da bazen basit hatalar için en ideal çözümlerden biri olarak göze çarpıyor. Android cihazınızda wifi bağlanmama sorunu varsa görev çubuğundan wifi aramayı kapatıp açabilirsiniz.
  • Diğer bir basit ama kullanışlı yöntem ise wifi ağlarını unutmaktır. Android cihazınızdan ayarlar sekmesinden wifi penceresine gelerek dilediğiniz ağların unutulmasını sağlayabilirsiniz. Sonrasında şifreyi yeniden girerek bağlanmayı deneyebilirsiniz.
  • Belki sorun telefondan değil modemden kaynaklı olabilir. Bu durumdan emin olabilmek adına öncelikle modeminizi yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Çabalarınız sonucunda hatanın modemde olduğuna karar kılarsanız sağlayıcınız ile görüşmeniz faydalı olacaktır.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir