1. Anasayfa
  2. Liste

Gimbal Nedir? – En İyi Gimbal Önerileri 2020

Gimbal Nedir? – En İyi Gimbal Önerileri 2020
0

İçindekiler

Telefon kameraları gün geçtikçe çok hızlı bir şekilde gelişiyor. Akıllı telefon üreticileri yeni telefonlarını tanıtırken bu tanıtımın önemli bir kısmında kamera özelliklerini vurguladığını görmeye başladık. O kadar gelişti ki artık sadece akıllı telefonlar kullanılarak dizi ve kliplerin çekilebildiğini görüyoruz. Hal böyle olunca akıllı telefonlarıyla video içerikler üretmek isteyenler de çoğaldı. Bu listemizde sizlere Gimbal Nedir? sorusunun yanıtını verip aynı zamanda telefonlar için en iyi gimbal önerileri 2020 listeliyoruz.

Gimbal Nedir , Ne İşe Yarar?

Gimbal günümüzde en çok kullanılan kamera ekipmanıdır. Gimbal sayesinde görüntülerin akıcı ve sarsıntısız olması sağlanır. Gimbal ilk başta profesyonel anlamda kullanılsa da günümüzde akıllı telefonlar için gimbal modelleri de oldukça popüler hale gelmiştir. Gimbal sarsıntısız görüntü elde etmek için üzerindeki sensörleri kullanır. Genelde 2 veya 3 motorlu olan gimbal üzerindeki sensörler sayesinde titreşimleri algılayarak anlık olarak ters titreşim oluşturarak üzerindeki cihazın daima sabit kalmasını sağlar. Kullandığınız Gimbal ne kadar kaliteliyse üzerindeki sensörler de o kadar kaliteli olacağından daha yumuşak bir görüntü alabilirsiniz.

Fiyat Performans Gimbal : Zhiyun Smooth X

Zhiyun ürettiği uygun fiyatlı gimbal modelleri ile öne çıkan bir marka. Bu gimbal modeliyle de gerçekten başarılı bir iş çıkarmış. Bu gimbal uzayabilen teleskopik bir yapıya sahip. Aynı zamanda isterseniz içerisinden çıkan aparatla tripmod olarak kullanmanız mümkün. 4 saate kadar çekim süresi veren gimbal, katlanabilir yapısıyla cebinize bile sığabilecek ölçülerde. Zhiyun Smooth X satın almak için buraya tıklayın. Aşağıda bu gimbal ile çekilmiş örnek video izleyebilirsiniz.

Kendini Kanıtlamış Gimbal : Dji Osmo Mobile 3

Dji Osmo Mobile en popüler gimbal markası olabilir özellikle mobil uygulama olarak bana göre en gelişmiş gimbal markasıdır kendisi. Bu gimbal ile akıllı telefonunuzla gerçekten çok iyi işler çıkarabilirsiniz. Bu gimbal ile 2.5 saat uzunluğuna kadar çekim yapabilirsiniz. Bir gimbal yazılı olarak anlatılmaz. Aşağıdaki videodan performansını inceleyebilirsiniz. Satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kamerası Üstünde Cep Boy Gimbal : DJI DJI Osmo Pocket

En iyi gimbal önerileri 2020 listemizin son ürünü diğer ikisinden biraz farklı. Bu gimbal kendi kamerasını üzerinde barındırıyor. Boyutu oldukça küçük olan gimbal için fiyatı için maalesef aynı şey söyleyemiyorum. Eğer bütçe sıkıntınız yoksa küçük boyutu ve ekranı ile çok iyi bir vlog kamerası olabilir. Cihazın örnek videosunu aşağıda bulabilir satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu listemizin sonuna geldik buraya tıklayarak bir başka listemiz olan en iyi pubg mobile aksesuarları listemize ulaşabilirsiniz.

asyalı porno

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir