1. Anasayfa
  2. Liste

En İyi Dijital Çizim Programı (Android ve IOS)

En İyi Dijital Çizim Programı (Android ve IOS)
0

İçindekiler

En iyi dijital çizim programı denildiğinde genelde akla Adobe Illustrator Draw programı geliyor fakat son zamanlarda birden çok dijital çizim programı, geliştirmeler yaparak kullanıcılarına iyi bir kullanım sağladığını görüyoruz.

Çizim programı dendiğinde eskiden sadece bilgisayarlara kurulan ve kullanılan çizim programları akla geliyorken artık cep telefonlarında ve tabletlerde de çizim yapmak mümkün. Cep telefonlarının işletim sistemine göre çizim programları uyumluluk sağlıyor. Yani en iyi çizim programları olarak ifade edilen programlar hem android için çizim uygulaması hem de ios için çizim uygulaması çıkartarak kullanıcılarına her iki işletim sisteminde de sorunsuz bir şekilde kullanım sağlatıyorlar.

Şimdi gelin birlikte en iyi çizim programlarını tanıyalım.

Android ve IOS İçin Dijital Çizim Uygulamaları 

Adobe Illustrator Draw

Adobe Illustrator Draw, dendiği zaman, akla daha çok vektörel çizim programı geliyor. Masaüstü versiyonu gibi tam kapasite katman desteği sağlayan program, x64 kadar yakınlaştırma desteğiyle en küçük ayrıntıları bile görebilmenizi sağlıyor. Uygulamanın kurulumuyla birlikte 5 farklı kalem ucuna ve her kalem ucu içinde farklı özelliklere sahip oluyorsunuz.

Ücretsiz olan bu dijital çizim programı, aynı zamanda tabletlerde kullanım için de uygundur. Özellikle kalemli tablet için çizim uygulaması arayanlar için Adobe Illustrator Draw tavsiye ederiz.

Affinity Designer

CMKY ve RGB renk formatlarını destekleyen uygulama, dosya formatı olarak da JPEG, PNG, PDF ve SVG gibi birçok formatı da sorunsuz açmaktadır. Affinity Designer, iPad ve Apple Pencil kullanarak kalemli tablet için çizim uygulaması arayanlar için bir diğer alternatif olarak gözüküyor.

1.1 GB boyutundaki uygulama, 100’den fazla fırça çeşidiyle kullanıcılarına eşsiz bir deneyim sunmaktadır. Kullanıcılarına, bu kadar çok özellik ve tam kapasite bir kullanım ile profesyonel çizim armağan eden Affinity Designer, ücretsiz çizim programları arasında en çok tercih edilenlerden çizim programlarından biri olarak listedeki yerini almış bulunuyor.

Procreate

Procreate, 136 adet fırça modeliyle yine çizimcilerin vazgeçilmezlerinden biri olmayı başarmış olan bir uygulamadır. Kullanıcılarına, sade ve kullanışlı bir ara yüz sunan Procreate, dual texture fırça ve son derece duyarlı karalama araçları da sunuyor. Procreate uygulamasında, çalışmalarınızı, PSD, native, TIFF, PNG, PDF ve JPEG formatlarında kaydetmeniz mümkün.

Ücretsiz çizim programları arasında yer alan Procreate, kalemli tablet için çizim uygulaması olarak da destek sağlamakadır.

  • MediBang Paint

MediBang Paint uygulaması, Android ve iOS işletim sistemleri dışında aynı zamanda bilgisayarlar için de Windows ve Mac OS işletim sistemlerinde de kullanabileceğiniz en iyi dijital çizim programlarından biridir. Çizimlerinizi ve karikatürlerinizi kolayca hazırlayabileceğiniz bu uygulamada, çizim programlarının olmazsa olmazı fırça seçeneklerinin oldukça bol miktarda olduğunu görüyoruz. Aynı zamanda çizimcilerini işini kolaylaştıracak olan hazır arka planlar, yazı fontları ve birçok diğer kaynak programın kurulumuyla birlikte gelmektedir. 

Uygulama tamamen ücretsiz olup, daha hızlı ve kolay kullanımlar sağlamak ve kullanıcılar arasında yardımlaşmayı arttırmak için aktif kullanıcı topluluk alanı kurmuştur. Eğer programın kullanımı veya çizimin nasıl yapılacağı konusunda yardıma ihtiyacınız olursa, bu topluluktan yararlanarak uygulama için hazırlanan video dersleri izleyebilirsiniz. 

instagram profil

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir