1. Anasayfa
  2. Liste

En İyi Ajanda Uygulamaları 2022 – Planlama Uygulamaları

En İyi Ajanda Uygulamaları 2022 – Planlama Uygulamaları
0

İçindekiler

Teknolojinin gelişmesi eski alışkanlıklarımızı bırakmamıza neden oldu. Eskiden taşıdığımız ajandalar ve not defterleri yerini ajanda uygulamalarına bıraktı. Artık tüm hayatımızı akıllı telefonlarımız ve bilgisayarlarımız kontrol ediyor, elbette buna hayatımızı planlamak da dahil. Siz de hayatınızı organize ederken ajanda uygulamalarından yararlanmak isteyenlerdenseniz, bu yazımız tam size göre. Sizin için en iyi ajanda uygulamaları hangileri derledik.

Android ve IOS İçin En İyi Ajanda Uygulamaları

1- Evernote

Evernote, günümüzün en popüler ajanda uygulamalarından biridir. Evernote sayesinde notlarınızı, sesli notlarınızı, videolarınızı, fotoğraflarınızı ve belgelerinizi depolayabilirsiniz. Ücretsiz sürümünde aylık 60 MB’a kadar veri yükleyebilirsiniz. Ayrıca oluşturduğunuz notları etiketleyerek isimlendirebilir, aradığınızda kolayca bulabilirsiniz. Evernote uygulaması sayesinde belgelerinizi tarayabilir, Evernote Web Clipper uzantısı sayesinde beğendiğiniz web sayfalarını kaydedebilirsiniz. Notlarınızı tüm cihazlarınızla senkronize eden ve Premium seçenekleri de mevcut olan Evernote, kullanabileceğiniz en iyi ajanda uygulamalarından biri.

Android, iOS, Windows, MacOS ve Web ile uyumludur.

2- Microsoft OneNote

Bir diğer en iyi ajanda uygulamalarından olan Microsoft OneNote, birçok metin biçimlendirme imkanı sunuyor. Microsoft OneNote ile size özel şablonlar oluşturabilir, oluşturduğunuz notların üzerine çizim yapabilir ve sesli notlar oluşturabilirsiniz. Ayrıca OneNote Web Clipper sayesinde beğendiğiniz bir web sayfasındaki içerikleri kaydedebilir ve düzenleyebilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan Microsoft OneNote’un eksilerine gelecek olursak, diğer ajanda uygulamalarına göre notlarınızı bulmak ve sıralamak daha zor.

Android, iOS, Windows, MacOS, ve Web ile uyumludur.

planlama uygulamarı

3- Google Keep

Google tarafından geliştirilen ve sade bir arayüze sahip olan Google Keep, oldukça kullanışlı bir ajanda uygulamasıdır. Not almanın haricinde notlarınıza görseller, ses kayıtları ve videolar ekleyebilir, işaretleme destekli yapılacaklar listesi hazırlayabilirsiniz. Google Keep, sesli olarak söylediklerinizi otomatik bir şekilde yazıya çevirebilir. Ayrıca aynı post-it gibi görünen notlarınızın renklerini değiştirebilir, aldığınız notlar için hatırlatıcılar oluşturabilirsiniz. Google Keep, notlarınızı senkronize edebilmenizin yanında size sağladığı pek çok özelliğe karşın tamamen ücretsiz bir ajanda uygulamasıdır.

Android, iOS, Web ile uyumludur.

ajanda uygulaması pc

4- Todoist

En iyi ajanda uygulamalarından biri olan Todoist de bu yazımızda olmayı hak ediyor.  Todoist uygulamasının popüler ajanda uygulamalarından olmasının nedeni sade ve kullanışlı olmasıdır. Todoist ile görevlerinizin tekrar eden bitiş tarihlerini belirleyebilirsiniz. Örneğin, faturalarınızı her ayın sonunda ödemeniz gerektiğini Todoist size her ay hatırlatacaktır. Todoist ajanda uygulaması sayesinde aldığınız notları “ana görev” ve “alt görevler” şeklinde ayırabilir, bu sayede karmaşanın önüne geçebilirsiniz. Verilerinizi senkronize eden Todoist ajanda uygulaması, ücretsiz sürümünde size pek çok özellik sunuyor fakat Premium versiyonu da mevcut.

Android, iOS, Windows, MacOS ve Web ile uyumludur.

iphone için en iyi ajanda uygulaması

5- Simplenote

Son olarak herkese hitap etmeyen fakat seveninin çok olduğu bir ajanda uygulaması olan Simplenote’a bakalım. Eğer karmaşık ajanda uygulamalarından hoşlanmıyorsanız ve amacınız sadece notlarınızı yazmaksa Simplenote iyi bir tercih olabilir. Çünkü bu uygulamada notlarınıza medya ekleyemiyorsunuz. Simplenote notlarınızı cihazlarınızla senkronize eder ve notlarınızda değişiklik yaptığınızda, ilk halini de otomatik olarak kaydeder. Notlarınızı Markdown olarak da yazabileceğiniz Simplenote, tamamen ücretsizdir.

Android, iOS, Windows,  MacOS, Web, ve Linux ile uyumludur.

en iyi ajanda uygulamaları

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir