1. Anasayfa
  2. Rehber

Eba Sunucu Mapping Verisi Alınamadı Hatasının Çözümü

Eba Sunucu Mapping Verisi Alınamadı Hatasının Çözümü
Eba Sunucu Mapping Verisi Alınamadı Hatasının Çözümü
0

İçindekiler

Eba sunucu mapping verisi alınamadı hatası ile birçok kullanıcı karşılaşmaktadır. Veri alınamadı hatasının birkaç sebebi bulunmaktadır. Öncelikle kullanıcı tarayıcısının Eba uyumlu olup olmadığını kontrol etmelidir. Tarayıcının Eba uyumlu olduğu tespit edilmesi durumunda, diğer sorunlara yönelik iyileştirme yapılması gerekmektedir. Tarayıcı Eba uyumlu olmadığı tespit edilmesi durumunda yeni bir tarayıcının indirilmesi gerekmektedir. Yeni tarayıcıyı da indirip kurmak birkaç dakika zaman alacaktır. Eba sunucu Mapping verisi alınamadı hatası nedenlerinden biride internet bağlantısının olmaması veya internet çekim gücünün düşük olmasından da kaynaklana bilinmektedir. İnternet paketi olduğu halde sistem hata veriyorsa, modem cihazının kapatılıp tekrar açılması gerekmektedir.  Ayrıca veri alınamadı hatası yoğunluktan da kaynaklanabilmektedir. 

Eba Sunucu Mapping Verisi Alınamadı Hatasının Çözümü
Eba Sunucu Mapping Verisi Alınamadı Hatasının Çözümü

EBA Sunucu Mapping Verisi Alınamadı Hatası Çözümü

 Eba sunucu mapping verisi alınamadı hatası, cihaza yüklü antivirüs programından da kaynaklana bilmektedir. Çözüm için antivirüs programının kaldırılması veya antivirüs programı ayarları bölümünden engellenen siteler içerisinde Eba’yı kaldırmak gerekmektedir. Eba sunucu sorunları bazen yazılımın kendisinden de kaynaklanır. Çözüm için Eba’yı sistemden kaldırmak ve tekrardan indirmek yeterli olacaktır. Çoğu kullanıcıda Eba yeniden indirildikten sonra Mapping verisi alınamadı hatasına çözüm buluyor.

Mapping Verisi Alınamadı

Mapping versi alınamadı sorunu genellikle iki sebepten kaynaklanmaktadır. Birincisi sunucu hatası diğeri ise kullanıcı hatasından kaynaklanmaktadır. Sistem sunucusu indiricisi ve sistem kurucu işlemlerinde yazılımsal hatalar bulundurması durumunda eksiksiz veri alınamamakta olup bundan kaynaklı olarak da sistem veri alınamadı hatasını vermektedir.

EBA Erişim Adres Bilgileri Alınamadı Hatası

Uzaktan eğitimle öğrencilerin hayatına giren Eba uygulamasının birçok sorunla karşılaştığı bilinmektedir. Bu sorunlardan biri de, Eba erişim adres bilgileri alınamadı hatasıdır. Adres bilgileri alınamadı hatası birçok uygulama ve programlarda karşılaştığı bilinmelidir. Öğrenciler için bu süreç can sıkıcı oluyor. Ancak bunun da bir çözümü var değerli okurlar: Sistem yeni olduğu için ve henüz oturmadığı için zaman zaman yığılmalar nedeni ile bu sorunlar oluşabilir. Uygulama veya programlara bazı dönemlerde yoğun kullanıcı girişi olması muhtemeldir. Eba uygulamasına da yoğun kullanıcı girişi olduğu durumlarda, sistemsel hatalar ile  karşılaşmak mümkün oluyor. Eba erişim adres bilgileri alınamadı hatası çözümü için farklı arama motorları kullanılmalıdır. Diğer bir çözüm yolu ise sistemden çıkış yapılarak tekrardan sisteme giriş yapılmasıdır. Sistem yenilendikçe bilgilere erişim daha sağlıklı olacağı bilinmelidir. Eğer hala sorun çözülmediyse, bilgisayarınızda arama çubuğuna %temp% yazarak tüm TEMP gereksiz dosyaları bulun hepsini silin. Ardından tarayıcıda geçmiş ayarlarını da silin. Antivirüs varsa onu da devre dışı bırakın. Sistemi yeniden başlatın. Sonra EBA yazılımını tamamen silip yeniden kurun. İnternet hızınızın da yeterli olduğundan ( en az 12 MegaBit ) emin olun. Bunun için Google arama çubuğuna hız testi yazarak hızınızı indirme- yükleme hızlarını görün.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir