1. Anasayfa
  2. Rehber
Trendlerdeki Yazı

Valorant Val 5 Hatası Kesin Çözümü Güncel 2022

Valorant Val 5 Hatası Kesin Çözümü Güncel 2022
0

İçindekiler

Riot Games’in FPS oyunu Valorant tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de geniş bir oyuncu kitlesine sahip. Aylık 15 milyon aktif oyuncu sayısına sahip Valorant tabii ki de her oyunda olduğu gibi bazı hatalara ev sahipliği yapıyor. Son zamanlarda val 5 hatası Valorant oyuncuların korkulu rüyası olmuş durumda. Bu yazımızda sizlere Valorant val 5 hatası çözümü hakkında bilgi vereceğiz.

Valorant Val 5 Hatası Nedir?

Valorant oyuncularının son zamanlarda sıklıkla karşılaştığı val 5 hatası genellikle riot sunucularının aşırı yoğun zamanlarında ortaya çıkmaktadır. Bu hatanın ortaya çıktığı bir başka zaman ise oyunun bakımda olduğu zamanlardır. Eğer oyunun bakıma girdiği sırada bir oyundaysanız veya lobideyseniz bu hatayla karşılaşmanız çok olasıdır.

Valorant Val 5 Hatası Çözümü

Oyuncular oyunlarının bölünmesine tahammül edemezler. Bundan dolayı Valorant val 5 hatası kesin çözüm sorgusu oyuncular tarafından sık sık aranmakta. Eğer siz de bu hatayla karşılaştıysanız merak etmeyin, Valorant val 5 hatası çözümü oldukça basit.

Bilgisayarınızı ve Modeminizi Kapatıp Açın

Modemi açıp kapatmak ağınızda sorunları gidermeye yardımcı olmaktadır. Modem açıp kapatılınca internet sağlayıcısıyla sıfırdan bir bağlantı kurulmaktadır böylece eğer sorun internetinizden kaynaklanıyorsa bu işlemi gerçekleştirdikten sonra Valorant val 5 sorunu çözülmüş olacaktır.

Eğer oyunun yazılımıyla ilgili basit bir sorun varsa bilgisayarınızı kapatıp açmak da bu sorunu giderebilecek çözüm önerileri arasında.

Valorant Vgc Hizmetini Aktifleştirme

Birinci çözümümüzü uygulamaya başlamak için bilgisayarımızın sol alt kısmında bulunan arama kısmına msconfig yazarak aratıyoruz. Arama sonuçlarında System Configuration isminde bir uygulama göreceksiniz buna tıklıyoruz.

Açılan pencerede hizmetler sekmesine geçiyoruz. Bu sekmenin altında bulunan tüm microsoft hizmetlerini gizle kutucuğunu işaretliyoruz. Daha sonra aşağı kaydırıp R harfine gelerek üreticisi Riot Games Inc. olan vgc isimli hizmetin sol tarafında bulunan kutucuğun aşağıdaki resimde olduğu gibi açık olduğuna emin oluyoruz.

Eğer açık değilse kutucuğu işaretleyip pencerenin altında bulunan uygula kutucuğuna tıklıyoruz.

Valorant Vgc Hizmetini Aktifleştirme
Valorant Vgc Hizmetini Aktifleştirme

Riot Vanguard Yazılımını Yeniden Yükleyin

Valorant güçlü bir hile koruma yazılımına sahiptir. Bu yazılımı silip tekrar yüklemek val 5 hata kodu sorununu çözebilir. Valorant vanguard nasıl silinir? gelin birlikte bakalım.

Bu işlemi yapmak için öncelikle bazı artık dosyaları silmeniz gerekmektedir. Bunun için bilgisayarımızın sol altında bulunan arama kısmına %localappdata% yazarak aratıyoruz. Karşımıza gelen ekranda bilgisayarımızda yüklü olan uygulamaların dosyaları bulunmaktadır.

Karşımıza çıkan doyaların bulunduğu ekranda Riot Games isimli dosyayı buluyoruz. Daha sonra bu dosyaya girerek Valorant ve Riot Client isimli dosyaları siliyoruz.

Silme işlemini gerçekleştirip başlat kısmına %localappdata% yazarak eriştiğimiz ekrana tekrar dönüp bu sefer Valorant isimli klasörü bulup bu sefer içine girmeyerek direkt kendisini siliyoruz.

Böylece bu ekranda işimiz bitmiş oluyor fakat Riot Vanguard silme işlemi devam ediyor. Tüm bunları yaptıktan sonra tekrar bilgisayarımızın sağ alt kısmında bulunan arama yerine cmd yazarak çıkan sonuca sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır seçeceğini seçiyoruz.

valorant vanguard nasıl silinir
valorant vanguard nasıl silinir

Karşımıza yukarıda gördüğümüz gibi siyah bir ekran gelecek. Bu siyah ekrana sırasıyla şu kodları yazıp her birini yazdıktan sonra enter tuşuna basıyoruz. Kodlarımız şu şekilde: sc delete vgc ve sc delete vgk.

Bu işlemi de yaptıktan sonra son adıma geçebiliriz. Bilgisayarımızın denetim masasını açıyoruz ve program ekleme ve kaldırma kısmına geliyoruz. Karşımıza çıkan listede Riot Vanguard isimli uygulamaya sağ tıklayarak kaldır seçeneğini seçiyoruz.

Valorant Val 5 hatası kesin çözüm çeşitlerinden biri olan Riot Vanguard Silme çözüm yönteminin adımlarını tek tek inceledik. Bundan sonra oyunu açıp eksik dosyaları indirmesini beklemeniz gerekiyor.

Valorant Hesabının Şifresini Değiştirme

Valorant val 5 hatası çözüm önerilerinin sonuncusuna geldik. Valorant’ın resmi sitesinde hata kodlarının çözümleri bulunmakta. Val 5 hata kodunun çözümü ise hesaba birden fazla bilgisayardan giriş olarak belirtilmiş durumda.

Hesabınıza giriş yapmış olduğunuz tüm bilgisayarlardan çıkış yaparak bu sorunun önünce geçebilirsiniz. Tabii ki de hesabınıza çok fazla bilgisayarda giriş yaptıysanız bu oldukça zor olacaktır.

Hesabınızın şifresini değiştirdiğinizde tüm giriş yapılan bilgisayarlardan otomatik olarak çıkış yapacaktır. Böylece Valorant val 5 hatası çözüme kavuşacaktır.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir