1. Anasayfa
  2. Kripto Para

Telefondan Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır? En İyi Madencilik Uygulamaları

Telefondan Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır? En İyi Madencilik Uygulamaları
Telefondan madencilik yapmak
0

İçindekiler

Kripto paralar artık hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Geçtiğimiz yıllarda kripto paralar hakkında bilgisi olan insanların sayısı epey azken günümüzde neredeyse herkesin ufak da olsa bir bilgisi bulunuyor. Bundan dolayı bu yazımızda kripto para nedir? Gibi artık herkesin bildiği bir soruya cevap vermek yerine kripto para kazanmaya olanak sağlayan kripto para madenciliği sisteminin ne olduğunu ve nasıl kripto para madenciliği yaparak coin kazanılabileceğini anlatacağız. Hatta bu madenciliğin en kolay şekli olan telefondan kripto para madenciliğini anlatarak telefondan kripto para madenciliği nasıl yapılır? Sorusuna da yanıt veriyor olacağız.

 

Kripto Para Madenciliği (mining) Nedir?

Kripto para madenciliğini açıklamak için çok fazla teknik bilgi vermek gerekir fakat bu yazımızda size basitleştirilmiş bir şekilde aktaracağız. Kripto para madenciliği işlemi şu şekilde çalışır, blok zincirindeki çeşitli şifreleme yöntemlerini çözerek bu ekosistemin çalışmasına yardımcı olmanızın karşısında kripto para ile ödüllendirilirsiniz. Madenciler olarak adlandırılan kullanıcılara cazip gelen bu kazan kazan sistemiyle dünyayı kasıp kavuran kripto paralar varlıklarını devam ettiriyor.

Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki paragrafta bahsettiğimiz gibi madencilik yapmanız için matematiksel tabanlı işlemleri çözmeniz gerekir. Tabii ki bu işlemleri siz çözmeyeceksiniz, güçlü ekran kartı ve işlemcilere sahip bilgisayarlar yardımıyla bu işlemleri çözerek kripto para kazanmanız mümkün. Bu tür cihazların her kullanıcının evinde olmadığını biliyoruz. Kripto para madenciliği için en azından güçlü bir bilgisayara sahip olması gerektiğini öğrenen kullanıcılar telefonla kripto para kazanma yollarını araştırıyor.

Telefondan Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır?

Güçlü bir bilgisayarla olduğu kadar olmasa da telefondan coin madenciliği yapmak mümkün. Önceden uyaralım telefon ile yapacağınız madencilik size çok büyük paralar kazandırmayacaktır, fakat kazandığınız kripto paraları uzun vadede sakladığınızda belki de çok değerlenebilirler.

Telefondan kripto para madenciliği yapmak için mobil cihazlar için özel olarak tasarlanmış olan kripto para madenciliği uygulamaları kullanılabileceği gibi aynı zamanda çeşitli görevleri yapıp reklam izleyebileceğiniz mobil uygulamalar da kullanılabilir.

Stormgain Uygulaması ile Madencilik

Stormgain aslında bir kripto para borsası fakat içerisinde telefondan bulut madenciliği yapabileceğiniz bir kısım da bulunmakta. Bu kısıma ulaşmanız için öncelikle uygulamaya üye olmanız gerekmekte, üyelik işlemini dilerseniz mobil uygulama üzerinden veya stormgain internet sitesinden tamamlayabilirsiniz. Stormgain ile madencilik hakkında daha fazla bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Stormgain ile madencilik yapmak
Stormgain ile madencilik yapmak

Cryptotab Browser ile Madencilik

Telefondan coin madenciliğinin bir başka yolu olan Cryptotab Browser telefonunuzda bir internet tarayıcısı olarak kullanırken kripto para kazanmanıza olanak sağlar. Kullanması oldukça kolay olan Cryptotab Browser‘ın ayrıca içerisinde referans sistemi de bulunmaktadır. Referans sistemi ile tarayıcıyı çevrenizdeki kişilere kullandırarak güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Uygulama hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Telofanla kripto para kazanma
Telofanla kripto para kazanma

Enecuum ile Kripto Para Madenciliği

Enecuum Madencilik yöntemlerinden bir diğeri olarak karşımıza çıkıyor. Bu ağ aslında blok zincirlerinin ilklerinden biri ve mobil uygulamasında kripto para kazanmanızı sağlayan bir kısım da bulunuyor. Enecuum Wallet indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Telefondan Kazım Yapılan Coinler

Telefondan kazım yapılan coinler kullandığınız uygulamaya göre çeşitlilik göstermektedir. Kullandığınız uygulamada hangi kripto parayı kazandığınızı görmek için uygulamanın internet sitesine göz atabilirsiniz. Konu hakkında sorularınız için yorum kısmını kullanarak bize sorabilirsiniz.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir