1. Anasayfa
  2. Rehber

App Store Bağlanma Hatası ve Çözümü 2022

App Store Bağlanma Hatası ve Çözümü 2022
App Store Bağlanma Hatası ve Çözümü
0

Apple kullanıcıları bazen yeterli desteği göremedikleri için bağlanamama gibi hatalarla çok sık karşılıyorlar diyebiliriz. App Store, iTunes Store veya diğer tüm Apple servislerine bağlanma noktasında yaşanan bir hatadan bahsediyoruz. Bu da kullanıcı deneyimini kötü şekilde etkiliyor. App Store Bağlanma Hatası ve Çözümü konusuna bu yazımızda yer verdik gelin beraber inceleyelim.

iPhone Sunucuya Bağlanma Hatası ve Çözümü

Diğer Apple ürünlerinde de aynı sorunla karşılaşmanız muhtemeldir. Bu noktada aldığınız hatanın düzelmesi ve kullanımınızın akıcılığını yeniden kazanabilmesi için birkaç yöntem sıralayacağız.

  • İlk çözüm basamağı yeniden başlatma eylemiyle gerçekleşiyor. Diyelim ki hatayı mail noktasında alıyorsunuz. O zaman sizden ricamız mail uygulamasından çıkarak uygulamayı yeniden başlatmanız. Kesin bir sonuç vereceğini söylemek fazla iyimser olur ancak yeniden başlatma işlemi bazı zamanlarda fazlasıyla hayat kurtarabiliyor. iPhone sunucuya bağlanma hatasında da bu yönteme bir şans vermeye değeceğini düşünüyoruz.
  • Uygulamayı yeniden başlatmanıza rağmen hata hala devam ediyorsa bu sefer de telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Ancak bunu zorla yeniden başlatım şeklinde yapmanızı öneririz. Yani ana ekranda Apple logosu görününe kadar home ve açma kapama tuşlarına aynı anda basarak. Bu sayede yaşadığınız iPhone sunucuya bağlanma hatasına bir çözüm bulabilirsiniz.
  • Bu uygulamalar sonucunda da başarılı olamadıysanız son basit seçenek olarak internetinizi kontrol edebilirsiniz. Aynı ağa bağlı diğer cihazlarla bu kontrolü sağlayabilirsiniz. Eğer internetinizde bir sorun varsa bununla ilgili sağlayıcınız ile görüşün. Ancak internetinizde bir sorun yoksa, son bir şans vermek adına iPhone sunucuya bağlanma hatasını yaşadığınız telefondan öncelikle ağı unutun. Devamında yine bilgileri girerek şansınızı deneyebilirsiniz.
  • Eğer bu ana kadarki önerilerin hiçbiri işe yaramadıysa karşılaştığınız sunucuya bağlanma sorunun sebebi sorunlu bir hesap olabilir. Bu sorunun da giderilmesi için sorunlu hesabı silerek yeniden hesap eklemeniz gerekecektir. Öncelikle ayarlar sekmesine giderek hesaplar ve parolalara dokunun. Devamında çıkan yönlendirmeler ile beraber iPhone sunucuya bağlanma sorununu yaşadığınız hesabı kaldırarak yenisini ekleyebilirsiniz.
  • Saydığımız öncelikli tüm maddeler uygulandığında kesin olmasa da yüksek ihtimalle hatanız son bulmuş olacaktır. Ancak tüm bunlara rağmen çözüme ulaştıramadıysanız şansınız yaver gitmemiş demektir. O zaman son çare olarak sizlere cihazın güncellenmesini önerebiliriz. Çünkü Apple firma olarak getirdiği tüm güncellemeler ve yamalar ile cihazın daha düzgün çalışmasını hedefler. Kısacası iPhone sunucuya bağlanma sorununu cihazı güncelleyerek giderebilirsiniz.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir