1. Anasayfa
  2. Oyun

Xbox One Nasıl Oyun Yüklenir?

Xbox One Nasıl Oyun Yüklenir?
xbox one nasıl oyun yüklenir
0

İçindekiler

Xbox One sahipleri oyun satın aldıklarında ya da Xbox Game Pass’den yararlanmak istediklerinde kütüphaneye eklenen oyunları yüklemeleri gerekir. İster disk üzerinden satın alın isterseniz Microsoft Store üzerinden ya da Xbox Game Pass ile indirin. Ama bu oyunun Xbox sabit diske kurulması gerekir. Peki Xbox One Nasıl Oyun Yüklenir?

  • Diskten Oyun Yükleme
  • Microsoft Store’dan Oyun Yükleme
  • Xbox Game Pass ile Oyun Yükleme
  • Uzaktan Oyun Yükleme

Xbox oyun yükleme metotları ile sizlerde Xbox üzerinde oyun oynayabilirsiniz. Ayrıca korsan yolları önermesek de birçok kişi Xbox sistemini kırarak oyun yükleme işlemini de yapmaktadır. USB yöntemi ile yapılan bu yöntem tavsiye edilmemektedir.

 

Xbox 360’a Oyun Yükleme

Xbox 360’a oyun yükleme işlemi de Xbox One ile benzerdir. Xbox 360 içerisinde oyun yüklerken sabit dik içerisinde 4 ile 8 gb arasında yeterli depolama olması gerekir. Disk ile oyun kurulumu yaptıktan sonra yine de optik disk içerisinde disk olması gerekir. Yoksa oyun açılmayacaktır. Xbox mağazasında Oyun satın aldıktan sonra indirilmesi gerekir. Ödeme için birçok ödeme yöntemini kullanabilirsiniz. Xbox 360’a Oyun Yükleme işlemi de Xbox One ile benzerdir.

 

XBOX 360 Orijinal Oyun

Xbox 360’a oyun yüklerken birçok alternatif bulunuyor. Xbox 360 orijinal oyunları fiziksel olarak mağazalardan temin edebilirsiniz. Ayrıca sadece disk sahibi olmanız gerek yoktur. Microsoft Xbox mağazası üzerinden de oyunlara sahip olabilirsiniz. Bu sahip olduğunuz oyunlar hem disk hem de sanal oyun olsa da her ikisine de indirme işlemi gerekir. Fiziksel disk olarak satın alınan Xbox 360 orijinal oyun yüklerken de sabit sürücü içerisinde yeterli depolama alanı olması gerekir. Xbox One ve Xbox 360 için birçok oyun yükleme alternatifi bulunur. Bu alternatifler ile satın aldığınız oyunları eğlenerek oynayabilirsiniz.

 

Diskten Oyun Yükleme

Fiziksel olarak aldığınız oyunu yerleştirdiğinizde Xbox oyunun yüklü olup olmadığını teyit eder. Eğer ki Oyun yüklenmemiş ise bu oyunu yüklemeniz konusunda uyarı verilir. Çünkü aldığınız diski çalıştıracak disk sürücüsü yoktur. Oyunu yükledikten sonra sizden online olarak güncelleme isteyebilir. Çünkü fiziksel olarak aldığınız disklerde oyunların eski sürümü yüklü ise en güncel sürümde oynanmanız talep edilir. Xbox diskten oyun yükleme işlemi böyledir.

Xbox’a Microsoft Store’dan ve Xbox Game Pass’ten Oyun Yükleme

Xbox’a Microsoft Store’dan ve Xbox Game Pass’ten oyun yükleme işlemi için yapmanı gereken çok basittir. Oyunu satın aldığınızda indirme yapmanız istenir. İndirme yaptığınız takdirde oyun kurulmuş olur. Ayrıca oyunu hemen satın aldığınızda indirmek zorunda değilsiniz. Daha sonra yükleme seçeneğine bastıktan sonra Xbox üzerinde Oyunlarım ve Uygulamalarım sekmesine tıklayıp oradan tüm kitaplığı seçmeniz gerekir. Buraya tıkladıktan sonra sahip olunan tüm oyunlar kısmına tıklamanız gerekir. Ardından satın alıp yüklemediğiniz oyunu seçip Tümünü yükle butonuna basmanız gerekir. Bu işlemin ardından Xbox’a Microsoft Store’dan ve Xbox Game Pass’ten oyun yükleme işlemi tamamlanmış olur.

 

Xbox’a Uzaktan Oyun Yükleme

Günlük iş hayatınız esnasında Xbox’ınızdan ve bilgisayarınızdan uzaksanız Xbox’a uzaktan oyun yüklemek isteyebilirsiniz. Elbette bu mümkündür. Tek ihtiyacınız olan mobil cihazınızda Xbox mobil uygulamasını ya da Xbox game pass uygulamasını yüklemeniz gerekir. Ayrıca bu işlemleri yapmak için belirli adımları izlemeniz gerekir. Xbox düğmesini basın ve profil ve sistem kısmından ayarlar sekmesine tıklamanız gerekir. Ardından Cihazlar ve bağlantılar seçeneğine tıklayıp Uzaktan özellikler kısmına girmeniz gerekir. Uzaktan özellikler özelliğini açmanız ve güç modu kısmında hızlı açılışı seçmeniz gerekir. Aksi takdirde uzaktan oyun yükleme işleminiz başarışız olacaktır. Ya da laptopunuz yanınızda ise mobil uygulamanıza gerek yoktur. Microsoft Store aracılığı ile uzaktan indirebilirsiniz.

Tüm bu oyun yükleme metotları sayesinde sizlerde Xbox’a oyun yükleme işleminizi başarılı bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Olası bir yükleme hatası aldığınızda Xbox destek sitesini kullanabilir, bu siteden sorunlarınız ile ilgili çözümlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca aklınıza takılan soruların güvenli cevapları için Yine Xbox destek sitesini kullanabilirsiniz.

Daha fazla bilgilendirici blog yazıları için Web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Aklınıza takılan sorulara sitemizdeki blog yazıları çözüme kavuşturabilirsiniz. Xbox Series S Alınır Mı? Xbox Series S Özellikleri ve Fiyatı yazısına da sitemizden ulaşabilirsiniz.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir