1. Anasayfa
 2. Oyun

Cs Go FPS Gösterme

Cs Go FPS Gösterme
0

İçindekiler

Cs Go FPS gösterme, özellikle en sevilen ve en çok oynanan FPS türündeki oyunlardan biri olan Counter-Strike: Global Offensive oyununda, oyun oynarken kaç FPS aldığını görebilmek isteyen kişiler tarafından oldukça merak edilmektedir.

Öncelikle bunun için kişilerin başvurabileceği iki yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki, bu oyunun oynandığı Steam sistemi üzerinden tüm oyunlar için ayarlanabilen FPS ayarıdır. Bu ayar sayesinde kişiler, Steam platformu üzerinden oynadıkları tüm oyunlarda anlık FPS’lerini görebilmektedirler. Bunun için kişilerin uygulaması gereken adımlar şöyledir;

 • İlk olarak Steam platformuna hesabınızla giriş yaptıktan sonra “Ayarlar” sekmesine giriniz.
 • Ardından bu ekranda “Oyun İçi” sekmesine giriş yapınız.
 • Burada karşınıza çıkacak olan “Oyun İçi FPS Sayacı” seçeneği ile FPS özelliğini açabilirsiniz.
 • Bu seçeneği seçtikten sonra FPS’inizi görmek istediğiniz köşeyi seçtikten sonra işlemi tamamlayabilirsiniz

Cs Go FPS Gösterme

diğer yöntem ise CS:GO oyunun içerisinde kod ile yapılmaktadır. Bu yöntem ile kişiler, oyun içerisinde yer alan komut konsoluna birazdan verecek olduğumuz kodu yazarak FPS’lerini kalıcı olarak görebilmektedir. Bunun için ise kişilerin uygulaması gereken adımlar şöyledir;

 • İlk olarak CS:GO oyunu içerisinde herhangi bir maç içerisinde veya oyun menüsünde klavyenizde yer alan “é” tuşuna basınız.
 • Bu tuş, CS:GO oyununda konsolu açmanızı sağlamaktadır. Konsol açıldıktan sonra bu konsolda yer alan bölmeye “cl_showfps 1” kodunu yazın.
 • Bu sayede FPS’iniz oyunun en altında görülecektir.
 • Bu FPS göstergesini kapatmak için ise yine aynı tuşa basıp konsola girerek “cl_showfps 0” yaparak FPS kodunu kapatabilirsiniz.

Cs:go fps kodu gösterme yöntemleri bu şekildedir. Bunun yanı sıra kişilerin, yine oyun içerisinde hem FPS hem de ping değerlerini görüntüleyebilecekleri bir kod sistemi de bulunmaktadır.

Cs Go FPS Gösterme

CS:GO Fps Ping Gösterme

CS:GO FPS ping gösterme, oyuncular tarafından oldukça merak edilmektedir. Oyun esnasında oldukça önemli olan FPS ve ping değerlerini görebilmek isteyen kişiler, bunun için ne yapması gerektiğini araştırmakta ve öğrenmeye çalışmaktadır.

oyun içerisinde kod ile bu değerleri kolayca görüntüleyebilmekte ve ekranın alt orta kısmında FPS ve pingini görebilmektedir. Bunun için kişilerin uygulaması gereken adımlar ise şöyledir;

 • İlk olarak klavyede yer alan “é” tuşuna basarak CS:GO konsolunu açın.
 • Ardından bu konsola “net_graph3” kodunu yazın ve Enter tuşuna basın.
 • Bu sayede ekranınızda FPS ve pinginizi görebilirsiniz.

CS GO FPS Gösterme Küçültme

CS GO FPS gösterme küçültme, özellikle CS:GO oyununu oynarken FPS ve ping değerlerinin ekranda görülmesini sağlayan bu kodun yani değerlerin görünme büyüklüğünün nasıl küçültüleceği konusunda oyuncular tarafından oldukça merak edilmektedir.

Cs Go FPS Gösterme

CS:GO fps gösterme kodu küçültme için kişilerin oyun konsolu üzerinden bir kod yazması gerekmekte ve bu kod sayesinde gösterme ekranı küçültülebilmektedir. FPS göstergesinin kapladığı alanı azaltmak yani küçültmek için kişiler, konsola “net_graphproportionalfont 0” yazarak bu göstergeyi küçültebilmektedir.

Bunun yanı sıra göstergenin yerini değiştirmek için de çeşitli konsol kodları bulunmaktadır. Bu kodlar ise şöyledir;

 • Göstergeyi ekranın ortasına alma kodu: “net_graphpos 2”
 • Göstergeyi ekranın sol köşesine alma kodu: “net_graphos 3”
 • Göstergeyi ekranın sağ köşesine alma kodu: “net_graphos 1”
 • Göstergeyi kapatma kodu: “net_graph 0”

Cs:Go Fps Arttırma Kodu 2022

Cs:go fps arttırma kodu 2022 yılında oyuncular tarafından oldukça merak edilmekte ve oyun içi FPS’ini arttırmak isteyen kişiler bunun için hangi kodu yazması gerektiğini merak etmektedir.

-high kodu sayesinde oyuncular, İşlemcinin CS:GO için yüksek öncelik vermesini sağlayarak CS:GO’nun performansını önemli ölçüde arttırarak FPS artışı yaşayabilmektedir.

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir