1. Anasayfa
 2. Oyun

Battlefield 4 Sistem Gereksinimi

Battlefield 4 Sistem Gereksinimi
0

İçindekiler

Battlefield 4 sistem gereksinimi, çok sevilen Battlefield oyun serisinin 2013 yılında çıkan oyunu olarak oldukça sevilen yapımlardan biridir. Electonic Arts ve Dice Studios işbirliği ile piyasa çıkan aksiyon FPS oyunu Battlefield 4, hala daha kişilerin oynamak istediği oyunlardan biri olarak, özellikle bilgisayarında bu oyunu oynamak isteyen kişiler tarafından Battlefield 4 sistem gereksinimi oldukça merak edilmektedir.

2013 yılında çıkan bir oyun olduğu için günümüzde son çıkan oyunlara nazaran çok daha düşük sistem gereksinimleri istese de yine de kişiler sahip oldukları bilgisayarlarda bu oyunun çalışıp çalışmayacağını veya ne kadar verimli bir oyun deneyimi yaşayabileceklerini merak etmektedirler.

Battlefield 4 Sistem Gereksinimi

Bu hususta da bu oyunun yapımcıları tarafından yayınlanan minimum ve önerilen sistem gereksinimleri oldukça bilgilendirici olmaktadır. Battlefield 4 Sistem Gereksinimleri 2022 yılında oldukça merak edilirken, bu oyunun minimum ve önerilen sistem gereksinimleri şu şekildedir;

Battlefield 4 Minimum Sistem Gereksinimleri;

 • İşletim Sistemi: Windows Vista veya üstü
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce 8800 GT veya AMD Radeon HD 3870
 • İşlemci: Intel Core 2 Duo 2.4 ghz veya AMD Athlon X2 2.8 ghz
 • Ekran Kartı Hafızası: 512 MB
 • Hafıza: 4GB RAM
 • Depolama Alanı: 30 GB

Battlefield 4 Önerilen Sistem Gereksinimleri;

 • İşletim Sistemi: Windows 8 64 Bit
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 660 veya AMD Radeon HD 7870
 • İşlemci: Intel 4 çekirdekli işlemci veya AMD 6 çekirdekli işlemci
 • Ekran Kartı Hafızası: 3GB
 • Hafıza: 8 GB RAM
 • Depolama Alanı: 30 GB boş alan

Bu gereksinimlere göre oyuncular, minimum sistem gereksinimlerini karşılayan bilgisayarlarında düşük ayarlarda bu oyunu sorunsuz oynayabilmekte, önerilen sistem gereksinimlerini karşılayan veya geçen kişiler ise yüksek ayarlarda bu oyunun keyfini çıkarabilmektedir.

Battlefield 4 Sistem Gereksinimi

Battlefield 4 Kaç Saat?

Battlefield 4 kaç saat? Sorusu, özellikle bu oyunun senaryo kısmının kaç saat sürdüğü konusunda oyuncular tarafından oldukça merak edilmektedir. Yapılan incelemeler ve değerlendirmeler sonucunda bu oyun, tüm yan görevler, ihanetler, patlama, keskin nişancılık gibi durumlar göz önüne alındığında 5 saat gibi bir sürede bitirilebilmektedir.

Ancak bu oyunu oynayıp 4 saate yakın bir sürede bitirenlerin sayısı da oldukça fazla olduğu için genel anlamda bu oyunun senaryosunun 4-5 saatlik bir oynama süresine sahip olduğunu söyleyebilmek mümkündür.

Bazı oyuncular Battlefield 4’ün senaryo modunu 4 saatte bitirdiklerini söylüyorlar. IGN’in incelemesinde de oyundaki patlamalar, ihanetler, keskin nişancılık gibi bütün klişeleri 5 saat içinde görebileceğimizden bahsediliyor. Yani senaryo modunun 4 ila 5 saat arasında bittiğini düşünebiliriz.

Battlefield 4 Kaç GB?

Battlefield oyununu bilgisayarına indirerek oynamak isteyen ancak bunun için ne kadar depolama alanına ihtiyaç duyduğunu merak eden kişiler tarafından Battlefield 4 kaç GB? Sorusunun cevabı oldukça merak edilmektedir.

Battlefield 4 Sistem Gereksinimi

Bu oyunu bilgisayarına kurabilmek için kişilerin, sabit disklerinde en az 30 GB’lık boş depolama alanına sahip olmaları gerekmektedir. Depolama alanında boşluğu 30 GB’dan az olan kişilerin bu alanı açmaları gerekmektedir.

Battlefield 4 Fiyatı Ne Kadar?

Bir oyun hakkında kişilerin özellikle ilk akıllarına takılan soru oyunun fiyatı olmaktadır. Özellikle de günümüzde oyun fiyatlarının kur farkı sebebiyle oldukça artış göstermesi sebebiyle oyuncuların canını sıkan bu durum sebebiyle Battlefield 4 fiyatı da oldukça merak edilmektedir.

Battlefield 4 Fiyatı Ne Kadar? Sorusunun yanıtını merak eden kişilere yanıt olarak; Bu oyun güncel fiyatıyla Steam platformunda 279,99 TL’ye satılmaktadır. Ancak çeşitli indirimlerle daha uygun fiyatlara da satın alınabilmektedir.

  İlginizi Çekebilir
  Cs Go FPS Gösterme

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir