1. Anasayfa
 2. Telefon Markaları

En Popüler Akıllı Telefon Modelleri

En Popüler Akıllı Telefon Modelleri
En Popüler Akıllı Telefon Modelleri
0

İçindekiler

Hepimiz merak etmişizdir en popüler akıllı telefon modelleri nedir ve nasıl sahip olabilirim diye. Günümüz dünyasında çokça sahip olmayı dilediğimiz hatta yeri geldiğinde bunun için sabah kalkıp sıraya girdiğimiz bazı telefon modelleri mevcut. Akıllı telefonlar artık her yerde ve sürekli etkileşim içerisindeyiz bundan hepimiz haberdarız.

Dolayısıyla bu tür ürünlerin son derece pahalı olması ve gündemde kalabilmesi şaşırtıcı olmasa gerek. Akıllı telefon dünyasında birçok seçim hala kendinden söz ettirebiliyor ve burada bunları inceleyerek hangilerinin daha büyük öneme sahip olduğunu, hangilerininse daha pahalı olduğuna bakacağız ve bununla beraber hangisinin neden en popüler olduğuna da açıklık getirmiş olacağız.

Telefon Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Telefon modellerinin artık en revaçta olan özellikleri GB, RAM gibi özelliklerinden ziyade dış görünüşleri. 4 kameralı teknolojiler, katlanabilir tablet veya telefonlar, renklerinin son derece göz alıcı oluşu, her seferinde özelliklerin üzerine farklı şeyler eklenerek tanıtım yapılması ürünleri eşsiz göstermeye yetiyor.

Ekranlarının ne kadar büyük oluşu da son derece önem kazanıyor bu noktada. Bu özellikler sayesinde günümüzde kullanım alanları bir hayli artmaya başladı bu özelliklerden bazıları da; teknolojik imkanlara fazlasıyla sahip olma, kişilerin bütçelerine uyum sağlama, ağırlığının az olmasından kaynaklı olarak her yere taşınabilme ve sığabilme, kamerasının 12 MB’a kadar çıkabilen yazılımsal bir özelliğe sahip olması gibi fark yaratacak nitelikler günümüzde adından bir hayli fazla söz ettiriyor.

Günümüzde telefonlarda belki de bulunan en önemli özellik ön ve arka kameranın oldukça yüksek çözünürlüğe sahip olması. Yeni çıkan iPhone telefonlarındaki özellik ise bütün modellerin aynı çözünürlüğe sahip olması fakat son modellerinin daha geniş açıdan çekilmesiyle farkını ortaya koyması denebilir. Ayrıca bu telefonlarda kullanıcıların bütçelerine uygun seçenekleri tercih etmesi ile taksit gibi imkanlar göz ardı edilebiliyor. Böylece kişiler ödeyemedikleri telefonları almak zorunda kalmıyorlar.

Bu açıdan da üreticiler kişilere sadece iPhone gibi markaları değil fiyatları düşük ama kaliteli bazı markaları da sunuyorlar. Belki de en çok dikkat çeken modellerden biri olan Huawei, son zamanlarda yaptığı yeniliklerle adından söz ettirmeyi başarıyor.

Çıkardığı Lite serisinin çözünürlüğünün yüksek olması, depolama alanının oldukça geniş olması, ekran boyutunun ve işletim performansının diğer telefonlarına nazaran daha iyi derecede olması gibi özellikleri barındırdığından tercih edilmesinin avantaj olacağını söylemek mümkün.

En Popüler Akıllı Telefon Modelleri
En Popüler Akıllı Telefon Modelleri

Piyasadaki En İyi Telefonlar Nelerdir?

Bu yazıda en popüler akıllı telefon modelleri kısmını inceleyeceğiz. Bazı telefonlar son zamanlarda diğerlerinden daha fazla satılmaya, popülerleşmeye başladı. Bunun sebebi tam olarak bilinemese de çevre etkisi dediğimiz kişinin çevresinden gördüğü şeyleri taklit ediyor olması, bazı telefonların psikolojik olarak insanları etkiliyor oluşunun kanıtlanmış olması yeterlidir.

Bu telefonlardan bazılarını inceleyecek olursak;

 • Huawei P40 Lite: RAM 6GB, depolama 128 GB, ekran 6,4 inç, işletim sistemi android 10.0
 • Honor 20 Lite: Depolama 128 GB, RAM 4GB, ekran 6,2 inç
 • Huawei P Smart: İşlemci Huawei Kirin 710, Depolama 32 GB
 • Huawei Nova 5t: Ekran 6,26 inç, RAM 6GB, işlemci HiSilicon Kirin 980
 • Samsung Galaxy A71: Ekran 6,7 inç, RAM 6GB, işlemci Snapdragon 730, depolama 128GB
 • Xiaomi Mi 9T: Ekran 6,39 inç, RAM 6GB, işletim sistemi android 9.0
 • Xiaomi Redmi Note 8 Pro: Ekran 6,53 inç, RAM 6GB, depolama 64/128 GB

Bu gibi telefonlar günümüzde fazlasıyla etkili hale geldi. Artık insanlar kullanışlı ve zahmet gerektirmeyen, özellikle 1-2 sene sonunda bozulmayan, güncelleme sorunu olmayan, dayanıklı herhangi bir yere çarptığında hemen kırılmayan, sürekli yenisi çıktığı için eski sürümünün güncelleme sıkıntısı olmayan telefonları tercih etmeye başladılar.

Neden Akıllı Telefon Kullanmalıyız?

Kullanıcılar belki çoğu zaman bu tür soruları da soruyorlar. Neden akıllı telefon kullanmalıyız? Akıllı telefon kullanmak zorunda mıyız, kullanmazsak ne olur? Bazı problemler meydana gelir bunu belirtmekte fayda var. Çünkü üretilen akıllı model telefonlar sayesinde gün içerisinde ihtiyaç duyduğumuz her hareketi gerçekleştirmemiz mümkün hale geliyor. ^

Örneğin rahatlıkla dokunmatik ekran ile mesaj atabilir, görüntülü konuşabilir, bluetooth özelliği ile kulaklıktan müzik dinleyebiliriz. Bütün bunları yapabilmek için akıllı telefonlara ihtiyacımız var. Almak istediğimiz telefonların özelliklerine bakarak kullanmamız uzun vadede bizim yararımıza olacaktır.

 • Çağa ayak uydurmak zorundayız.
 • Akıllı telefonların hayatımızı kolaylaştırdığını kabullenerek hareket etmeliyiz.
 • Teknoloji karşıtı bir tutum sergilememeli, yeniliklere açık olmalıyız.
 • Akıllı telefonlar kötücülmüş gibi gelse de dostlarımızla iletişimde olmamızı sağlar.
 • İstersek teknolojiyi kendi faydamız için kullanabiliriz yani zarardan ziyade bir de iyi taraflarından bakmalıyız.

Akıllı telefon konusunda en önemli unsur olan bütçe kısmında kendimizi zorlamadan ve olabildiğince ihtiyacımızı karşılayabilecek en iyi seçimi yaparak günümüzü daha iyi değerlendirebilecek duruma gelebiliriz.

Şunu da unutmamak gerekir ki özelliklerini inceleyerek telefonu almalı ve bu özelliklerin uzun vadede hayatımızı ne kadar kolaylaştırabileceğini göz önünde bulundurmalıyız.

En Popüler Akıllı Telefon Modelleri
En Popüler Akıllı Telefon Modelleri

Telefon Modellerinde Aranması Gereken Özellikler Nelerdir?

Aranması gereken en önemli özellik ses imkanı, müzik dinlerken güçlü bir hoparlöre sahip olmasını isteriz.

İkinci olarak bataryaların güçlü olmasına bakmalıyız, şarjının çabuk bitmesi gibi bir problemle karşılaşmamak için bu bütün telefonlarda imkanlı hale gelmeli. Kablosuz ve hızlı şarj edilebilmeli, kameraya hızlı erişimi olmalı genelde tercihlerimizi bu ölçütler doğrultusunda yapmalıyız.

Akıllı Telefonlarda En Çok Hangi Markalar Tercih Ediliyor?

Kullanıcılar tarafından oldukça tercih edilenler arasında uygun fiyatlı olanlar; Xiaomi Redmi 8A, Samsung Galaxy A10, Samsung Galaxy A1, Oppo A5s, Huawei P Smart 2019, Honor 20 Lite gibi ürünler en çok kullanılanlar.

youtube abone

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir