1. Anasayfa
  2. Apple

iMessage Ücretli mi? iMessage Nedir ve Nasıl Kullanılır?

iMessage Ücretli mi? iMessage Nedir ve Nasıl Kullanılır?
iMessage Ücretli mi?
0

İçindekiler

Yeni iPhone kullanıcıları telefonlarını ilk aldıklarında Android cihazlarda hiç alışık olmadıkları iMessage ile karşılaşmaktadırlar. Bu yazımızda iMessage ücretli mi? iMessage nedir? iMessage nasıl kullanılır? gibi soruların ve daha fazlasının cevabını sizler için tüm detayları ile birlikte verdik. Diğer tüm sorularınız için yorum yazmayı unutmayınız.

iMessage Nedir?

iMessage sadece iPhone ile birlikte değil Apple’ın tüm cihazlarıyla (MacBook, iPad, Apple Watch) birlikte varsayılan olarak gelen bir mesajlaşma programıdır diyebiliriz. iMessage programı sayesinde sms atar gibi diğer Apple kullanıcılarına mesaj gönderebilirsiniz. Aynı iCloud hesabı ile giriş yaptığınız tüm Apple cihazlarınızda bu mesajlara erişebilir ve yenilerini gönderebilirsiniz. Apple iMessage bu çoklu cihaz özelliği sayesinde kullanıcıların büyük rahatlık sunmaktadır. Örneğin telefonunuz yakınınızda değilken siz bilgisayarınızı kullanıyorsanız size bir mesaj geldiğinde bu mesajı bilgisayarınızda da görebiliyorsunuz. 

iMessage nasıl kullanılır? 

iMessage nasıl açılır ve kapatılır hakkında bir çok kullanıcı bilgi almak istemektedir. iMessage özelliği bazı cihazlarda aktif olmayabilir. iMessage özelliğinizin aktif olup olmadığını kontrol etmek için cihazınızda şu yolu izlemelisiniz: Ayarlar>Mesajlar yolunu takip ettiğinizde iMessage seçeceğinin açık olduğundan emin olun. Bu özellik açtıktan sonra sms atar gibi diğer iMessage kullanıcılarına mesaj atabilirsiniz. iMessage ile gönderilen mesajlar ve sms ile gönderilen mesajlar aynı bölümde bulunmaktadır. Bu iki mesaj türünü ayırmak için Apple şu yolu izlemiştir: mavi renkli mesaj balonuna sahip mesajlar iMessage, yeşil mesaj balonuna sahip mesajlar ise sms. iMessage nasıl kullanılır incelemiş olduk.

iMessage Etkinleştirme Sırasında Bir Hata Oluştu Sorunu

Bazı kullanıcılar iMessage aktifleştirirken, iMessage Etkinleştirme Sırasında Bir Hata Oluştu Sorunu gibi bir hatayla karşılaşabilmektedirler. Bu sorun bazı kullanıcılarda değişik ifadelerle çıkabilmektedir: 

  • Aktivasyon bekleniyor
  • Etkinleştirme başarısız
  • Aktivasyon sırasında bir hata oluştu
  • Oturum açılamadı, lütfen ağ bağlantınızı kontrol edin
  1. Çözüm: iPhone’unuzdaki Saat ve tarih ayarlarının kontrol edin

Bazı durumlarda telefonunuzun saat ve tarih ayarları bu hataya sebep olabilmektedir. Ayarlar uygulamasını açın Genel’e dokunun tarih ve saat öğesine girdikten sonra otomatik ayarlama seçeceğini aktifleştirin. 

  1. Çözüm: Wifi veya hücresel veri bağlantısının çalıştığına emin olun

Apple servisleri istikrarlı bir internet bağlantısı gerektirir. iMessage aktifleştirirken telefonunuz Apple servislerine bağlanmaya çalışmaktadır, bu bağlantılar yapılırken yavaş internet bağlantısından dolayı bu hatayı oluyor olabilirsiniz. 

  1. Çözüm: Cihazınızın güncel olduğuna emin olun.

Apple cihazlarınızda güncellik çok önemlidir. Cihazınızın tüm özelliklerinden eksiksiz bir şekilde yararlanmak için telefonunuzu daima güncel tutmalısınız. Telefonunuzun güncel olup olmadığını kontrol etmek ve güncellemelerini yapmak için Ayarlar>Genel>Yazılım güncelleme bölümüne gidin. Güncellemeleri kaçırmamak için otomatik güncellemeler seçeceğini aktifleştirmenizi öneririz. 

iMessage Ücretli mi?

Apple cihazlarda normal sms ve iMessage aynı yerde olduğundan dolayı normal sms ile karıştırılmaktadır ve iMessage ücretli mi sorusunu akıllara getirmektedir. iMessage aslında tıpkı WhatsApp gibi çalışmaktadır, internet bağlantısı gerekmektedir ve tamamen ücretsizdir. Eğer internet bağlantınız varsa diğer iMessage kullanıcılarına sınırsız ve ücretsiz bir şekilde mesaj gönderebilirsiniz. iMessage ile fotoğraf göndermek ücretli mi sorusu da sık sorulan sorular arasındadır. Fotoğraflarınız da internet üzerinden gönderildiği için fotoğraf göndermek de tamamen ücretsizdir.

Android İçin iMessage İndir

Android cihaz kullanıcıları Apple iMessage hizmetini kullanabilmek için Android iMessage Apk İndir gibi sorgularla arama yapmaktadır fakat ne yazık ki iMessage sadece Apple cihazlar için özel olarak yapılmış bir uygulamadır Android veya Windows sürümü bulunmamaktadır. İnternette iMessage APK İndir tarzında içerik paylaşan siteler sahta apk paylaşmaktadır ve cihazınız için zararlı olabilir. 

Apple ürünlerinin ülkemizdeki fiyatı maalesef dolar kurundan dolayı epey yüksek. Apple ürünlerini eğitim indirimleriyle almak içi pt.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Pozitif teknoloji güvenilir mi neden ucuz? içeriğimize de göz atmayı unutmayın.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir