1. Anasayfa
  2. Apple

Apple Nasıl Format Atılır?

Apple Nasıl Format Atılır?
Apple Nasıl Format Atılır?
0

Apple Nasıl Format Atılır? Apple markası dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Kullanıcılarına sunduğu üstün özellik ve yüksek performansa sahip cihazlarla milyonlarca kişiye ulaşmayı başarıyor. Apple markasının tercih edilmesi nedenlerinin arasında ilk sırada kullanıcılara veri güvenliği sağlaması geliyor. Kullanıcıların cep telefonlarında bulun verilerin yüzde yüz güvenliğini sağlayarak kullanıcıların veri güvenliklerini sağlıyor. Bunun yanı sıra kaliteli kamerasıyla da kullanıcıların vazgeçilmezleri arasında yer buluyor.

Bazı durumlardaysa apple marka telefonlara format atılmasına ihtiyaç duyulabiliyor. Kullanıcılar format atma işlemini kimi zaman çeşitli sistemsel sıkıntıları ortadan kaldırmak için, kimi zamansa yeni bir cihaza geçiş yapacaklarında gerçekleştiriyorlar. Format atma işleminin ardından cihazda bulunan tüm veriler kalıcı olarak siliniyor ve herhangi bir yerde depolanmıyor. Sizler için apple nasıl format atılır ayrıntılı şekilde anlattık.

    1. Apple Format Atma

Apple markası dünyanın önde gelen teknoloji devlerinden. Ürettiği akıllı mobil cihazların kalitesiyle kullanıcıları mest eden marka amiral gemisi modelleriyle ön plana çıkıyor. Her ne kadar apple marka ve modele sahip akıllı cep telefonları kaliteli olsa da zaman zaman bazı problemlerden dolayı format işlemine ihtiyaç duyabiliyor. Kullanıcıların en kolay şekilde format atma işlemini gerçekleştirmeleri için adım adım apple format atma işlemlerini sizler için maddeler halinde sıraladık.

  • İlk olarak cihazınızda iTunes uygulamasının yüklü olması gerekmektedir. Şayet bu uygulama yüklü değilse AppStore üzerinden hızlıca yükleyebilirsiniz.
  • Uygulamayı edindikten sonra mevcut apple cep telefonunuzu tamamen kapalı hale getirin.
  • Daha sonra mevcut apple mobil cihazınızla bilgisayarınız arasında bağlantı oluşturun. Bunun için bir USB kablosuna ihtiyaç duyacaksınız. USB kablosu yardımıyla cihazlar arasında bağlantı kurun.
  • Daha sonra cihazın açılıp kapanmasına neden olan ‘Home’ tuşuna basılı tutun. iTunes logosu erkanda belirene kadar tuşa basmaya devam edin.
  • iTunes logosu kaybolduktan sonra cihazınız otomatik olarak ‘Recovery Mode’ seçeneğini aktif hale getirecektir. Apple format atma işlemi otomatik olarak gerçekleşecektir.

Kullanıcılar için başka bir elzem noktaysa format öncesi yedekleme işleminin nasıl yapılacağı. Bunun için mevcut bir Google hesabınıza fotoğraf, video ve dosya gibi önemli verilerinizi aktarabilirsiniz.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir