1. Anasayfa
  2. Apple

Birebir Diye Satılan Airpods’ların Gerçek Yüzü

Birebir Diye Satılan Airpods’ların Gerçek Yüzü
1

İçindekiler

Apple’ın en çok satan ürünlerinden Airpods’lar oldukça ilgi görüyor. Ülkemizde satış fiyatının bir miktar yüksek olmasından dolayı bunu fırsat bilenler uzun zamandır çakma Airpods’lar üretmeye devam ediyor. Son zamanlar bu çakma ürünler o kadar gerçeğine yaklaşmaya başladı ki internette artık birebir diye satılıyor. Bu yazımda sizlerle bu ürünlere yakından bakıyoruz.

Uzaktan Bakınca Ayırt Etmesi Zor

Yukarıda da belirttiğim gibi eskiden bu çakma Airpods’lar gerçeğine göre oldukça büyük, saçma ışıklara sahip oluyordu fakat son zamanlarda kutunun iç kısmındaki yazılara kadar birebir yapıyorlar. Elinize aldığınızda gerçek Airpods ile kalite farkını anlayabiliyorsunuz. Fakat gerçek Airpods ile aynı anda incelemiyorsanız ayırt edemezsiniz.

Hem Çakma Hem Pahalı

Bu Airpods’lar ortalama 300-400 TL gibi fiyatlara satılıyor. Nerede üretildiği bilinmeyen, kullanılan malzemenin sağlığa zararlı olup olmadığı hakkında bir fikrinizin olmadığı, her hangi bir garantisi olmayan bu ürünlere bu fiyatı vermek tamamen saçmalıktan ibaret. Bu fiyata markası ve kalitesi belli bluetooth kulaklıkları paylaştım. Böyle seçenekler varken sırf gösteriş için böyle şeylere para vermek mantık dışı.

Kulağınızda Bomba Taşıyorsunuz

Bildiğiniz gibi Airpods’lar bir bataryaya sahip ve yan sanayi ürünlerde bu bataryalarının ne kadar kaliteli olduğunu üretim süreçlerinin olması gerektiği gibi olduğunu bilmemiz mümkün değil. Her gün saatlerce kulağınızda taşıyacağınız bu bataryaların patlamayacağı garantisini kimse veremez. Bu bataryalar size ciddi zararlar verebilir.

Instagram’daki Satıcılar Göründüğü Kadar Masum Değil

Instagram’da bahsettiğimiz Airpods’ları satan bir çok sayfa ile karşılaşmışsınızdır. Müşteri memnuniyeti adı altında yüzlerce ekran görüntüsü paylaşıyorlar, kargoları yollarken dağ gibi kargo paketlerinin videolarını çekerek (bu kadar insan aptal olamaz) fikrini size empoze etmeye çalışıyorlar. Fakat şikayetvar isimli sitede bulunan şikayetleri engelleyemiyorlar :)

Şikayet Metni
Satılan Ürünler Son Derece Kalitesiz
Ürünler Kısa Bir Sürede Arızalanıyor ve Garantisi Yok
Müşteri Memnuniyeti Yalanı

Yukarıdaki yorumlar sikayetvar.com sitesinden alınmıştır.

Sonuç

Çakma Airpods’ları alarak paranızı boşa harcarken sağlığınızı tehlikeye atmak yerine aynı fiyatlara kalitesi ispatlanmış markalara yönelmek daha mantıklı bir seçim olacaktır.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir