1. Anasayfa
 2. Genel

Elon Musk 5 Dakika Kuralı ve Başarı Hikayesi

Elon Musk 5 Dakika Kuralı ve Başarı Hikayesi
Elon Musk 5 Dakika Kuralı ve Başarı Hikayesi
0

Elon Musk 5 Dakika Kuralı ve Başarı Hikayesi ; Elon Musk, son dönemlerde gerçekleştirdiği projelerle adını medyanın her mecrasında duyduğumuz ünlü girişimcilerden bir tanesi. SpaceX ve Tesla gibi şirketlerinde sahibi olan Musk, yaptığı projelerle büyük başarı kazanmayı başardı. Dünyanın tamamına adını duyuran ve gerçekleştirdiği girişimlerle yeni bir devre imza adan Musk başarısıyla göz dolduruyor. Peki aynı anda 3 şirketinin yöneticiliğini yapan ve bunun yanı sıra hem kendi bireysel hobi projelerine hem de kendine ve ailesine zaman ayıran bu girişimci tüm bunlara nasıl vakit bulabilir? Her dâhinin olduğu gibi Elon Musk’ında başarı hikayesinin ardında birkaç püf nokta yatıyor. Girişimcilik kariyeri ve inanılmaz projeleriyle insanlara ilhan olan Elon Musk 5 dakika kuralı ve başarı hikayesi sizlerle.

Elon Musk 5 Dakika Kuralı

Elon Musk 5 Dakika Kuralı Bu kuralı mutlaka bir yerlerde duymuşsunuzdur. Elon Musk bu kuralı hayatında büyük bir başarıyla uygulayan kişiler arasında yer alıyor. Böylelikle hem çok yoğun olan gününde tüm işlerini hızlıca hallediyor hem de gün içindeki çalışma motivasyonunu kaybetmiyor. Peki nedir bu Elon Musk 5 dakika kuralı? 5 dakika kuralı yapmak istediğimiz ya da yapmamız gereken bir işi sadece 5 dakikalığına yapmak.

Örneğin çözmeniz gereken bir test var, ancak bir türlü çözmeye başlayamıyorsunuz. 5 dakikalık bir test çözme planı hazırlayın. Testin başına oturacaksınız ve 5 dakika sonra kalkacaksınız. Testi çözmeye başlayın.

Eğer 5 dakika sonra bırakmak isterseniz bırakabilirsiniz. Ancak test çözmek size eğlenceli geldiyse bu süre siz daha fark etmeden uzayacaktır. Bu şekilde 5 dakikalık periyotlarla başlayarak süreyi arttırabilirsiniz. Bu sayede motivasyonunuzda artmış olacak.

Elon Musk Başarı Hikayesi

Elon Musk başarı hikayesi sırrı sadece bu kuralla sınırlı kalmıyor. Uyguladığı diğer yöntemlerde başarısının bir parçası. Bunları kısaca maddeleyelim.

 • Uyku düzeni. Elon Musk günde 6 saat uyuyor. Gece 1’de yatarak güne sabah 7’de başlıyor.
 • Sabah kahvaltısı ve öğlen yemeklerini genellikle pas geçiyor. Kısa atıştırmalıklar ya da bir kahve ilk iki öğünü yerine geçiyor. Akşam yemeğini ise asla kaçırmıyor.
 • Haftada 2 veya 3 kez spora gidiyor. Bu sayede vücudunu dinç tutmayı başarıyor.
 • Pazar günlerini ise ailesine ayırıyor. Ancak bu sürede dahi e-postalarını okumaktan vazgeçmiyor.

  İlginizi Çekebilir
  Ender Borç Sorgulama

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir