1. Anasayfa
  2. Genel

Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Nasıl Yapılır?

Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Nasıl Yapılır?
0

İçindekiler

Aradığınız numara kullanılmamaktadır nasıl yapılır? Gibi sorular, bu işlemi gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar tarafından sık sık araştırılmaya devam eder. Herhangi bir kişi sizi aradığı zaman, çeşitli nedenlerden ötürü telefonu açmak istemiyorsanız; bu seçeneklerden faydalanarak telefonunuzu kapalı göstermeniz mümkün olacaktır. Telefon üzerinde bulunan bazı kodlar sayesinde, aramaların düşürülmesi ve aradığınız kişiye şuanda ulaşılamıyor gibi, tekrarların yapılması mümkündür.

Bu işlemler, özellikle de yoğun çalışma sistemine sahip olan kişiler tarafından sık sık tercih edilmeye devam etmektedir. Siz de bu konuda belirlenen çeşitli kodlardan faydalanarak, karşı tarafa telefonunuzu kapalıymış gibi göstermeniz mümkün olacaktır. Üstelik bu işlemleri gerçekleştirirken, herhangi bir uygulama indirmek gibi bir zorunluluğunuz da yoktur.

Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Nasıl Yapılır?
Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Nasıl Yapılır?

Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Yapmak İçin Gerekenler

Aradığınız numara kullanılmamaktadır yapmak için gerekenler de oldukça önemlidir. Özellikle de bu işlemi sık sık tekrarlamak isteyen bir kişi iseniz, kontrollü olmanızın çok önemli olduğunu bilmenizde de fayda vardır. Bu işlemleri yaparken dikkat etmeniz gerekenler ise, şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Öncelikli olarak, bu işlemleri gerçekleştirmek için; telefon yönlendirmesi yapmanız gerektiğini bilmenizde fayda vardır.
  • Telefon yönlendirmesi yapabilmeniz için, kullanılmayan bir numara seçmeniz gerekmektedir. Eğer yanlışlıkla kullanılan bir numara seçerseniz, sorun yapabilirsiniz. Bu nedenle, teyit etmeniz çok önemlidir. Aksi takdirde şikayet de alabilirsiniz.
  • Bu işlemleri her operatörden gerçekleştirmeniz de maalesef mümkün olmayabilir. Ancak, Turkcell kullanıcılarının tamamı, arama yönlendirme seçeneklerinden faydalanabilir.
  • Arama yönlendirme yapılabilmesi için; uygulama indirilmesi gerekmektedir. Özellikle de operatörünüz aracılığıyla yönlendirme yapıyorsanız, uygulama indirmeden bu işlemleri gerçekleştirmeniz kesinlikle söz konusu olmayacaktır.

Yukarıda verilen hususları uyguladığınızda ve sizden istenen noktalara dikkat ettiğinizde, sizi arayan ve konuşmak istemediğiniz biri olması durumunda; arama yönlendirme işlemi yaparak; aradığınız kişiye şuanda ulaşılamıyor, bilgisi göndermeniz mümkün olacaktır.

Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Nasıl Yapılır?

Arama Yönlendirme Uygulaması

Arama yönlendirme uygulaması, özellikle de Turkcell kullananlar tarafından sık sık indirilmektedir. Bununla beraber, söz konusu işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için tasarlanan yeni aplikasyonlar da mevcuttur. Ancak bazı kişiler, bu işlemleri uygulama indirmeden yapmak istemektedir. Daha öncelerde; #21# kodu kullanılarak bu işlemler gerçekleştiriliyor olsa da şimdilerde böyle bir durumun söz konusu olmadığı bilinmektedir. Bu nedenle, arama yönlendirme işlemlerinizi; bağlı olduğunuz operatör ile görüşerek gerçekleştirmenizde fayda vardır. Üstelik bu sayede, güvenilirlik açısından da kendinizi garantiye almanız mümkün olacaktır. Bu uygulamaların bazıları güvenli olmadığı için, ileriki zamanlarda hattınızda sorun olması da mümkün olabilir. Bu nedenle, yüksek puanlı bir uygulama seçmenizde ya da bağlı olduğunuz operatörü aramızda da fayda vardır.

Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Nasıl Yapılır?

Arama Yönlendirme Ücretli Midir?

Arama yönlendirme ücretli midir? Sorusu da son zamanlarda sık sık araştırılmaya devam eden konular arasında yer alır. Arama yönlendirme işlemi, çeşitli kodların kullanılması ile yapılmaya devam ediliyorsa, herhangi bir ücret ödemenize kalmayacaktır. Ancak uygulama indirmeye ya da operatörünüz ile bağlantı kurarak, arama yönlendirme yapmaya karar verdiyseniz; çeşitli ücretler ödemeniz gerekebilir. Bu gibi durumlarda, araştırmalarınızı yapmanız çok önemlidir. Özellikle de operatör bağlantılı bir uygulama kullanmayacaksanız, uygulamanın aldığı puanları detaylı bir şekilde incelememiz de çok önemli olmuştur.

Arama Yönlendirme Tehlikeli Midir?

Arama yönlendirme tehlikeli midir? Gibi sorular da söz konusu işlemleri gerçekleştirmek isteyen kişiler tarafından sıklıkla araştırılmaya devam eder. Arama yönlendirme işlemini doğru yaptığınız takdirde, herhangi bir tehlikesi olmayacağından emin olabilirsiniz. Bu işlemi yaparken, yönlendirme yapacağınız numaranın kimse tarafından kullanılmaması gerektiğini unutmadan hareket ederseniz; arama yönlendirme işlemlerinizi kolaylıkla yapabilir ve bu sayede yalnızca istediğiniz aramaları yanıtlayabilirsiniz.Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Nasıl Yapılır?

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir