1. Anasayfa
 2. Genel

Akıllı Saat Telefona Nasıl Bağlanır? Akıllı Saati Telefona Bağlamak

Akıllı Saat Telefona Nasıl Bağlanır? Akıllı Saati Telefona Bağlamak
Akıllı Saat Telefona Nasıl Bağlanır? Akıllı Saati Telefona Bağlamak
0

Akıllı saati telefona bağlamak için bilmeniz gerekir ki her akıllı saat farklı işletim sistemleriyle çalışır. Bu nedenle akıllı saat telefona nasıl bağlanır ? Sorusu için Android cihazlarda farklı ve İOS cihazlarda farklı yöntemler kullanıldığını söyleyebiliriz. Bildiğiniz üzere akıllı saatler daha pratik bazı işlemlerin yapılmasını mümkün hale getiriyor.

Akıllı saat ile aramaların yapılması ve mesajların kolayca okunmasında kolaylık yarattığı bilinmektedir. Hatta eşleştirmenin arabada yer alan donanıma bile yapıldığı biliniyor. Temel telefon işlemlerinin bir çoğunu cihazınıza dokunmadan yapmanızı mümkün hale getirmektedir.

Akıllı Saat Telefona Nasıl Bağlanır ?

Android ve İOS cihazlar için farklı yöntemlerle akıllı saatlerle telefon eşleştirilmektedir. Bu nedenle sizin için 2 farklı cihaza yönelik bağlama yöntemlerini anlatacağız. Akıllı saat telefona nasıl bağlanır ? Sorusunda Android cihazlar için yapılması gerekenler şunlardır:

 

 • Android cihazın üst panelinden ‘’ Bluetooth ‘’ etkinleştirilmelidir.
 • Üst alanda bluetooth yer almıyorsa, ayarlar ardından kablosuz ağlar alanından kolayca açabilirsiniz.
 • Sonra cihazın bluetooth özelliğinin devrede olmasıyla, ilgili alanda cihaz görünecektir.
 • Akıllı saatinizi açtıktan sonra güç düğmesini bir süre basmanız gerekmektedir. Uygun bir eşleşme yakalaması için cihaza erişmeye çalışacaktır.
 • Cihaz telefonun bluetooth ağında göründüğünde üstüne basılıp seçilmesi gerekmektedir.
 • Seçim yapıldıktan sonra bazı cihazlarda bir kodla birlikte bir ekranın geldiği görünmektedir.
 • Kod akıllı telefon üzerinde yer alan kod ile uyuşuyorsa, eşleştir butonuna basılmasıyla kolayca erişimi sağlanacaktır.

Akıllı Saati Telefona Bağlamak

Android telefonlara göre Apple telefonlarda eşleştirme daha kolay olmaktadır. Akıllı saati telefona bağlamak için Apple cihazlarda yapmanız gereken şunlardır:

 • İphone cihaza apple watch uygulaması indirilmelidir.
 • İndirme sonrası saatim ardından tüm saatler alanı açılmalıdır.
 • Burada otomatik geçiş özelliğinin kapatılması gerekmektedir.

Apple cihazlarda iPhone cihazınıza bağlı apple watch cihazının görülmesi için yapılması gereken işlemler bulunmaktadır. Özellikle denetim merkezine girilmeli ve bağlı durum simgesi yeşil konuma getirilmelidir.

Bu işlemin yapılması sonrasında etkin bir apple watch ekranda görünecektir. Akıllı saati telefona bağlamak apple cihazlarda işte bu kadar kolay birkaç adımla yapılıyor. Yeni cihazlarda iCloud tanımlaması yapıldıktan sonra cihaz eleştirme sağlanacaktır. Bu arada Akıllı saatiniz bozuldu ve akıllı saat tamiri nerede yapılır ? hakkında bilgi almak isterseniz. Buraya bırakıyoruz inceleyebilirsiniz.  

 

Her zaman Kalbimizdesin Google

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir