1. Anasayfa
  2. Genel

YouTube 100 Bin İzlenme Kaç Para?

YouTube 100 Bin İzlenme Kaç Para?
0

İçindekiler

YouTube 100 bin izlenme kaç para? You Tube’dan para kazanmak için izlenme sayısının ne kadar yüksek olması gerekir? You Tube izlenmesinin yüksek olması YouTube’dan para kazanmak için yeterli olur mu?

You Tube kanalınıza yüklemiş olduğunuz videoların izlenme sayısının durumuna göre ne kadar para kazanacağınız konusu ile ilgili hazırlamış olduğumuz bu yazımızda sizlere bu işin inceliklerini anlattık. Youtuberlar tarafından en çok merak edilen şeylerden biri, özellikle de bu işe yeni başlayan kişilerin en çok merak ettiği konu olarak izlenme sayısının getirdiği gelirdir. Ancak bu durum bir takım değişkenlere bağlı olarak bazı durumlarda farklılık da gösterecektir. Makalemizin ilerleyen kısımlarında tek tek ele alacağımız bu değişkenlere değinmeden önce You Tube izlenme sayısından gelen geliri aşağı yukarı sizlere aktaralım.

YouTube 100 Bin İzlenme Kaç Para?

Youtuberlar Ne Kadar Kazanır?

Youtuberlar ne kadar kazanır sorusuna hiçbir zaman kesin olarak yanıt veremeyiz fakat aşağı yukarı bir takım örneklerle açıklamalı bir şekilde anlatacak olursak, YouTube 100 bin izlenme kaç para Türkiye ya da YouTube 100 bin izlenme kaç TL 2022? Şeklinde biraz daha spesifik bir soru sormak daha mantıklı olacaktır. Bu noktada net olmamakla birlikte tahmini olarak You Tube bin tıklanma için 3 ve 10 dolar arası bir para miktarından söz etmek mümkün olabilir.

YouTube İzlenme Kazancı Neye Göre Hesaplanır?

YouTube izlenme kazancı neye göre hesaplanır konusuna başlamadan önce sizlere bu yazımızın giriş bölümünde söz etmiş olduğumuz konuyu hatırlatmamız gerekli olacaktır. YouTube izlenme oranından kazanılacak olan rakamın genel olarak bir takım değişkenlere bağlı olarak farklılık göstereceğinden söz etmiştik. You Tube üzerinde bir kanalınız var ise bu kanala yüklemiş olduğunuz videoların, daha farklı bir You Tube kanalı ile hemen hemen aynı oranda izlenmeye sahip olmasına rağmen daha az ya da daha fazla kazanç getirdiğini fark edebilirsiniz. İşte tam da bu noktada daha önce bahsetmiş olduğumuz değişkenler devreye girer.

Bir You Tube kanalının izlenme oranının yanı sıra aynı zamanda almış olduğu reklam veya abone sayısı, internet üzerinden ne kadar çok arama yapıldığı ya da aldığı beğeni sayısı da etkin bir rol oynar. Bu noktada You Tube kanalınızın ne kadar çok beğeni ve abone sayısı olduğu konusuna yönelik geliştirici bir takım çalışmalar yapmanız gerekli olacaktır.

YouTube 100 Bin İzlenme Kaç Para?

YouTube Kazanç Hesaplama Uygulamaları

YouTube kazanç hesaplama uygulamaları tüm youtuberların işini kolaylaştıracak olan bir uygulamadır. You Tube üzerinden yüklemiş olduğunuz videoların izlenme oranını hesaplamak adına en doğru tahmini yürütmek için mutlaka bir YouTube kazanç hesaplama programı indirmeniz gerekli olacaktır. Neden diye soracak olursanız bu hesaplamayı tek başınıza yapmanızın son derece zor ve karmaşık olduğundan söz edebiliriz. Çünkü bu işin içine You Tube izlenme sayısının ve bir takım reklam, beğeni sayısı ve abone sayısının çok ya da az olması gibi değişkenlerin de gireceğini ve tüm bu değerlerin bir arada hesaplanması gerekeceğini de belirtmek gerekir. Bu noktada YouTube kaç izlenmede para kazanılır sorunu hesaplamak için bir takım hesaplama uygulamalarına ihtiyacınız olur.

You Tube videolarınızın çok fazla kişi tarafından izlenmesini ve gelir getirmesini istiyorsanız bu videoların tanıtımını yapmak da son derece büyük bir önem taşır. You Tube videolarını diğer sosyal medya hesaplarınızda link olarak paylaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için mobilgeyik.com’a göz atabilirsiniz.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir