1. Anasayfa
  2. Genel

Akıllı Televizyon İşletim Sistemi ve Akılsız Televizyonu Akıllı Yapma

Akıllı Televizyon İşletim Sistemi ve Akılsız Televizyonu Akıllı Yapma
Akıllı Televizyon İşletim Sistemi ve Akılsız Televizyonu Akıllı Yapma
0

Akıllı Televizyon İşletim Sistemi ve Akılsız Televizyonu Akıllı Yapma Android Tv akıllı televizyon işletim sistemi için en tercih edilen işletim sistemidir. Dünya’da en büyük televizyon markaları bile bu işletim sistemlerini kullanıyorlar. Çünkü uygulamaların marketlerden indirilmesi ve güncelleme alması daha kolay olmaktadır. Akılsız televizyonu akıllı yapma gibi yöntemleri televizyon kullanıcıları arıyorlar.

Televizyon içinde yer alan işletim sisteminin değiştirilmesi veya değiştirilmeye çalışılması garanti durumunu bozmaktadır. Hatta bu tarz bir güncellemeyi yapacak olan kişinin ciddi bir bilgi donanımına ihtiyacı olacaktır. Bilinçsiz yapılan yöntemlerle televizyonu kullanılamaz bir hale getirmeniz mümkündür. Bu nedenle dikkat edilmesi ve bir sorun yaşamadan işlem yapılması önemlidir.

Akıllı Televizyon İşletim Sistemi

Akıllı Televizyon İşletim Sistemi Smart Tv üreten firmalar televizyonları farklı işletim sistemleriyle hazırlamıyorlar. Aslında hepsinin paydaş olduğu Android Tv özelliğinden televizyonları piyasaya sürüyorlar. Akıllı televizyon işletim sistemi içerisinde bilinen onlarca farklı işletim sistemi bulunmaktadır. Hatta bu işletim sistemlerinden yalnızca birinin popüler bir şekilde kullanıldığı bilinmektedir.

  • Android Tv
  • Tizen
  • Amazon Fire Tv
  • Webos

İşletim sistemleri cihazları üreten firmaların tercih ettiği işletim sistemleridir. Akıllı Televizyon İşletim Sistemi Smart Tv bandında DTT ayarları içinde bunlar kullanılmaktadır. Fakat sıklıkla kullanılan Android Tv ve Webos yazılımları oluyor. Bunların yanında piyasaya yeni giren televizyonlarda Tizen yazılımını sıklıkla kullanıyorlar. Her yazılımın kendi içerisinde çeşitli avantajları bulunmaktadır.

Akıllı televizyon işletim sistemi televizyon üreticileri tarafından tasarlanmakla birlikte özel yazılım şirketlerinden destek alınmaktadır. Kullanıcı performansına ve deneyimine göre yazılımlar daima güncellemelere maruz kalıyorlar.

Akılsız Televizyonu Akıllı Yapma

Akılsız Televizyonu Akıllı Yapma Eski tip televizyonlar içinde chromecast ve DTT özellikleri bulunmaz. Akılsız televizyonu akıllı yapma yöntemlerinde yazılım yükleme donanımı da kullanılamamaktadır. Bu nedenle smart tv özelliği olmayan bir televizyon sürümünün yükseltilmesi mümkün değildir. Yukarıdaki özellikler televizyon özellikleri içerisinde almasıyla, yazılım değişikliği yapılmaktadır.

Akılsız Televizyonu Akıllı Yapma Hatta bu yazılım güncellemelerini televizyoncular vasıtasıyla yaptırmanız sağlanmaktadır. Bireysel normal bir kullanıcı bu tarz bir güncellemeyi yapamaz. Akılsız televizyonu akıllı yapma yöntemleri olmadığı gibi televizyona harici işlemler yapılması soruna neden olacaktır. Fakat internette televizyon içinde parça değişimlerini yapan firmalar bulunmaktadır. Yine de yeni bir televizyon satın alınmasından daha maliyetli bir işlem olduğu bilinmektedir. Son zamanlarda en çok popüler olan Exxen Nedir, Nasıl İzlenir, Ücretli Mi, Fiyatı Ne Kadar, Ne Zaman Açılıyor? hakkında ki yazımızı okumak isterseniz buraya bırakıyoruz,  I ♥ Google

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir