1. Anasayfa
 2. Genel

Android Tablet Sürüm Yükseltme Programı

Android Tablet Sürüm Yükseltme Programı
Android Tablet Sürüm Yükseltme Programı
0

Android Tablet Sürüm Yükseltme Programı Neredeyse günümüzde kullandığımız pek çok cihaz android tabanlı yazılıma sahip. Teknolojinin hızla ilerlemesiyle beraber cihazların ihtiyaç duyduğu yazılım gereksinimleri de değişmekte. Bu durum android yazılımlarına yeni güncellemelerin eklenmesine ihtiyaç duyulmasına sebep oluyor. Belirli aralıklarla cihazlara yeni android güncellemeleri eklenmekte. Genel olarak bu güncellemeler android tabanlı cihazlara otomatik olarak gitse de her zaman bu durum söz konusu olmuyor. Böyle durumlarda kullanıcılar güncellemeleri elle yükleme zorunluluğunda kalıyor. Bu güncellemeler yapılmadığı takdirde cihazlarda yavaşlama ya da yeni özellikleri desteklememe gibi sorunlar meydana geliyor. Özellikle de tablet gibi mobil cihazlarda bu durum kullanıcılar için büyük sorunlara sebep oluyor. Cihazlara yeni sürümleri elle yüklemek içinse çeşitli programlara ihtiyaç duyulabiliyor. Sizler için android tablet sürüm yükseltme programı nasıl kullanılır ayrıntılı şekilde açıkladık. Yazımızın devamında detaylara ulaşabilirsiniz.

Tablet İçin Android 5.0 İndir

Tablet İçin Android 5.0 İndir Android tabanlı tabletinize android 5.0 güncellemesini yüklemek için bir bilgisayara, usb kablosuna ve internet bağlantısına ihtiyaç duyacaksınız. Aşağıdaki adımları izleyerek ve bağlantısını paylaştığımız dosyaları indirerek tablet için android 5.0 indir işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 • İlk olarak bu bağlantıdaki (https://developer.android.com/studio#win-bundle) android studio programını bilgisayarınıza yükleyin. İndirme işleminden sonra bilgisayarınıza Fastboot ve ADB isimli iki program yüklenecektir.
 • Bahsedeceğimiz adımları izleyerek PATH içine SDK klasörünü ekleyin. Bu adımlar:
 1. Masaüstünde bulunan ‘Bilgisayarım’ klasörüne sağ tıklayın ve özellikler yazan kısma tıklayın.
 2. Açılan seçenekler arasından ‘Gelişmiş Sistem Ayarları’ seçeneğine tıklayın.
 3. Daha sonra sırasıyla ‘Sistem Özellikleri’ -> ‘Gelişmiş’ > ‘Ortam Değişkenleri’ seçeneklerine tıklayın.
 4. Açılan pencerede ilk olarak ‘PATH’ kısmına tıklayın. Ardından ‘Düzenle’ seçeneğine tıklayın. Son olarak SDK dosyasını kurmuş olduğunuz dizinin adını açılan kısma yazın.
 • Tabletinizden USB hata ayıklama özelliğini etkinleştirmeniz gerekiyor. Bunun için ayarlar kısmına erişin ve ardından telefon hakkında seçeneğine dokunun. Son olarak yazılım bilgileri yazan seçeneğe dokunun.
 • Açılacak ekrandan yapı numarasına 7 kez dokunun.
 • Daha sonra tekrar ayarlar kısmına dönün ve gelişmiş seçenekler kısmına erişim sağlayın. Buradan USB hata ayıklama seçeneğini işaretleyin.
 • Cihaz modelinize uygun android 5.9 lollipop dosyasını indirin.
 • Ardından USB kablosunu kullanarak tabletinizi bilgisayarınıza bağlayın.
 • Tabletinizi ‘Fastboot’ modunda yeniden başlatın. Açılması biraz zaman alabilir.

  İlginizi Çekebilir
  Prodüksiyon Nedir?

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir