1. Anasayfa
 2. Huawei

Huawei Matebook 13 Özelikleri

Huawei Matebook 13 Özelikleri
Huawei Matebook 13 Özelikleri
0

İçindekiler

Dizüstü bilgisayar dünyasında Huawei Matebook 13 özelikleri oldukça popülerleşmeye başlamıştır. Günümüzde akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar ve tablet bilgisayarlar oldukça yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Bu tarz cihazlar, gerek eğitim için gerek sosyal medya ve İnternet sörfü için, gerekse sadece zaman geçirmek ve sohbet etmek için kullanılmaktadır. Şu an pandemi dönemi olduğundan dolayı okullar kapalıdır ve uzaktan eğitim sistemiyle ders işlenmektedir. Uzaktan eğitim için ise, dizüstü bilgisayarlar ya da klavyeli tablet bilgisayarlar kullanılmaktadır.

Hatta bazen akıllı telefonlar da kullanılabilir ancak biraz zor olabilir. Uzaktan eğitim ya da diğer işleriniz için en uygun cihaz dizüstü bilgisayarlar olmaktadır. Çok fazla dizüstü bilgisayar markası bulunmaktadır. Markaya ve özelliklere göre piyasa fiyatı değişmektedir. Huawei gerçekten kaliteli cihazlar üreten güvenilir bir markadır.

Huawei Matebook 13 Boyut Özellikleri Nasıldır?

Bu şahane bilgisayarın teknik özelliklerinde önce dış özelliklerinden bahsetmekte fayda var. Öncelikle bilgisayar uzay grisi rengindedir. Oldukça şık bir tasarımı vardır. Kalınlığı 211 milimetredir. Genişliği 286 milimetredir. Yaklaşık olarak ağırlığı ise 1,3 kilogram kadardır. Bilgisayarın yüksekliği ise, 14,9 milimetre olmaktadır. Bilgisayarın üretiminde materyal olarak alüminyum alloy kullanılmıştır. Bilgisayarın görsel özellikleri bunlardır. Bilgisayarın kapağında markasının adı yazmaktadır. Ürününün boyutları gerçeği üzerinde biraz değişebilir. Bu boyutlar yaklaşık olarak verilmiştir.

Huawei Matebook 13 Özelikleri
Huawei Matebook 13 Özelikleri

Huawei Matebook 13 Teknik Özellikleri

Huawei Matebook 13 üstün bir dizüstü bilgisayar modelidir.

Bu mükemmel dizüstü bilgisayarın teknik özellikle şu şekilde sıralanabilir;

 • İşletim sistemi Windows 10 Home’dur
 • İşlemcisi, 10. nesil Intel Core i5-10210u işlemcidir
 • Grafiği, NVIDIA GeForce MX250 şeklindedir
 • Bilgisayarın hafızası, 8 GB LPDDR3 2133 MHz şeklindedir
 • Depolama alanı 512 GB PCle SSD kadardır
 • Öne çıkan uygulamaları arasında, Huawei Share, göz konforu modu ve Huawei akıllı PC yöneticisi bulunmaktadır
 • 1 MP ön kamerası vardır
 • Camera indicator, video recording/video chat seçenekleri de mevcuttur
 • Tam boyutlu arkası aydınlatmalı chiclet klavyesi vardır ve ayrıca parmak izi okuyuculu güç düğmesi touchpad mevcuttur
 • 2 adet hoparlör, 2 adet dahili mikrofonu bulunmaktadır

Bunlar ürünün teknik özellikleri olmaktadır. Hafıza, kullanıcılar için biraz daha az olabilir. Bunun sebebi, işlem gücünde oluşan kısıtlamalar ve işletim sistemi ile yüklenmiş uygulamalar olmaktadır.

Ürünün Bataryası

Dizüstü bilgisayarın bataryası, lityum polimer malzemesinden imal edilmiştir. Bataryanın kapasitesi, 41.7 Wh olmaktadır. Aynı zamanda, Up to 11.6 hours local 1080p video playback özelliği vardır. Bataryanın kapasitesi nominal batarya kapasitesi olmaktadır. Gerçek batarya kapasitesi, nominal batarya kapasitesinden daha az ya da daha fazla olabilir. Bu her üründe böyledir.

Navigasyon ve Kablosuz Özellikleri

Wi-fi özelliği, IEEE 802.11a/b/g/n/ac, 2.4 GHz ve 5 GHz, 2×2 MIMO, WPA/WPA2/WEP şeklindedir. Bluettoth özelliği de mevcuttur ve bluetooth özelliği BT5.0 şeklindedir. BT5.0 özelliği Windows 10 gerektiren bir özelliktir.

Bilgisayarın Girişleri

Bu bilgisayarın 2 adet USB girişi bulunmaktadır. Bir USB girişi veri aktarımını ve şarjı sağlar. Bu giriş sol bağlantı noktasında bulunur. Diğeri ise, sağ bağlantı noktasında bulunur ve sadece veri aktarımını sağlar. 3.5 milimetre kulaklık ve mikrofon jakı için girişi bulunmaktadır. Yani bir jak 2’si bir arada olarak kullanılabilmektedir.

Bilgisayar Kutusunun İçeriğinde Neler Bulunur?

Huawei Matebook 13 satın aldığınızda, size gelen kutu içerisinde şunlar olacaktır;

 • Huawei Matebook 13
 • Huawei 65 W USB-C şarj aleti
 • USB-C şarj kablosu
 • Quick start guide
 • Dock 2

Huawei Matebook 13 satın aldığınızda, kutusunun içeriğinde bunlar bulunacaktır. Herhangi bir eksik olması dahilinde, hemen servisle bizzat iletişime geçmelisiniz.

Ürün ve Aksesuarlarının Garanti Süreleri

Huawei Matebook 13 bilgisayarı 2 yıl garantilidir. Ürünün çıkabilir pilinin garanti süresi 6 aydır. Powerbank, şarj adaptörü, hafıza kartı ve kablolarının garanti süresi 12 ay olmaktadır. Kablolu kulaklığının garanti süresi 3 aydır. Koruyucu kılıf 15 gün garanti kapsamındayken, koruyucu ekran filmi garanti dışıdır. Ürününüzü garantiye göndermek isterseniz, satın aldığınızı kanıtlayan bir belgeyi de mutlaka gönderin. Ayrıca ürünün içinde kişisel verileriniz varsa mutlaka alın. Garanti süresi biten ve değişmesi geçen bir parça için, değiştirilmesi ya da onarılması halinde 6 ay daha garanti süresi verilmektedir.

Uzun Pil Ömrü

41.7 Wh olan nominal kapasite gücü, daha uzun süreli bir güç sağlayabilir. Hatta 1080p videoları yaklaşık 11.6 saat oynatabilirsiniz. Şarjını sadece 15 dakikada doldurabilirsiniz ve bu şarj size ofis kullanımı için 2.3 saat yeterli olur. Bu hızlı ve dayanıklı şarj gücünü çok seveceksiniz.

Huawei Matebook 13 Özelikleri
Huawei Matebook 13 Özelikleri

Ekran Özellikleri

Bilgisayarın 13 inç 2K tam görüş ekranı vardır. Görselliği oldukça etkileyicidir. %88 ekran/gövde oranı ve %100 tipik renk gamı bulunmaktadır. Bu özellikle sayesinde her şey çok canlı görünür. 3:2 boy oranıyla ise, çok kolay bir şekilde okuma ve yazma işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca, ekranda gördüğünüz görüntüler ve renkler asla göz yormaz. Bu özellik için göz konforu modunu etkinleştirmeniz yeterli olacaktır.

Fan Özellikleri

Huawei Matebook 13 Shark Fin 2.0 fan tasarımına sahiptir. Çift fan kullandığı için ısıyı çok daha hızlı bir şekilde dağıtabilir. Normal fanlara nazaran %25 daha hızlıdır. Arttırılmış hava akışı dolayısıyla bilgisayar hem çok sessiz hem de çok hızlı bir şekilde soğuyacaktır. Böylece daha yüksek bir performansla çalışacaktır. Her türlü işiniz ya da uygulamalarınız için, bilgisayar hızlı ve sorunsuz bir şekilde çalışır.

Şarj Aletini Cebinizde Taşıyın

Bu mükemmel bilgisayarın şarj aletini cebinizde de taşıyabilirsiniz. 65 W USB-C şarj cihazı size, çıkarılabilir bir kablo ile beraber verilir. Bu cihaz yalnızca 160 gram ağırlığındadır. Rahatlıkla cebinizde taşıyabilirsiniz.

tiktok izlenme

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir