1. Anasayfa
 2. Oyun

Call Of Duty Black Ops 2 Sistem Gereksinimi

Call Of Duty Black Ops 2 Sistem Gereksinimi
0

İçindekiler

Call Of Duty Black Ops 2 Sistem Gereksinimi, Call Of Duty serisinin dokuzuncu, Call Of Duty Black Ops serisinin ise ikinci oyunu olan Call of Duty Black Ops 2, 2012 yapımı aksiyon FPS türündeki oyunlardan biridir. Özellikle dünyanın en popüler aksiyon FPS serisi olan Call of Duty’nin sevilen oyunlarından biri olmayı başarmıştır.

Bu oyun, pek çok oyuncu tarafından oynanmak istenmekte ve özellikle de bu oyunu bilgisayarında oynamayı düşünen kişiler, Call Of Duty Black Ops 2 sistem gereksinimi nedir diye oldukça merak etmektedir.

Her ne kadar 2012 yılında çıkmış olsa da hala daha oynayanlara çekici gelen yüksek grafiklere sahip olması sebebiyle kişiler, bilgisayarlarının bu oyunu kaldırıp kaldırmayacağını ve özellikle oyun deneyimi açısından hangi ayarlarda kaç FPS alacaklarını merak etmektedir.

Call Of Duty Black Ops 2 Sistem Gereksinimi
Call of Duty: Black Ops

Call of Duty Black Ops 2 Minimum sistem gereksinimleri şöyledir;

 • İşletim Sistemi: Windows 7 veya Windows Vista SP2 ve üstü
 • Ekran Kartı: ATI Radeon HD 3870 512 MB veya Nvidia GeForce 8800GT 512 MB
 • İşlemci: AMD Phenom X3 8750 2.4 GHz veya Intel Core2 Duo E8200 2.66 GHz
 • Sabit Disk: 16 GB
 • Bellek: 2 GB 32-bit veya 4 GB 64-bit
 • DirectX: Sürüm 9.0c
 • Ses Sistemi: DirectX 11.0c

Bu minimum sistem gereksinimlerini karşılayan bilgisayarlarda düşük ayarlarda sorunsuz bir oyun deneyimi yaşanabilirken, bu özelliklerden daha yüksek özelliklere sahip bir bilgisayarda orta ve yüksek ayarlarda da yüksek FPS değerleri ve sorunsuz bir oyun deneyimi yaşanabilmektedir.

Call Of Duty Black Ops 2 Sistem Gereksinimi
Call of Duty: Black Ops

Call Of Duty: Black Ops 2 Kaç Saat?

Call of Duty serisinin 9. Oyunu olan Call of Duty Black Ops II oyununun offline yani senaryo kısmının kaç saat sürdüğünü merak eden kişiler, Call Of Duty: Black Ops 2 kaç saat? Sorusunun cevabını aramaktadır.

Özellikle online versiyonuna önem verilerek senaryo kısmını oldukça kısır tutmamaları yönünde oyunculardan sert eleştiriler alan serinin bu oyunundaki senaryo süresi ise normal bir hızda tüm görevlerin tamamlanması halinde yaklaşık 6 saattir.

Bu da oyunda herhangi bir detayın ve görevin atlanmaması halinde 5-6 saat gibi bir oyun süresinde bu oyunun bitirebileceği ancak zorlanan oyuncuların yaklaşık 12 saat gibi bir sürede bitirebilecekleri söylenebilir.

Call Of Duty Black Ops 2 Sistem Gereksinimi

Call of Duty Black Ops 2 kaç GB?

Call of Duty Black Ops 2 kaç GB? Sorusu, bilgisayarında bu oyun için yeterli sabit disk alanına sahip olup olmadığını ve bu oyunu bilgisayarına yüklemek için ne kadarlık bir indirme yapması gerektiği konularını merak eden kişiler tarafından sıkça sorulmaktadır.

Bu oyunun bilgisayarlara kurulumunun gerçekleştirilebilmesi için en az 16 GB depolama alanına sahip olunması gerekmektedir.

Call Of Duty Black Ops 2 Sistem Gereksinimi
Call of Duty: Black Ops

Call of Duty: Black Ops 2 Fiyatı

Call of Duty: Black Ops 2 Steam üzerinden satın alınabilmekte ve kişiler bu oyunun fiyatını oldukça merak etmektedir. Öncelikle bu oyunun Call of Duty: Black Ops 2 Zombies gibi daha birçok Edition paketi bulunmakta ve her bir ek paket farklı fiyatlara sahip olmaktadır.

Ancak yalnızca standart Call of Duty: Black Ops 2 oyununu satın almak isteyen kişiler için Call of Duty: Black Ops 2 fiyatı 139 TL’dir.  Bunun yanı sıra Call of Duty: Black Ops II Digital Deluxe Edition 115 TL, Call of Duty: Black Ops II – Season Pass ise 119 TL’ye satın alınabilmektedir.

Özellikle Steam’de kış ve yaz indirim dönemlerinde Call Of Duty oyunları indirime girebilmekte ve çok çok daha uygun fiyatlara da bu oyun satın alınabilmektedir.

  İlginizi Çekebilir
  Ets 2 Kaç Gb?

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir