1. Anasayfa
 2. Genel

Miui Optimizasyonu Kapatma

Miui Optimizasyonu Kapatma
0

İçindekiler

Miui optimizasyonu kapatma, Xiomi telefonu olan kişiler tarafından sık sık araştırılan konulardan bir tanesidir. Özellikle insanlar performans artışı için bunu devre dışı bırakmak ister. Bu optimizasyon, uygulama ve verilerin paralel bir şekilde yüklenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda yüklenme için gerekli süreyi de azaltır. Bunların yanı sıra problemsiz bir kullanıcı tecrübesine de yardımcı olur.

Miui, Android işletim sistemine yeni özellikler de getirir. Tüm bunların en önemli nedeni son kullanılan uygulamaları ve RAM belleği yönetebilmesidir. Böylece cihaz piline özerklik kazandırarak, tüketilen enerji miktarın yardımcı olur.

Ancak insanlar bir süre sonra Miui optimizasyonu kapatma nasıl yapılır sorusunu da düşünebilir. Her ne kadar bazı kişiler denemeden imkansız olduğunu düşünse de aslında yapılması oldukça kolay bir işlemdir.

Miui Optimizasyonu Kapatma

Miui Optimizasyonu Kapatma Neden Yapılır?

Miui optimizasyonu kapatma farklı sebeplerden dolayı yapılabilir. Zira Xiomi marka telefonlarda pek çok sorun yaşanabilir. Bunlardan bazıları aşağıda olduğu gibi gösterilebilir;

 1. Apex, Nova ve Google Asistan gibi üçüncü taraf geliştirici başlatıcıları yüklenemez.
 2. Farklı başlatıcılardan yararlanılarak, duvar kağıtları ayarlanamaz.
 3. Bazı durumlarda uygulamalar daha geç yüklenebilir.
 4. Telefonda rastgele donmalar yaşanabilir.
 5. İnternette rastgele gecikmeler, LAG’ler yaşanabilir.
 6. Animasyonlar düzgün bir şekilde senkronize edilemez.
 7. Video oynatıcılar ve müzik programları bir süre sonra çalışmayı durdurur.
 8. Arka planda çalışan uygulamalar verileri senkronize edemez.
 9. Erişilebilirlik hizmetleri tekrar başlatma esnasında tanımlanamaz.

Eğer cihazınızda bu gibi problemler yaşıyorsanız, Miui optimizasyonu kapatma yapılabilir.

Miui Optimizasyonu Kapatma

Miui Optimizasyonu Nasıl Açılır?

Miui optimizasyonu kapatma öncesinde nasıl açılır bunu bilmeniz gerekir. Bu işlem zannedilenin aksine oldukça kolaydır ve şu şekilde yapılabilir;

 1. Telefonunun ayarlar bölümüne giriş yapın.
 2. Telefon hakkında bölümüne en az 7 kere hızlı bir şekilde dokunarak geliştirici seçeneklerini aktif hale getirin. Artık siz bir geliştiricisiniz yazısını görünce aktif olduğu anlamına gelir.
 3. Ayarlar ekranına gelerek ek ayarlar kısmına girin.
 4. Sayfanın en aşağısına inerek, geliştirici seçeneklerine girin.
 5. Varsayılan değerleri sıfırla seçeneğine 3-4 kere hızlı bir şekilde dokunun.
 6. Karşınıza gelen yeni menüden Miui optimizasyonunu aç üzerine dokunun.

Miui optimizasyonu açma böylece tamamlayabilir. Bu optimizasyonu yapmak APK dosyalarını kurmanıza izin verir. Zira market uygulamalarında olmayan aplikasyonlar normal şartlarda kurulmamaktadır.

Sonu APK olarak biten söz konusu dosyaları kurmak için bu optimizasyon açılmalıdır. Ardından üzerine bir kez dokunduktan sonra hemen kurabilir ve yararlanabilirsiniz. Ancak bu noktada bilmeniz gereken varsayılan değerleri sıfırla üzerine dokunduğunuz zaman, kurulu uygulamaların erişim izinlerinin de sıfırlanacaktır.

Örnek olarak Instagram’a girmek istediğiniz, uygulama sizden galerinize ulaşım yapabilmek için izin isteyebilir. Bu diğer uygulamalar için de geçerli bir husustur.

Miui Optimizasyonu Kapatma

Miui Optimizasyonu Kapatma Nasıl Yapılır?

Peki, Miui optimizasyonu kapatma nasıl yapılır? Miui her ne kadar APK dosyalarını kurmaya olanak tanısa da aktif hale getirmek birçok soruna sebep olabilir. Dolayısıyla insanlar bir süre sonra bunu kapatmak isteyebilir. Bunun için sadece aşağıda bulunan adımları sıra sıra takip etmeniz gerekir;

 1. Telefonun ayarlar kısmını açın.
 2. Ek ayarlara giderek geliştirici bölümünü açın.
 3. Aktif halde olan Miui optimizasyonunu kapatın.

Miui optimizasyonunu kapatma yukarıda verdiğimiz problemlerin yaşanmasını önleyebilir. Ancak bilmeniz gereken APK dosyalarının de artık kurulamayacağıdır. Lakin sonradan kurma istediğiniz bir APK olursa tekrar geçici bir şekilde aktif hale getirebilir, ardından kurulum işlemlerini yapabilirsiniz.

Sonrasında hızlı bir şekilde kapatarak telefonu problemsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir
  9520 Mesaj Gitmiyor

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir