1. Anasayfa
  2. Genel

PNG Dosya Boyutu Küçültme

PNG Dosya Boyutu Küçültme
0

İçindekiler

PNG dosya boyutu küçültme işlemi fotoğrafların boyutundan ötürü, dilediklerimi işlemleri gerçekleştirmekte sıkıntı yaşayan kişiler tarafından araştırılmaya devam eder. PNG boyutları, her zaman için telefonun destekleyeceği şekilde olmayabilir. Böyle durumlar söz konusu olduğu zaman ise, çeşitli uygulamaların ve yöntemlerin kullanımı sayesinde; fotoğraf küçültme işlemi gerçekleştirilmeye devam etmektedir. Özellikle de fotoğraf ile ilgili bir iş yapmaya çalışıyorsanız bu tarz uygulamalara her zaman için ihtiyaç duyacağını bilmenizde fayda vardır. Üstelik PNG küçültme işlemi, yalnızca bilgisayardan yapılmak zorunda değildir. Telefon üzerinden de PNG küçültme yapılması mümkün olacaktır. Üstelik işlemler, çok hızlı bir şekilde gerçekleştirileceği için fazla vaktinizi de almayacaktır.

PNG Dosya Boyutu Küçültme

PNG Küçültme Nasıl Yapılır?

Png küçültme yapılışı ile ilgili yapılan araştırmalar da her geçen gün artış göstermeye devam eder. Bu işlemler zor zannediliyor olsa da kolaylıkla gerçekleştirilir. Büyük boyda olan fotoğraflar, herhangi bir ekrana yerleştirilmek zorunda kanıldığında; yerleştirilecek olan ekranın baz alınması gerekecektir. Özellikle de çeşitli meslek gruplarıyla uğrasan kişiler ve CV gönderimi yapmak amacıyla; fotoğraf boyutu ayarlamak isteyen kullanıcılar; PNG küçültme seçeneklerinden sık sık yararlanmaya devam etmektedir. PNG küçültme işlemi yapmak için, herhangi bir teknik bilgi bilmenize de kesinlikle gerek yoktur. Bilgisayar kullanımı konusunda tecrübesi olmayan kişiler de kullandığı uygulama sayesinde; istedikleri fotoğrafların boyutunu küçültme şansı elde edebilirler. Bununla beraber, fotoğraf küçültme konusunda herhangi bir sınırınız olmadığını bilmenizde de fayda vardır.

PNG Fotğraf Boyutu Küçültme Adımları

Png fotoğraf boyutu küçültme adımları ile ilgili araştırma yapıyorsanız, işlemlerinizin kolaylıkla gerçekleştirilebileceğinizden emin olabilirsiniz. Telefon üzerinden ya da bilgisayarınızdan, doğru alternatifleri kullandığınız süreçte; fotoğraflarınız eskisi ile aynı kalitede olacak şekilde küçültülecektir. Bu işlemleri yapmak için uygulamanız gereken adımlar ise, şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Öncelikli olarak küçülteceğiniz fotoğrafın boyutunu ve küçüklük sınırını belirlemiş olmanız gerekir.
  • Fotoğraf boyunun sınırını öğrendikten sonra ise, mutlaka çeşitli uygulamalardan yararlanmanız gerekmektedir.
  • Telefon ya da bilgisayar üzerinden; fotoğrafınızı istediğiniz boyuta sığdırmaya başardıysanız; ekstra kalan yerleri de kırpabilirsiniz.
  • Kırma işlemi tamamlandıktan sonra, kullandığınız uygulamaya bağlı olarak, efekt yapma şansınız da vardır.
  • Uygulamanızı indirdikten sonra; yukarıdaki adımlarım tamamını uyguladıysanız; fotoğrafınızı istediğini boyutta olacak şekilde cihazınıza kaydetme şansı elde edebilirsiniz. Üstelik, birkaç boyutta kaydetmeniz de mümkündür.

Yukarıda verilen adımları, eksiksiz ve doğru bir şekilde uygulamayı başardıysanız; PNG küçültme işlemlerinizi profesyonel bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür. Üstelik bu tarz işlemleri; ücretsiz uygulamalarda istediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz. Fakat ücretli bir uygulama kıllanmaya devam ediyorsanız; küçülttüğünüz fotoğrafların miktarına göre ücret ödemeniz gerekebilir. Ancak öncelikli olarak, deneme yaparak ücret ödeyeceğiniz programlar da mevcuttur. Fakat söz konusu uygulamaları indirmeden önce, kullanım koşullarını ve özelliklerini inceleyerek hareket etmenizin çok önemli olduğunu unutmamanızda da fayda vardır.

PNG Dosya Boyutu Küçültme

PNG Küçültme Uygulamaları Boyutları

PNG küçültme uygulamaları boyutları ile ilgili araştırma yapmaya devam eden bir kişiyseniz; her uygulamada farklı standartların uygulanmakta devam ettiğini bilmenizde fayda vardır. Ancak Photoshop yapılabilen uygulamalar sayesinde, dilediğiniz boyutu kullanmanı z mümkündür. Bazı fotoğraflar, büyüdüğünde netleştiğini kaybederken; bazılarında ise, küçültme işlemleri uygulandığında aynı durum söz konusu olabilir. Bu nedenle, küçültme yaparken; fotoğrafa zarar vermemeye özen göstermenizde de fayda olacaktır. Üstelik bu işlemler çok hızlı bir şekilde tamamlanacaktır.

PNG Fotoğtaf Küçültme Uygulamaları Güvenli Midir?

PNG fotograf küçültme uygulamaları güvenliği de internet üzerinden araştırılmaya devam eden bir konudur. Bu işlemleri gerçekleştirmek için, yüksek puanlı uygulamalardan yararlanmanız ve kullanıcı yorumlarını incelemeniz çok önemlidir. Kullanıcı yapımlarında herhangi bir sorun gözükmüyorsa, fotoğraf küçültme işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Bu nedenle, içinizi rahat tutabilir ve seçtiğiniz; ücretli ya da ücretsiz uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir