1. Anasayfa
  2. Apple

iPad için Magic Keyboard Alınır Mı? Magic Keyboard Kullanıcı Yorumları

iPad için Magic Keyboard Alınır Mı? Magic Keyboard Kullanıcı Yorumları
0

Öncelikle belirtmeliyiz ki bu Magic Keyboard, 2020 iPad ürününden daha pahalı bir fiyata müşteriler ile buluşuyor. Bu sebepten dolayı Magic Keyboard Alınır mı? Sorusu satın almadan önce müşterilerin aklını kurcalıyor.
Bu hareket çok hızlı bir şekilde ilerlemiyor olsa da, Apple markasının iPad ürünlerini laptop ya da notebook tarzına çevirme hayalleri yavaş yavaş şekilleniyor.

Özellikle geçen sene bu noktadaki adımlar çok daha belirgin bir şekilde atıldı. Öncelikle iPadOS için fare desteği, sonrasında Magic Keyboard ve devamında da daha iyi bir kullanış ve keyif sunabilmek adına Apple Pencil özellikleri iPad için tanıtıldı.

magic keyboard alınır mı

Yeni iPad Air Magic Keyboard ile Uyumlu Mu?

Apple, geçtiğimiz ay içinde yapmış olduğu iPad Air tanıtım lansmanında yeni çıkarılacak olan tablet için ön siparişlerin ekim ayında başlayacağını belirtti. Ancak şunu aklınızda tutmanızın faydası var, yeni iPad Air için kullanılacak olan klavye eklentisi yine 4. nesil olarak sunulan Magic Keyboard olacak. Yani ekim ayını bekleyerek iPad Air sipariş etmek yerine öncesinde sizin keyif ve kullanım rahatlığınızı arttıracak olan Magic Keyboard’u buraya tıklayarak satın alabilirsiniz.

Daha önce çıkmış olmasına rağmen Magic Keyboard ürününün iPad Air’a nasıl uyum sağladığını mı merak ediyorsunuz ? Hemen bu konuya kısaca açıklık getirelim. Lansmanda tanıtılan ve açıklanan iPad Air 11 inç olarak üretileceği için zaten halihazırda var olan Magic Keyboard boyutu sayesinde yeni nesile tam anlamıyla uyum sağlıyor. Bu nedenle tercihinizi Magic Keyboard’ dan yana kullanabilirsiniz.

Tanıtımı tamamlanan iPad Air hakkında fiziksel özelliklerinden biraz bahsedecek olursak, beklenilen düzeye göre daha küçük olan 10.9 inçlik ekrana sahip. Beklenilenin altında kalan bu ekran boyutuna rağmen üründe kullanılan ekran çerçeveleri boyuta göre fazlasıyla büyük. Kısaca bu kısmı toplamamız gerekirse, yeni tanıtılan ürün için fazlasıyla heyecanlıysanız, ön sipariş açılana kadar Magic Keyboard’u satın alabilirsiniz.

Magic Keyboard Kullanıcı Yorumları

Gelin dilerseniz özellikle sosyal medyada üzerinden topladığımız kullanıcılar tarafından yapılmış yorumlardan yola çıkarak hazırladığımız sonuç metnine bakalım. Öncelikle yapılan yorumlarda genel olarak yapılmış olan ortak yorum noktalarından bahsedelim. İlk öncelik Magic Keyboard ürünün ağırlığı. Yapılan yorumlara göre eğer ilk defa Magic Keyboard kullanacak bir kullanıcı iseniz ilk farkına varacağınız şey ürünün ağırlığı olacak. Ancak klavyenin bu kadar ağır olmasının bir sebebi var, iPad’in klavye üzerindeki stabilliğini arttırmak. Düşünsenize yazı yazarken iPad’e elinizin çarptığını ve devrildiğini, gerçekten çok kötü olurdu.

İkinci ve en önemli ortak yorum ise klavyenin kalitesi noktasında yapılıyor. Kullananların kesin olarak söylediği şey Magic Keyboard’un kesinlikle yüksek kaliteli bir klavye olduğu. Hatta birtakım kullanıcılara göre kullandıkları en iyi klavye ve en iyi hissiyata sahip klavye. Bu noktada çok daha iddialı konuşan kullanıcıların da yorumları mevcut.

Örneğin Magic Keyboard kullanıcısı olan bir kesim ne Macbook ürünlerinin herhangi birinde ne de benzeri herhangi bir markada bu denli kaliteli bir klavye olmadığı düşüncesinde. Bu yorumları göz önünde bulundurunca eğer biz de şahsi fikrimizi belirtirsek, ihtiyaç dahilindeyse ve klavye kullanımına ihtiyacınız varsa Magic Keyboard sizin için biçilmiş kaftan. Ayrıca birden fazla nesile uyum sağlayabildiği için elinizde bulunan diğer Apple cihazları ile de kullanabilirsiniz. Bu da ürün üzerinden size çeşitlilik sağlayacaktır. Sonuç olarak bu sağladığı artılar ile beraber Magic Keyboard alınabilir bir ürün olarak karşımızda.

kaynak:

https://medium.com/swlh/six-months-with-apples-magic-keyboard-for-ipad-604d730ccf39

instagram beğeni

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir