1. Anasayfa
  2. Samsung

Galaxy Note 10+ Hala Alınır Mı? – Ağustos 2020

Galaxy Note 10+ Hala Alınır Mı? – Ağustos 2020
0

İçindekiler

Samsung Galaxy Note 20 tanıtıldı fakat güzel olması kadar fiyatı da bi o kadar düşündürücü. Bu nedenle Galaxy Note 20 almak yerine Galaxy Note 10 almayı düşünenlerin sayısının oldukça fazla olacağını düşündüğümüzden dolayı sizlere Galaxy Note 10+ hala alınır mı? konusunu ele alacağız.

Tasarım

Note serisi her zaman S serisine göre bir klasman üst ve her sene tanıtılan yeni özelliklerin en üst klasmanda kullanımını sunan, ayrıca Samsung markasının en oturaklı serisi olmuştur.

Aslında tasarım olarak bakıldığı zaman ön taraftan Note 10+ ve Note 20 Ultra’nın birebir aynı olduğunu görebiliriz. Ayrıca Galaxy Note 10+’ın kamera düzeninin narinliği ve HDR+ destekli ekranının kalitesi oyunlarda ve herhangi video, film vb. izlerken Note 20 Ultra’dan aşağı kalır yanı olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Ekranının 60Hz olması yeni çıkan telefonlara göre bir dezavantaj gibi gözükse de iki telefonu yan yana koymadan bunun farkına varmak neredeyse imkansız.

Kamera

Kamera kalitesi olarak baktığımızda ise genel manada yeni telefonlara göre 12 Mp kamerasının netliği ve HDR destekli stabil çalışması Galaxy Note 10+’ı bir adım öne götüren özelliklerinden bir tanesi. Hatta bazı yabancı kaynaklara göre bu telefonun kamerasının HDR desteği S20 serisine göre daha stabil çalışıyor. Portre modu gayet iyi çalışan telefonun gece modu biraz daha iyileştirilebilir. Fakat hiç sorun yok çünkü Note 20 ile gelen kamera özelliklerinin güncelleme ile Note 10+’a gelmesini bekliyoruz. Yani sonuç olarak Note 10+’ın arkasındaki üçlü kamera düzeninin gayet güzel ve başarılı olduğunu belirtmeden geçmemeliyiz.

Ön kameradan bahsedecek olursak piyasadaki telefonlar arasında en iyisi diyemeyeceğimiz 10 Mp bir kameraya sahip fakat çektiğiniz fotoğraflardan memnun kalacağınız söylersek yanlış yapmış olmayız. Sonuç olarak kamera performansı genel manada başarılı ve tatmin edici.

Performans

İşlemci olarak Exynos 9825 kullanılmış ve doğal olarak bir Snapdragon işlemci kadar performanslı olduğunu söyleyemeyiz fakat gayet akıcı ve hızlı. Gündelik işler için fazlasıyla yeterli olan bu işlemcinin oyun oynarken de piyasadaki amiral gemisi diye tabir ettiğimiz çoğu telefonla benzer performansta olduğunu belirtmeliyiz.

Batarya olarak 4300 mAh kapasiteli bir pil kullanılanılan telefonun performansı pek tatmin edici değil. Telefona gelen güncellemelerin de bunu çok düzeltebilmiş olduğunu söyleyemeyiz. Ortalama bir kullanımla yatmadan önce şarja takmanız mutlaka gerekiyor. Performanslı bir kullanımla ise akşam saat 6 7 civarı cihazın şarjı düşük seviyelere iniyor. Özetle pil performansının bir miktar daha iyileştirilebilecek durumda olduğunu düşünüyoruz.

Galaxy Note 10+’ın ekranının içinde bulunan ultrasonik parmak izi tarayıcısı parmağınız ıslak veya nemli olduğunda dahi stabil çalışsa da optik parmak izi tarayıcılarına göre biraz daha yavaş çalışmakta. Yüz tanıma özelliğinin daha hızlı sonuç vermekte olduğunu görebiliyoruz.

Sonuç

Galaxy Note 10+ Hala Alınır Mı? isimli içeriğimizin sonuna geldik. 9-10 bin lira arasındaki fiyatına göre değerlendirirsek daha ucuza alabileceğiniz S20+ , iPhone 11 ve Huawei P40 gibi telefonlar tercih edilebilir. Fakat Galaxy Note serisiyle özleşmiş bir parça olan S pen ile beraber gelen özelliklere ihtiyacınız varsa ve telefonum ille de Note serisi olsun diyorsanız şu anda bir üst seri olan ve fiyatı Galaxy Note 10+ ile benzer fiyatta olan Galaxy Note 20’yi almanızı tavsiye ediyoruz.

Özet olarak genel anlamda baktığımız zaman telefonun tasarımı, ekranı, kamerası ve performansı gayet iyi. Fakat pil performansı olarak aynı şeyi söylemek yanlış olur. Galaxy Note 20 serisi hakkında daha fazla bilgi almak buraya tııklayabilirsiniz.

masaj porno

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir