1. Anasayfa
 2. Samsung

Tasarımıyla Dikkat Çeken Galaxy Buds Live Tanıtıldı

Tasarımıyla Dikkat Çeken Galaxy Buds Live Tanıtıldı
0

İçindekiler

Samsung Unpacked etkinliğinde tasarımından dolayı belkide en çok dikkatimi çeken ürün Galaxy Buds Live oldu. Fasulyeye olan benzerliği ile Samsung yeni kablosuz kulaklığını “Görülmemiş Tasarım” gibi tanımlamalarla kullanıcıların beğenilerine sunmuş durumda. Gelin sizlerle birlikte bu kulaklığın öne çıkan özelliklerine göz atalım.

Live Renk Seçenekleri

Sihirli Fasulye!

Belkide bu kulaklığın en çok konuşulacak özelliği tasarımı olabilir. Galaxy Buds Live iki adet büyük fasulyeye benzer bir tasarıma sahip. Kulaklık Samsung’un Galaxy Buds kulaklıkları gibi kulak içine giren bir tasarıma sahip değil böylece daha rahat olabileceğini düşünüyorum.

Kulak içine giren bir tasarıma sahip olmamasına rağmen aktif gürültü engelleyici bu kulaklıkta sunabilen Samsung iyi iş çıkarmış gibi duruyor.

Samsung yeni kulaklığını doğal bir görünüm elde etmek için kulak ve yüz şeklinden ilham alarak tasarladığını söylüyor. Ergonomik tasarımı sayesinde kulağınızı daha az yoracağı ve rahatsızlık hissi oluşturmayacağı belirtilenler arasında.

Kutusu kare bir şekle sahip ve yatay şekilde açılıyor.

Kulaklık ve şarj kutusu parlak bir görünüşe sahip. Kulaklık üç farklı renk seçeneği ile kullanıcıların beğenisine sunuldu. Bu renkler şu şekilde: Mystic Bronze, Mystic White ve Mystic Black.

Kulakta Duruşu

Daha İyi Ses Kalitesi

Samsung yeni kulaklığında ses kalitesini oldukça geliştirdiğini belirtiyor. Bu gelişmeleri sağlamak için kulaklıkta AKG’nin 12 mm hoparlörleri, büyük sürücü ve bas kanalı bulunuyor.

Daha İyi Konuşma Performansı

Kablosuz kulaklıkların en önemli özelliklerinden biri konuşma performansının iyi olması. Samsung’un Galaxy Buds modelinde maalesef konuşma performansı çok iyi değildi. Samsung kullanıcı geri bildirimlerini dinlemiş olacak ki kulaklıkta bu performansı arttırmak için geliştirmelere gitmiş.

Özellikler sitesindeki “Kendi Sınıfındaki En İyi Çağrı Kalitesi” ibaresi beni oldukça heyecanlandı. Samsung bu açıklamada bulunabilmek için kulaklığına üç adet dâhili mikrofon ve ses algılama ünitesi yerleştirmiş. Ses algılama ünitesi çene hareketlerini algılayarak bu hareketleri gürültülü ortamlarda bile ses sinyallerine çeviriyor. Gerçekten etkileyici!

Galaxy Buds Live Kutusu

Galaxy Buds Live Pil Performansı

Kablosuz kulaklıkların ne kadar dinleme süresi verebildiği önemli bir konu. Samsung bu kulaklığında hem şarj süresi olsun hem dinleme süresi olsun oldukça iyi değerlere ulaşmayı başarmış gibi gözüküyor. Cihazın pil performansı şu şekilde:

 • Tek şarj ile 8 saat kesintisiz müzik (aktif gürültü engelleme ile 6 saat)
 • Kutuyla birlikte tek şarjda 29 saat kullanım süresi (aktif gürültü engelleme ile 21 saat)
 • 5 dakika dolum ile 60 dakika oynatma

Galaxy Buds Live Özellikleri

 • Ağırlık: Kulaklık başına 5,6 gram
 • Sertifika: IPX2
 • Aktif gürültü engelleme
 • 60 mAh kulaklık başına batarya,
 • 472 mAh taşıma kutusu bataryası
 • Üçlü mikrofon
 • Dokunmatik kontrol
 • Galaxy Buds Live fiyatı: 1.299 TL
 • Renkler: Siyah, bronz, beyaz

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir