1. Anasayfa
  2. Apple

Yeni 4. Nesil iPad Air Fiyatı ve Özellikler – iPad Air Alınır Mı?

Yeni 4. Nesil iPad Air Fiyatı ve Özellikler – iPad Air Alınır Mı?
4. Nesil iPad Air Özellikleri
0

İçindekiler

Apple sadece iPhone cep telefonlarıyla değil diğer teknolojik ürünleriyle de karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu yazımızda çok yakın zamanda lansmanı yapılan bir ürün olan yeni iPad Air’den bahsedeceğiz. Bu tanıtımda iPhone 12’nin de tanıtılması bekleniyordu fakat öyle olmadı. Yapılan etkinlikte Apple Watch 6, Apple Watch SE ve 4. Nesil iPad Air cihazları tanıtıldı. Bildiğiniz gibi Apple’ın hemen hemen her tanıttığı ürün ilgi çekiyor ve yankı uyandırıyor fakat bu sefer ki 4. Nesil iPad Air beklenenden fazla talep ve ilgi gördü. Gelin birlikte yoğun talep gören yeni iPad Air fiyatı ve özellikleri hakkında bilgi edinelim.

Yeni iPad Air İncelemesi
Yeni iPad Air İncelemesi

Yeni iPad Air Özellikleri

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi belki de tanıtımın en ilgi çekici yanlarından birisi de iPhone 12 tanıtılmadan önce üzerinde iPhone 12 işlemcisi taşıyan 4. Nesil iPad Air’in tanıtılması oldu.

Önce dış görünüşünde göze batan bir değişiklikten bahsedelim. Apple, bugüne kadar iPad Air serilerinde kullandığı yumuşak geçişlere veda ederek keskin geçişleri olan bir 4. Nesil iPad Air ile karşımıza çıktı.

4. Nesil Yeni iPad Air’in Ekran Boyutları ve Ekran Çözünürlüğü

Boyutları 247,6 mm x 178,5 mm‘e sahip iken kalınlığı 6,1 mm’den oluşup ağırlığı ise yaklaşık 460 gr. Boyutları ve ağırlığı gayet iyi gözüken 4. Nesil iPad Air retina özellikli 10.9 inç bir ekran büyüklüğüne sahip. 4.nesil iPad Air’in ekranı, inç başına 264 piksel (ppi) yoğunlukta 2360 x 1640 çözünürlük sunuyor. 4. Nesil Yeni iPad Air‘in True Tone Desteği sayesinde ekranda yansıma olmamaktadır.

4. Nesil Yeni iPad Air Ekran
4. Nesil Yeni iPad Air Ekran

4. Nesil Yeni iPad Air’in İşlemci Özellikleri

64 bit mimari yapıya sahip A14 Bionic Çip kullanılan 6 çekirdekli işlemcinin iki tanesi yüksek hıza sahip. 11,8 milyar transistörden oluşan işlemci sayesinde 4. Nesil Yeni iPad Air önceki iPad Air modellerine göre %40 daha yüksek bir performans sergiliyor.

4. Nesil Yeni iPad Air’in Kamera Özellikleri

Yeni iPad Air’in arka kamerasına baktığımız zaman, 12 Megapiksel çözünürlük ƒ/1.8 diyafram varken Ön tarafta ise 7 Megapiksel çözünürlüğünde f/2.2 diyaframa sahip kamera ile karşılaşıyoruz.

Apple iPad Air İşlemci Özellikleri
Apple iPad Air İşlemci Özellikleri

4. Nesil Yeni iPad Air’in Pil ve Şarj Özellikleri

20W USB-C adaptörü cihazın kutusundan çıkarken, 28.6 watt-saatlik şarj edilebilir yerleşik lityum-polimer pil kullanılan 4. Nesil iPad Air yeni modelinde, wi-fi üzerinden 10 saate kadar internette gezinme veya video izleme sağlayabiliyorsunuz.

4. Nesil Yeni iPad Air Modeli sim kart desteği de sağladığı için, takacağınız sim kart ile hücresel veri üzerinden de internete bağlanabilirsiniz. 4. Nesil iPad Air sim kart desteği olan modellerine ise,  Wi-fi + Hücresel modelleri denmekte ve bu modellerde hücresel veri ağı üzerinden internetten gezinmek isterseniz 9 saatlik bir kullanım sağlayabiliyorsunuz.

4. Nesil Yeni iPad Air’in İşletim Sistemi ve Ağ Bant Teknolojisi   

Yeni İpad Air üzerinde iPadOS 14 işletim sistemiyle satış sunulmuştur. Ayrıca Apple, Yeni Nesil iPad Air Modelinde, 2.4G ağ bant teknolojisi dışında yeni bir teknoloji olan 5G ağ bandını da destekleyerek bir kez daha internet hız performansına önem verdiğini göstermiştir ve teknolojinin yine gerisinde kalmamıştır.

iPad Air Fiyatı ve Özellikleri içeriğimizin sonuna geldik online eğitim için tablet önerileri için tıklayın.

takipçi

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir